Getafe CF Španělsko - Getafe CF - Zprávy

Real Madrid před cestou na Etihad porazil jedním gólem Getafe

Ve středu čeká Real Madrid odveta semifinále Ligy mistrů na půdě Manchesteru City a generálka dopadla dobře. Královský celek doma zvítězil v malém madridském derby 1:0, když jedinou branku vstřelil po změně stran Marco Asensio.

Malé madridské derby slibuje plno dramat

Getafe potřebuje získávat body, protože jeho situace se s každým dalším kolem zhoršuje. Celek z předměstí Madridu ale tentokrát narazí na velmi silného soupeře, protože jej čeká výlet na nedaleký stadion Santiaga Bernabéua.

Bleskurychlá penalta vynesla Getafe vítězství, záchranářské drama dostalo další zápletku

Fotbalisté Getafe ani zdaleka nevzdali bitvu o záchranu, když ve 33. kole LaLigy porazili na vlastní půdě Celtu Vigo 1:0. Domácím přinesla první ligové vítězství po více než měsíci a půl penalta, kterou již ve třetí minutě proměnil Enes Ünal. Madridský celek sice i přes vítězství zůstal v sestupovém pásmu, v obrovsky vyrovnané tabulce však hned na čtyři celky ztrácí maximálně dva body.

Getafe potřebuje nutně vyhrát, Celta ale bude těžký oříšek

Getafe se staronovým koučem Bordalásem bojuje o zachování prvoligové příslušnosti a dalším sokem v jeho snažení mu bude Celta. Klub z Galicie si vede prozatím velmi dobře a sestupové starosti jsou mu vzdálené, ale rád by si vylepšil pověst po minulé vysoké porážce.

Záchranářský souboj si podmanil Espanyol, o jeho vítězství rozhodl Joselu

Utkání tabulkových soupeřů mezi devatenáctým Espanyolem a osmnáctým Getafe skončil vítězstvím domácích Katalánců 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil v osmatřicáté minutě z penalty Joselu. Svůj tým tak dovedl k prvním třem bodům od konce února.

Boj o záchranu vrcholí, Espanyol se utká s Getafe

Celky Espanyolu Barcelona a Getafe se dostaly do velkých problémů. Vítězství mají na svém kontě jako šafránu a právě vzájemný zápas slibuje velmi urputný boj o to, který z nich se konečně odrazí od výsledkového dna a který bude naopak znovu potopen a výrazně se přiblíží sestupu. Na to odpoví nedělní podvečer.

Překvapení z Madridu, Bordalás se vrací na lavičku Getafe

Perných několik desítek hodin za sebou má vedení Getafe. Madridskému klubu hrozí sestup ze španělské nejvyšší soutěže a z funkce trenéra byl odvolán Quique Sánchez Flores. Jeho povinnosti nakonec přebírá navrátilec José Bordalás.

Getafe se v LaLize pokusí zachránit sportovní ředitel Reyes

Vedení Getafe se povedlo rychle vyřešit otázku nového trenéra, i když se jedná pouze o dočasné řešení. V důležitém zápase proti Espanyolu madridský tým povede Rubén Reyes, který na lavičku zamíří z křesla sportovního ředitele.

Getafe reaguje na výsledky, odvolalo trenéra Sáncheze Florese

Quique Sánchez Flores potřetí v kariéře opouští pozici trenéra Getafe, které se sedm kol před koncem LaLigy nachází těsně nad sestupovým pásmem. Jméno nástupce zatím madridský klub neoznámil...

Záchranářský souboj opanovala Almería

Almería dokázala poprvé v letošní sezóně zvítězit na hřišti soupeře, podařilo se jí to proti Getafe. Dokázala se tak vyšvihnout na patnácté místo. Skóre utkání otevřel Suárez, v nastaveném čase prvního poločasu byl pak vyloučen domácí Djene. Luis Suárez pak v druhé půli přidal svou druhou trefu a protože v jednasedmdesáté minutě už pouze snížil Mayoral, dokázala Almería uzmout veledůležité tři body.

Almería musí proti Getafe vylepšit žalostnou venkovní formu

Getafe má ve středu navečer obrovskou šanci dostat se dál od pásma sestupu, protože v příslovečném šestibodovém utkání se na jeho půdu dostaví Almería. A ta má na osmnáctém místě jen o bod míň než madridský celek.

Mallorca porazila Getafe 3:1

Podruhé v řadě se radovali hráči Mallorky z vítězství v nejvyšší španělské soutěži. Po Celtě Vigo si tentokrát poradili se sestupem ohroženým Getafe, a to v poměru 3:1. Skóre sice ve třiadvacáté minutě otevřel Mayoral, pak už ale góly dávali jen Ostrované. Dvakrát se prosadil Korejec Lee a jednu branku vsítil Raíllo. Domácí Mallorca tak utkání zvládla a do tabulky zapsala tři body.

Mallorca vyzve Getafe

Na Mallorcu čeká ve třicátém kole Getafe. Ostrované se drží v poklidném středu tabulky a zdá se, že se nezapojí do boje o poháry ani o záchranu. To celek z předměstí Madridu se zatím musí o svoje místo mezi španělskou elitou strachovat. Je šestnáctý a na osmnáctý Espanyol má náskok pouhých tří bodů, zápas na Mallorce tedy potřebuje zvládnout.

Barcelona podruhé za sebou nedokázala vstřelit gól, s Getafe remizovala bez branek

Boj o titul se po devětadvacátém kole přeci jen opět trochu zdramatizoval, zatímco Real Madrid dokázal v sobotu zvítězit na hřišti Cádizu, Barceloně se nepovedlo vyhrát už podruhé za sebou. Tentokrát ji o body připravilo Getafe, které sice v utkání bylo horším týmem a za celou dobu hry si vytvořilo minimum šancí, i s trochou štěstí ale dokázalo udržet čisté konto a připsat si do tabulky cenný bod.

Barcelona chce udělat další krok k titulu, proti bude Getafe

Na stadion Coliseum Alfonso Pérez do Getafe zavítá v neděli k odpolednímu duelu Barcelona. Domácí, kteří se v posledních týdnech začali výsledkově zvedat a opustili sestupové pásmo, narazili minulý týden na velmi těžkého soupeře. S Realem Sociedad padli a jsou patnáctí, naopak Katalánci drží na prvním místě naprosto pohodový náskok třinácti bodů. V minulém kole se zvýšil o další bod, jelikož Real nečekaně prohrál na domácím hřišti s Villarrealem.