Rayo Vallecano Španělsko - Rayo Vallecano - Zprávy

Bebé si znovu vychutnal závěr zápasu, Sociedad vytěžil z převahy jen dělbu bodů

Fotbalisté Vallecana nevyhráli nad Realem Sociedad od roku 2015 a nic na tom nezměnilo ani 11. kolo LaLigy, v němž se mezi těmito kluby zrodila remíza 2:2. Domácí začali více než slibně, když se ve 31. minutě prosadil stoper Abdul Mumin, následně ale dvěma góly otočil vývoj klání Mikel Oyarzabal. Ačkoliv to pak dlouho vypadalo na těsný triumf Basků, pět minut před koncem základní hrací doby naskočil do hry Bebé a stejně jako v minulém utkání skóroval v nastaveném čase, čímž tentokrát zajistil svému celku bod.

Rayo a Real Sociedad čeká přímý boj o pohárové pozice

V neděli se na Estadio Teresa Rivero potkají dva celky s výbornou formou - Rayo Vallecano a Real Sociedad. Domácí jsou už šest kol neporažení a tuto bilanci by proti Realu Sociedad chtěli prodloužit. Baskové však vyhrávají na všech frontách a tři body chtějí i z Madridu.

Vallecano pokračuje v poctivém sběru bodů. Na hřišti Las Palmas rozhodla úspěšnost penalt

Las Palmas padlo v 10. kole LaLigy na vlastním hřišti s Vallecanem 0:1. Tým z Kanárských ostrovů tradičně trápila ofenzivní složka hry, což potvrdil ve 34. minutě Munir El Haddadi neproměněným pokutovým kopem, při němž ztroskotal na brankáři. Zákrok Stoleho Dimitrievského nabyl na ještě větší důležitosti v samém závěru utkání, kdy kopali penaltu i hosté a Bebé, jenž byl v tu chvíli na trávníku jen několik desítek vteřin, se nemýlil. Rayo tak neprohrálo už šestý ligový duel za sebou, teprve podruhé ovšem během této série získalo všechny body.

Poveze se Las Palmas na vlně dobrých výsledků? V cestě stojí Rayo

O třetí triumf v řadě se bude v neděli krátce po poledni na svém domácím stadionu pokoušet Las Palmas. Na ostrov Gran Canaria přiletí k utkání desátého kola Rayo Vallecano. To je v současné chvíli osmé, o dva body před svým sokem, přičemž v posledních týdnech zažívá výhradně remízová utkání. I tak ale muselo pachuť porážky zkousnout naposledy druhého září.

Vallecanu se vidina vítězství rozplynula v závěru. Utrápenou Sevillu opět zachraňoval En Nesyri

Hráči Vallecana remizovali v devátém kole LaLigy na hřišti Sevilly 2:2. Zdánlivě cenný výsledek pro ně měl hořkou pachuť, jelikož je od výhry dělilo několik sekund. Rayu se nadmíru vydařila úvodní půle, během níž v rozmezí pěti minut dvakrát udeřilo včetně povedeného lobu Álvara Garcíi. Po změně stran ale byli jasně lepším celkem Rojiblancos, kteří nejprve v 50. minutě snížili a v závěrečném nastavení srovnali díky Youssefovi En Nesyrimu. Maročan tak úspěšně navázal na svůj výkon proti PSV, kdy rovněž skóroval ke konci duelu.

Rayo jede do Sevilly s cílem protrhnout sérii remíz

Patnáctá Sevilla má před sebou další důležitý zápas. V něm bude sice i díky výhodě domácího prostředí mírným favoritem, přesto ji proti osmému Rayu nečeká vůbec nic jednoduchého. Madridský celek měl parádní vstup do sezóny a na svém kontě má o pět bodů víc než jeho nadcházející soupeř. Diváci tak na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán musí být připraveni na všechno.

Raný gól usadil Rayo do letargického spánku. Bodové probuzení přineslo až šílené nastavení

V osmém kole LaLigy remizovalo Rayo na domácí půdě s Mallorkou 2:2. Domácí vstoupili do duelu s chutí a už ve čtvrté minutě se radovali z vedení, jenže postupem času jejich aktivita klesala. To nejdříve vyústilo ve vyrovnávací gól a po změně stran také v branku Antonia Sáncheze, která se dlouho jevila jako vítězná. Na konci dlouhého nastavení ale dostal možnost zahrávat pokutový kop domácí Radamel Falcao, jenž sice svůj první pokus neproměnil, kvůli brzkému vyběhnutí brankáře nicméně kopal ještě jednou a napodruhé se již nemýlil.

Rayo má Mallorce co oplácet

V sobotu odpoledne může Rayo Vallecano prodloužit sérii bez porážky na čtyři utkání, ovšem jeho soupeřem bude nabuzená Mallorca. Bermellones v minulém kole remizovali s Barcelonou 2:2 a po špatném začátku se jim začíná celkem dařit.

Nezkušený sudí rozzlobil Vallecano. Způsobený chaos rozhodčí léčil žlutými kartami

Duel sedmého kola LaLigy mezi domácím Cádizem a Vallecanem skončil remízou 0:0. Nejblíže k rozhodující trefě měl v závěru úvodního dějství hostující Sergio Camello, který podle všeho dovoleným způsobem dostal míč do sítě, radost mu však překazil nepochopitelný hvizd rozhodčího Francisca Josého Hernándeze Maesa. Sudí, jenž pískal svou první sezonu v nejvyšší španělské soutěži, působil ne zcela jistým dojmem také během celého zbytku duelu, když rozdal celkem 11 žlutých karet a také jednu červenou.

Vallecano zavítá na hřiště Cádizu

Cádiz narazí v sedmém vloženém kole španělské LaLigy na Rayo Vallecano. Týmy v tabulce dělí pouhé dva body a i přesto, že v minulé sezóně se pohybovaly spíše ve spodní polovině tabulky, se jim v té letošní poměrně daří.

Villarreal po návratu z Atén neobstál ani v domácí lize. Blesková odpověď Raya určila remízu

Vallecano se v šestém kole LaLigy poprvé dělilo se soupeřem o body, když remizovalo 1:1 s Villarrealem. Mužstva se prosadila chvíli po sobě. Skóre otevřel brankou v 15. minutě Alexander Sörloth, na nějž odpověděl jen o chvíli později po bleskové akci Kike Pérez. Hosté tak po prohraném utkání s Panathinaikosem v Evropské lize nezvítězili i kvůli vyloučení Alberta Morena ani ve španělské nejvyšší soutěži, v níž se nacházejí až tři body za Madriďany.

Rayo nebo Villarreal? Domácí si mohou upevnit pohárové příčky

Aktuálně šestý tým tabulky Rayo se otřepal z nedávných porážek a proti Villarrealu si může upevnit pohárové umístění. Žlutá ponorka sice v lize naposledy vyhrála, ale ve čtvrteční Evropské lize nestačila na Panathinaikos a zatím to z její strany není optimální.

Alavés pokračuje v nastoleném trendu. Vallecanu pomohla z gólové mizérie přísná penalta

Hráči Raya Vallecana odčinili v pátém kole LaLigy dvě ligové porážky v řadě, když na vlastní půdě porazili Alavés 2:0. Domácím k úspěchu pomohl v závěru první půle přísně nařízený pokutový kop, který s přehledem proměnil Isi Palazón. Los Vallecanos vývoj utkání kontrovali a krátce před koncem zásluhou Jorge de Frutose stvrdili své vítězství. Zároveň tak po debaklu s Atlétikem Madrid a prohře v Andalusii prolomili sérii dvou klání bez vstřelené branky. Deportivo naopak protáhlo svůj trend, kdy od startu sezony střídá výhry s prohrami.

Rayo se potřebuje probrat. A s Deportivem se mu daří

LaLiga má za sebou po reprezentační pauze 5. kolo a v pátek jeho jedinou předehrávku. Té se ujme domácí Rayo Vallecano, které na Estadio de Vallecas přivítá Deportivo Alavés. A jeho jediným cílem bude opět najít ztracenou formu.

Rayo ledová sprcha k zisku bodů neprobrala. Oblíbeného soupeře Betisu skolil Willian José

Hráči Betisu hodili za hlavu nepovedený zápas s Bilbaem a ve čtvrtém kole LaLigy porazili na vlastní půdě Rayo Vallecano 1:0. Hosté přijeli do Andalusie s jasným cílem - zlepšit svůj výkon a nenapodobit sedmigólový debakl z minulého klání proti Atlétiku Madrid. Herní projev se jim sice zlepšit povedlo, po změně stran ovšem utnul jejich naděje na body Willian José. Brazilský kanonýr se prosadil od startu ročníku již potřetí, což jej posunulo na dělené druhé místo v tabulce střelců celé soutěže. Rayo tak nevyhrálo už 12. vzájemný duel v řadě.