Real Betis Španělsko - Real Betis - Zprávy

Španělský tisk chválí Haraslína, prohru Betisu na Spartě považuje za komplikaci

Španělská média po čtvrtečním utkání předposledního 5. kola skupiny C Evropské ligy mezi Spartou a Betisem Sevilla ocenila domácího křídelníka Lukáše Haraslína. Slovenský reprezentant rozhodl o výhře Pražanů 1:0. Podle španělského tisku působila Sparta ve druhé půli energičtěji. Prohru "Zelenobílých" považují v boji o postup do další fáze soutěže za komplikaci.

Sparťané neřekli v boji o postup poslední slovo. Andalusany zmrazil v chladné Praze Haraslín

Sparta Praha porazila v pátém kole Evropské ligy na vyprodané Letné Betis 1:0, díky čemuž si do posledního duelu skupiny C udržela postupovou naději. Mrazivé teploty se navzdory předpokladům některých fanoušků i expertů na výkonu Španělů znatelně nepodepsaly a lídr tabulky byl po většinu utkání nebezpečnějším celkem. Spoustu jeho šancí však zneškodnil výborně chytající Peter Vindahl. O jediný přesný zásah střetnutí se v 54. minutě postaral Lukáš Haraslín povedenou ranou zpoza šestnáctky.

Pellegrini neprohrál s českými týmy. Podobné statistiky jsou hezké, řekl

Manuel Pellegrini, trenér Realu Betis, má z dosavadních čtyř pohárových utkání s českými soupeři stoprocentní bilanci. Na tiskové konferenci před čtvrtečním zápasem předposledního 5. kola skupiny C Evropské ligy na hřišti pražské Sparty uvedl, že o této statistice ani nevěděl. Obhájci českého titulu jsou podle něj doma velmi silní.

Sparta si proti Betisu v případě souhry výsledků může zajistit jaro v pohárech

Sparťané ve čtvrtečním předposledním 5. kole skupinové fáze Evropské ligy přivítají vedoucí Betis, na jehož hřišti počátkem října prohráli 1:2. Pražané by se v případě výhry udrželi ve hře o postup do jarní vyřazovací fáze soutěže.

Ofenziva nováčka volá po posilách. Betis si před pražským výletem smlsl na Las Palmas

Real Betis porazil ve 14. kole LaLigy nováčka Las Palmas 1:0 a potvrdil skvělou bilanci na domácím trávníku, kde v letošní sezoně ještě nenašel přemožitele a šestkrát v řadě tam zvítězil. Základ úspěchu položil v 19. minutě z dorážky Willian José, jenž v ročníku 2015/2016 nastupoval právě v dresu hostujícího celku. Tomu by se podobný ofenzivní hráč hodil, neboť klubu z Kanárských ostrovů patří druhý nejhorší útok v soutěži a už posedmé vyšel gólově naprázdno. Tým ze Sevilly se naopak ideálně naladil na čtvrteční zápas Evropské ligy, v němž se střetne s pražskou Spartou.

Las Palmas zavítá do Sevilly k utkání s Betisem

Nedělní program čtrnáctého kola španělské LaLigy uzavřou svým zápasem týmy Betis a Las Palmas. To, že se po třinácti utkáních drží v první polovině tabulky Betis, asi nikoho nepřekvapí, o poznání zajímavějším je pro nestranného diváka umístění ostrovního celku, který se zatím také nachází v horní půlce. Dokáže "La Unión Deprotiva” překvapit dalšího silného soupeře a odvézt si z Andalusie nějaké body?

Alonsova Sevilla neuhnula z remízové cesty ani v derby. Zelenému zbarvení města zamezil Rakitič

Betis ve 13. kole LaLigy odjel ze stadionu úhlavního rivala s bodem, když se Sevillou remizoval 1:1. Opatrný průběh souboje znesvářených celků prolomil svým gólem až v 72. minutě hostující Ayoze Pérez. Zelenobílí by se v případě udržení náskoku dočkali první výhry ve vzájemném ligovém střetnutí od září 2018, o tuto radost je však nakonec obral Ivan Rakitič. Diego Alonso, na začátku října jmenovaný trenér domácích, tak se svými novými svěřenci zapsal nerozhodný výsledek i ve čtvrtém odkoučovaném duelu španělské nejvyšší soutěže.

Jubilejní derby je tady, využije Betis dobré formy, nebo se díky domácímu prostředí zvednou "Hispalenses"?

V neděli večer se na Estádio Ramón Sánchez Pizuján odehraje 140. díl El Gran Derbi, v němž Sevilla přivítá v nejvyšší španělské soutěži ve skvělé formě hrající Real Betis. Oba týmy mají za sebou utkání v evropských pohárech. Sevilla v Lize mistrů prohrála s Arsenalem 0:2, zatímco Real Betis v Evropské lize porazil Aris Limassol 4:1.

De Gea vyhlíží návrat, o příchodu brankáře intenzivně jedná Betis

David de Gea v úterý oslavil 33. narozeniny a dodatečným dárkem by mu mohlo být nové angažmá. Španělský brankář se dostal na seznam Betisu a obě strany jednají o podmínkách smlouvy, sevillský klub tak reaguje na pravidelné zdravotní potíže svých gólmanů.

Výheň v Seville roztavila i kyperský Limassol. Výhru Betisu trefil sváteční střelec Ruibal

Betis porazil ve čtvrtém kole skupiny C Evropské ligy před vlastními fanoušky Aris Limassol 4:1 a společně s Rangers odskočil Spartě, která si prohrou zkomplikovala eventuální postup do jarních bojů. O úvodní branku utkání se postaral španělský bomber Borja Iglesias. Pro 30letého dlouhána to byla první letošní soutěžní trefa. Hosté zpočátku druhé půle srovnali, nicméně kvůli ofsajdu je sudí o radost připravil. Tříbodový zisk zelenobílých následně potvrdil Aitor Ruibal, jenž se prosadil po více než roce. Kypřané opanují průběžnou čtvrtou pozici a v příštím kole budou hrát o všechno.

Aris se pokusí udržet ve hře o postup na půdě lídra ze Sevilly

Na Estadio Benito Villamarín v Seville se ve čtvrtek večer utkají dva týmy, které stojí na opačných pólech tabulky. Domácí vládce skupiny C by se rád odpoutal od svých blízkých pronásledovatelů a je pravda, že ani Limassol ještě rozhodně není z kola ven.

Betis navázal na tucet pohárových branek ligovou výhrou. Mallorce sebralo naděje vyloučení

Fotbalisté Betisu si v domácím prostředí ve 12. kole LaLigy poradili s Mallorkou 2:0. První branku utkání si připsal už v sedmé minutě tahoun ofenzivy Willian José, jenž zazářil i při nedávné demolici v rámci Copa del Rey. V posledních třech soutěžních duelech Brazilec zaznamenal šest gólů, což je stejný počet jako za předchozích 47 zápasů v barvách El Glorioso. V závěru úvodní půle pak viděl druhou žlutou kartu Omar Mascarell a dlouhé početní převahy využil favorit ke vstřelení pojišťující branky, kterou měl na svědomí Ayoze Pérez.

Betis chytl formu a potvrdit jí chce i proti Mallorce

Výhra v Evropské lize, La Lize i Copa del Rey. Betis v týdnu zkompletoval výhry na všech frontách a pokračovat v tom hodlá i v sobotu na Estadio Benito Villamarín. Verdiblancos čeká v domácím prostředí RCD Mallorca, která byla v ligovém poháru rovněž úspěšná.

Betis doma udržel šňůru neporazitelnosti. Naděje Osasuny na body zlomil kouzelník Isco

Fotbalisté Betisu zvítězili v 11. kole LaLigy nad Osasunou 2:1, a zůstali tak v letošní sezoně doma stále neporaženi. Divácky nepříliš atraktivní první půli rozčísl úvodní brankou nejlepší střelec domácího celku Willian José. Když už to několik minut před závěrečným hvizdem vypadalo, že po brance hostujícího Rubéna Garcíi dospěje utkání k dělbě bodů, zvrátil vývoj na stranu zelenobílých Isco, jenž tak k asistenci z první půle přidal také vítězný gól.

Osasuna zavítá do Sevilly, kde se utká s Realem Betis

Nedělní program jedenáctého kola španělské LaLigy otevře zápas tabulkových sousedů, tedy Betisu a Osasuny. Oba celky se pro tuto sezónu kvalifikovaly do evropských pohárů, Pamplona ale nedokázala projít přes čtvrté předkolo, kde padla s Bruggami, a tak se již může plně soustředit na domácí ligu, potažmo pohár.