Girona FC Španělsko - Girona FC - Zprávy

Iago Aspas rozhodl o výhře Celty Vigo na půdě Girony

Fotbalisté Girony druhou výhru na domácím trávníku nepřidají, protože v páteční předehrávce podlehli nejtěsnějším rozdílem Celtě Vigo. Utkání na stadionu de Montilivi rozhodl na začátku druhého poločasu Iago Aspas.

Celta na půdě Girony prahne po první výhře

Celta Vigo v minulém kole naprosto selhala a léčí se z vysokého debaklu od Realu Madrid. V pátek večer bude mít o poznání snazšího soupeře, protože se představí na Estadio Municipal de Montilivi v Gironě.

Nováčka za první výhrou nasměroval kanonýr Stuani. Getafe navázalo na špatné výkony

V zápase druhého kola LaLigy Girona přehrála na domácím hřišti trápící se Getafe 3:1. Nejlepší střelec loňského ročníku druhé španělské ligy Cristhian Stuani v prvním poločase otevřel skóre svým 160. ligovým gólem v kariéře, střelecký účet domácího týmu pak uzavřel v 64. minutě Taty Castellanos. Madridský klub v součtu s předchozí sezonou nezvítězil v posledních sedmi utkáních.

Getafe se pokusí poprvé v historii vyhrát na půdě Girony

Druhou pondělní dohrávku představuje utkání mezi Gironou a Getafe. Madridský celek má s Gironou obecně dobré zkušenosti a daří se mu vyhrávat, ale ne na její půdě. To se mu v historii nepovedlo ještě ani jednou.

Gattuso začal vítězně, Valencia udolala Gironu

Vítěznou premiéru na lavičce Valencie má za sebou Gennaro Gattuso. Jeho tým porazil na Mestalle nováčka Gironu 1:0, když jedinou branku vstřelil z pokutového kopu v nastavení první půle Carlos Soler. Utkání výrazně ovlivnila i červená karta pro Eraye Cömerta, nicméně Girona nedokázala početní převahu využít.

Valencia na úvod hostí Gironu

Valencia má v nové sezóně co napravovat. V úvodním zápase nové sezóny vyzve na domácím stadionu nováčka nejvyšší španělské ligy, Gironu, která si La Ligu zahraje po tříleté pauze.

Deportivo Alavés na závěr španělské ligy těsně porazilo sestupující Gironu

Girona nedokázala ani v závěrečném duelu tohoto ročníku zvítězit a na půdě Deportiva Alavés prohrála 1:2. Před necelým týdnem nezvládla klíčový souboj s Levante a po dvou letech se proto vrací do druhé ligy. V konečném pořadí skončila na osmnáctém místě se sedmatřiceti body a za sedmnáctým Valladolidem zaostala o body čtyři. Domácí přerušili svou šňůru devíti ligových utkání bez vítězství a patří jim jedenáctá pozice s padesáti body.

Deportivo Alavés přivítá sestupující Gironu

Deportivo Alavés se rozloučí s letošním ročníkem LaLigy před domácím publikem zápasem proti Gironě. Ani jeden ze sobotních protagonistů již nehraje o nic zásadního. Alavés může být rád, že po nepovedeném závěru skončí uprostřed tabulky a Girona si rovněž hororovým závěrem sezony způsobila sestup do druhé ligy.

Levante zvítězilo v Gironě 2:1 a zachránilo se, naopak domácí sestoupili do druhé ligy

V klíčovém souboji o záchranu nakonec uspělo Levante, klub z Valencie zvítězil v přímé bitvě na půdě Girony po výsledku 2:1 a zajistil si tak setrvání v nejvyšší španělské soutěži i pro příští ročník. V tabulce mu díky tomu patří patnácté místo se čtyřiatřiceti body a právě před svým nedělním rivalem si vytvořil nedostižný šestibodový odstup. Naopak pro FC znamená tato porážka pád o patro níže, se sedmatřiceti body je osmnáctý.

Girona potřebuje zlomit smůlu na domácí půdě, proti je ohrožené Levante

Na Estadio Municipal de Montilivi bude v neděli odpoledne k vidění boj na ostří nože. Domácí Girona se totiž nachází na osmnácté příčce a pokud nechce sestoupit, musí v posledních dvou kolech bodovat. Její výhodou je to, že na její půdu dorazí podobně ohrožené Levante.

Getafe se přibližuje Lize mistrů, Gironu doma porazilo 2:0

Dvě kola před koncem soutěže patří klíčová čtvrtá příčka fotbalistům Getafe a navíc s tříbodovým náskokem. Rozhodla o tom páteční porážka Sevilly a především domácí výhra 2:0 nad Gironou. Getafe si rozdělilo góly do obou poločasů, nejprve se trefil Jorge Molina a dvanáct minut před koncem pojistil výsledek Ángel Rodríguez. Pro Katalánce je porážka nepříjemnou komplikací v boji o záchranu.

Getafe dochází dech, čehož se pokusí využít bojující Girona

Getafe se dlouho drželo na příčkách Ligy mistrů, což by byla obrovská senzace. Poslední dobou se ale zdá, že malému klubu přeci jen dochází dech. Dokáže zastavit pád tabulkou proti Gironě, která hraje o život?

Girona zvládla důležité utkání se Sevillou a zastavila sérii porážek

Černá šestizápasová série porážek Girony skončila díky nejtěsnějšímu vítězství nad Sevillou a navíc katalánskému celku přiblížila vytouženou záchranu. Girona si tři kola před koncem soutěže drží dvoubodový odstup od sedmnáctého Valladolidu. Zápas na stadionu Municipal de Montilivi byl i pro Sevillu mimořádné důležitý, ale nakonec i navzdory porážce patří hostům nadále průběžné čtvrté místo.

Girona se doma trápí, čehož bude chtít využít Sevilla

V neděli ve dvě hodiny se na Estadio Municipal de Montilivi proti sobě postaví domácí Girona a Sevilla. A karty v tomto duelu jsou jasně rozdány. Zatímco domácí Girona se trápí herně i výsledkově, Sevilla v posledních týdnech opět šlape podle plánu a naplno.

Valladolid porazil Gironu, boj o záchranu se dramatizuje

Přímý záchranářský duel mezi Valladolidem a Gironou skončil vítězstvím domácího celku 1:0. Po hodině hry se o to jediným gólem postaral Míchel. Pro Gironu šlo už o pátou porážku v řadě, která je v případě úspěchu konkurentů může poslat do sestupového pásma.