Girona FC Španělsko - Girona FC - Zprávy

Real ztratil, Girona ho po třech letech dokázala opět zaskočit

Vypadá to, že Girona se stává pro Real Madrid nepříjemným soupeřem. V únoru 2019 doma s katalánským trpaslíkem prohrála a teď s ním jenom remizovala 1:1. Real sice udrží první místo před Barcelonou, ale na čele má už jen jednobodový náskok.

Real Madrid přivítá Gironu

Vedoucí Real Madrid se v rámci 12. kola představí na Santiago Bernabéu proti Gironě a očekává se, že jednak prodlouží svoji neporazitelnost a především získá tři body. Zajímavé je, že poslední vzájemný duel na tomto místě ovládla šokujícím způsobem Girona.

Historický prvoligový střet vítěze nepoznal. Girona čeká na triumf šest ligových zápasů

Girona remizovala v domácím utkání 11. kola španělské LaLigy s Osasunou 1:1. Jednalo se o vůbec první utkání těchto týmů odehrané v rámci nejvyšší španělské soutěže. Gólově se nejprve ve 37. minutě prosadil hostující Kike Barja, jenž už v úvodu nahradil na trávníku zraněného spoluhráče. Ještě do poločasu však dokázal srovnat David López.

Girona se nutně potřebuje zvednout. Podaří se jí to proti Osasuně?

Girona přivítá v neděli na Estádio Montilivi Osasunu, přičemž bude doufat, že se jí podaří ukončit mizernou formu v LaLize. Blanquivermells ve čtvrtek prohráli v dramatickém střetnutí s Almeríí, zatímco hosté uzmuli důležité domácí vítězství nad Espanyolem.

Almería poločasový náskok nepromrhala a proti Gironě získala tři body

Důležitý souboj ze spodku tabulky nabídl celkem pět branek a vzhledem k jednoznačnému průběhu v prvním poločase ještě dramatickou podívanou. Almería nastřílela Gironě do poločasu tři branky, ale po změně stran se musela o náskok ještě strachovat.

Almería i Girona potřebují bodovat

Ve čtvrtek v podvečer se na Estadio de los Juegos Mediterráneos potkají domácí Almería s Gironou. Oba celky potřebují body jako sůl, protože po devíti kolech jim patří až umístění ve spodku tabulky.

Girona vydřela remízu s Cádizem v jedenácté minutě nastavení

Zní to neuvěřitelně, ale Girona v domácím prostředí zachraňovala remízu až v dlouhém, jedenácti minutovém nastavení. Hlavní arbitr zápasu totiž nařídil ve prospěch domácích pokutový kop a Christian Stuani ho proměnil.

Girona cítí možnost zvednout se proti trápícímu se Cádizu

Sobotní program 9. kola LaLigy odstartuje v Katalánsku zápasem na Estadio Municipal de Montilivi. Domácí Girona přivítá Cádiz a bude doufat, že jí domácí prostředí pomůže ke zlepšení formy.

Atlético porazilo Gironu 2:1

Favorizované Atlético Madrid nezaváhalo a doma porazilo katalánskou Gironu 2:1. Hvězdnou zápasu byl dvoubrankový Ángel Correa, zatímco jediný gól hostů obstaral Rodrigo Riquelme. Girona dokázala průběh zdramatizovat, ale na víc než korekci, se nezmohla.

Atlético reaguje na pohárovou porážku v duelu s neoblíbenou Gironou

Atlético Madrid nezvládlo v týdnu utkání Ligy mistrů a prohrálo s outsiderem z Belgie. Což bude chtít napravit při nejbližší možné příležitosti. Tou bude svěřencům trenéra Simeoneho utkání s Gironou, která se léčí z ještě mnohem výraznější potupy.

Girona nestačila na Real Sociedad, dostala od něj pět branek

Girona předvedla parádní výkon a zejména v první půli to vypadalo s Realem Sociedad hodně vážně. Jenže hosté dokázali díky skvělému konci utkání otočit nepříznivý vývoj a divokou přestřelku 5:3 vyhráli.

Girona se chystá na souboj s Realem Sociedad

Katalánská Girona má před sebou další výzvu a sice porazit baskický Real Sociedad. Pro hosty je zápas na stadionu Municipal de Montilivi generálkou na utkání Evropské ligy, kde jsou zatím stoprocentní. La Real bude v neděli papírovým favoritem, i když především doma bývá Girona hodně nepříjemným soupeřem.

Betis se s Gironou trápil, ale překvapení nedopustil

Real Betis zůstane i po tomto kole v kontaktu s vedoucí špičkou. Rozhodla o tom těsná výhra 2:1 nad Gironou, která se pro domácí nerodila vůbec lehce. Andalusané rychle inkasovali, ale obrat završili až v závěrečné dvacetiminutovce. Oba góly Verdiblancos vstřelil Borja Iglesias.

Real Betis touží proti Gironě zůstat v popředí tabulky

Jasného favorita bude mít nedělní duel mezi Realem Betis a Gironou. Domácí se po pohárovém představení s Ludogorcem musí zase přeorientovat na LaLigu, kde se jim v této sezoně daří. Verdiblancos vyhráli čtyři z pěti duelů a na čele pronásledují oba giganty Real Madrid s Barcelonou. Nad očekávání si vede i osmá Girona.

První gól brazilské posily pomohl Gironě ke třem bodů. Valladolid venku opět neuspěl

Nováčkovský souboj pátého kola LaLigy mezi Gironou a Valladolidem skončil těsným vítězstvím domácích 2:1. Hráče ve žlutých dresech poslal v prvním dějství do vedení svým premiérovým gólem v nejvyšší španělské soutěži Reinier, jenž přišel do Girony na hostování z Realu Madrid. Valladolid sice dokázal díky výstavní trefě Monchua vyrovnat, v úplném závěru zápasu však hosté nezvládli uhlídat Oriola Romeua, jenž rozhodl o výhře svého týmu.