Rayo Vallecano Španělsko - Rayo Vallecano - Zprávy

Rayo bojuje o poháry, Espanyol o záchranu

Zcela rozdílné starosti mají aktéři nedělního zápasu na Estadio Teresa Rivero v Madridu. Rayo má stále šanci vybojovat evropské poháry, kdežto hostující Espanyol potřebuje body, aby se zachránil. Rozdílné starosti ale pojí stejný cíl a tím je vítězství.

Real Betis poráží Rayo a blíží se k Evropské lize

Béticos zvládli pondělní dohrávku 34. kola LaLigy a Rayu Vallecano dokázali dát tři branky. Hosté měli velkou smůlu na brankovou konstrukci a jejich sen o Evropě se začíná bortit.

Betis svede přímou bitvu o poháry s Vallecanem

Real Betis bude nejen hájit šesté místo, ale také nebude chtít dopustit, aby se Rayo dotáhlo. Hosté mají stále šanci vybojovat evropské poháry a duel na stadionu Villamarin může být klíčový. První zápas ve Vallecanu ovládli Verdiblancos 2:1.

Valladolid od sestupové propasti neutekl. Vallecano probudilo spícího kanonýra

Fotbalisté Vallecana zvítězili ve 33. kole LaLigy na domácím hřišti proti Valladolidu 2:1. Úvodní branku vstřelil tvrdou hlavičkou ve 48. minutě Raúl de Tomás, pro nějž to byla překvapivě teprve první trefa v dresu madridského klubu. Přitom za Espanyol se v předchozích dvou sezonách prosadil hned 40krát. Vítěznou branku zaznamenal ovšem až v 80. minutě Sergio Camello. Hosté se tak po třetí porážce v řadě hlasitě přihlásili do boje o záchranu, jelikož na sestupové pozice už mají náskok pouze jediného bodu.

Rayo hostí Valladolid, který z týmů se oklepe z vysoké porážky?

Čtvrteční večer nabídne mimo jiné i souboj dvou celků, které rozhodně mají po minulém kole co napravovat. Na Campo de Futbol de Vallecas v Madridu se utká domácí Vallecano s Valladolidem. Zatímco Rayo se drží na poměrně slušném desátém místě a o své setrvání v nejvyšší soutěži se bát nemusí, Real je šestnáctý a na sestupovou osmnáctou příčku má náskok pouhých čtyř bodů.

Elche rozdrtilo Vallecano čtyřmi góly

Záchrana Elche už sice není moc pravděpodobná, přesto není důvod se po nečekaně vysokém vítězství neradovat. Vždyť pro domácí Franjiverdes je to teprve třetí výhra v letošní sezoně. Demolice Raya byla spuštěná po brzkém vyloučení hostujícího Lejeuneho.

Elche bojuje o poslední naději s přemožitelem Barcelony

Elche se snaží udržet své naděje na setrvání v první lize naživu, i když spíš jen v teoretické rovině. Další šanci má v domácím prostředí, kam se v sobotu odpoledne vypraví Rayo. Tým z předměstí Madridu má ale sebevědomí hodně vysoko.

Rayo si doma vyšláplo na Barcelonu. Nečekaný triumf obstarali odchovanci gigantů z Madridu

Fotbalisté Vallecana dokázali ve 31. kole LaLigy skolit Goliáše, když na vlastním hřišti zvítězili nad Barcelonou 2:1. Největší šance domácích, včetně obou gólových, přišly po nedostatku defenzivní kvality středopolařů Blaugranas. Tu první pomohl v 19. minutě zužitkovat asistencí Sergio Camello, který je produktem akademie Atlétika Madrid. Ve druhém případě pak díru v srdci obrany Katalánců využil po rychlém průniku Fran García, pro změnu odchovanec Bílého baletu.

Přibrzdí Rayo katalánského obra v cestě za titulem?

Barcelona si užívá velkého náskoku na čele LaLigy a ani po vloženém kole z něj nechce ubrat. Katalánce čeká cesta na půdu Raya Vallecana, které se ještě nevzdává evropských pohárů. Barca má lepší formu, a případné zaváhání by proto bylo překvapením, i když samotná bilance z posledních let už překvapením je.

Real Sociedad využil zaváhání Betisu a pojistil si čtvrté místo

Klíčová čtvrtá příčka, zaručující Ligu mistrů, bude i po tomto kole v držení Realu Sociedad. Ba co víc, baskický celek má už šestibodový náskok, protože doma těsně přehrál Vallecano 2:1. Všechny branky padly až ve druhém poločase, přičemž rozhodující gól zaznamenal osm minut před koncem Carlos Fernández.

Rayo hraje o rekordní umístění na půdě zklamaného Realu Sociedad

Real Sociedad se na stadionu Anoeta pokusí oklepat z prohraného derby svého regionu a znovu se vrátit na vítěznou vlnu. Soupeřem mu bude Rayo Vallecano, které získalo jistotu záchrany a teď už hraje nad plán. Ani s tím se ale nehodlá spokojit.

Famózní závěr poločasu vynesl Rayu výhru. Osasunu akrobaticky knockoutoval Palazón

Rayo Vallecano udělalo svým fanouškům po více než dvou měsících tříbodovou radost, když na domácím stadionu porazilo v duelu 29. kola LaLigy Osasunu 2:1. Souboj celků pokukujících po evropských pohárech rozhodla závěrečná pětiminutovka první půle. Nejdříve si vstřelil smolnou vlastní branku Aridane Hernández, na nějž navázal jen o chvíli později nádherným akrobatickým kopem expert na krásné góly Isi Palazón. Hostům následně nepomohla k remíze ani další náramná trefa, o kterou se po změně stran postaral dalekonosným pokusem Moi Gómez.

Osasuna si chce vylepšit skóre s Rayem, které přestalo vyhrávat

Páteční předehrávka 29. kola LaLigy nabídne střet dvou tabulkových sousedů, které do sebe dělí jediný bod. Domácí Rayo se pokusí nad návštěvou z Pamplony vyhrát poprvé od roku 2014, i když příliš dobrou formou zrovna neoplývá.

Atlético dál vítězí, v dohrávce vyhrálo na půdě Vallecana 2:1

Atlético Madrid je ve španělské nejvyšší soutěži k neporažení a další tři body získalo ve Vallecanu. Svěřenci Diega Simeoneho udeřili dvakrát v rozmezí pouhých dvou minut v průběhu prvního poločasu a ve druhém dějství výsledek kontrolovali. Rayo zvládlo i v oslabení snížit, ale na více se nezmohlo.

Vallecano nevyhrálo už sedm zápasů, teď přivítá v malém derby rozjeté Atlético

Po sedmizápasové šňůře bez vítězství se Rayu vzdálily evropské poháry a volný pád tabulkou může pokračovat, pokud doma nezastaví rozjeté Atlético Madrid. Los Colchoneros jsou ve formě a na třetím místě tabulky si hrají "vlastní" soutěž.