FC Barcelona Španělsko - FC Barcelona - Zprávy

Barca ovládla urputný souboj o Pyrenejský poloostrov. Chybující Porto potrestal Torres

Hráči Barcelony zvítězili ve druhém kole skupiny H Ligy mistrů na půdě Porta 1:0. O triumfu Blaugranas rozhodl v závěru prvního poločasu přízemní střelou střídající Ferrán Torres, jenž v průběhu úvodního dějství nahradil zraněného Roberta Lewandovského. Potěšil tak trenéra Xaviho, jenž na lavičce Barcy odkoučoval jubilejní 100. utkání. Legenda hostů do zápasu poslala od úvodu Lamina Yamala, který se stal v 16 letech a 83 dnech nejmladším startérem v dějinách milionářské soutěže.

Porto chce ukončit 38 let dlouhé čekání na výhru nad Barcelonou

Estádio do Dragão očekává španělskou invazi, protože do Porta zamíří ve středu večer početná skupina příznivců Barcelony. Jejich hvězdný soubor se totiž utká s domácím Portem ve druhém kole základních skupin a oba týmy budou chtít navázat na své předcházející úspěchy.

Yamal spojil budoucnost s Barcelonou, prodloužil smlouvu do roku 2026

Barcelona si pojistila talentovaného Lamineho Yamala. Teprve 16letý křídelník, jenž v letošní sezoně zapsal řadu rekordů, se katalánskému velkoklubu zavázal do roku 2026...

Ramos byl na půdě životního rivala strůjcem smolné prohry, vlastňákem přihrál Barce tři body

Barcelona potvrdila v osmém kole LaLigy papírové předpoklady a na domácím stadionu skolila Sevillu 1:0. Hosté nastoupili do utkání ve velmi zkušené sestavě, z níž vyčnívalo především jméno Sergia Ramose, jenž se katalánskému velkoklubu postavil po třech letech. I on měl velkou zásluhu na dlouho bezgólovém stavu. Paradoxně to byla ale právě 37letá legenda Realu Madrid, která si v 76. minutě srazila míč do vlastní sítě, a rozhodla tak o dočasném návratu katalánského klubu do čela tabulky.

Blaugranas chtějí odčinit zaváhání, Sevilla naopak našla svůj rytmus

Je to jen pár dní, kdy se hráči Barcelony a Sevilly zapojily do ligového dění, ale v nahuštěném zářijovém programu není času nazbyt. Už v pátek musí do boje opět, aby tentokrát čelili jeden druhému. Páteční předehrávka 8. kola LaLigy slibuje hodně napínavý a dramatický fotbal.

Policie prohledala v sídle španělského fotbalu kanceláře komise rozhodčích

Španělská policie dnes prohledala sídlo národního fotbalového svazu, v kancelářích komise rozhodčích pátrala po dokumentech spojených s korupčním skandálem FC Barcelona. Uvedla to agentura AP, podle níž policisté nikoho nezadrželi. Státní zastupitelství v březnu obvinilo Barcelonu z ovlivňování rozhodčích, zpronevěry a falšování dokumentů.

Katalánský korzár Raphinha připravil Piráty o dokonalý lup. Mallorce nestačil ani skvělý Muriqi

Fotbalisté Mallorky remizovali v sedmém kole LaLigy před vlastními fanoušky s Barcelonou 2:2. Vedoucího celku z Katalánska se Piráti nezalekli a především zásluhou urostlého Vedata Muriqiho, který nejprve branku sám vstřelil a u druhé asistoval, se dvakrát ujali vedení. Blaugranas však pokaždé našli odpověď, neboť počin kosovského kanonýra napodobil rovněž přesným zásahem i gólovou přihrávkou Raphinha. Skóre duelu uzavřel v 75. minutě teprve při svém druhém startu v nejvyšší španělské soutěži Fermín López.

Barceloně bude kvůli zranění kotníku chybět záložník De Jong

Fotbalistům Barcelony bude nejméně dva týdny chybět záložník Frenkie de Jong. Nizozemský reprezentant si poranil kotník. Španělská média o tom informoval trenér katalánského celku Xavi.

Po comebacku s Celtou vyzve Barcelona domácí Mallorcu

Barcelona se pokusí uhrát svoji sedmou výhru v rámci všech soutěží a má k tomu dobré předpoklady. V úterý večer ji na Estadio Iberostar přivítá domácí Mallorca, která v sezoně zatím dokázala vyhrát jen jedno utkání.

Celta v Barceloně promrhala dvougólový náskok. Vzepětí Katalánců korunoval Cancelo

Barcelona vyhrála v šestém kole LaLigy v dočasném azylu na Estádio Olimpico nad Celtou Vigo 3:2. Duel se však pro hosty vyvíjel 80 minut naprosto skvěle. Nejenže dokázali dlouhou dobu eliminovat útočnou sílu soupeře, dokonce sami dvakrát rozvlnili síť. V poslední desetiminutovce však na sebe strhl pozornost tradiční kanonýr katalánského velkoklubu Robert Lewandowski, na jehož dvě trefy navázal v samotném závěru rozdílovým zásahem João Cancelo.

Xavi zůstane trenérem Barcelony, s katalánským klubem prodloužil smlouvu

Xavi v minulosti dlouhé roky oblékal dres Barcelony, před necelými dvěma roky usedl na lavičku katalánského klubu a v roli trenéra bude pokračovat. Dnes večer bylo potvrzeno prodloužení spolupráce.

Celta se pokusí o zázrak na Camp Nou proti rozjeté Barceloně

Barcelona v poslední době nemá s Celtou Vigo zrovna nejlepší bilanci, naštěstí ale nemusí čekat na šanci ji zlepšit moc dlouho. Na Camp Nou se totiž klub z Galicie podívá už v sobotu navečer. A ofenzivy Barcelony by se Celta měla oprávněně obávat.

Joao Félix pokračoval v plnění svého snu. Barca přejela debutující Antverpy silným nástupem

Hráči Barcelony potvrdili v úvodním utkání skupiny H Ligy mistrů papírové předpoklady, když porazili Antverpy vysoko 5:0. Blaugranas předvedli fantastický vstup do zápasu a už ve 22. minutě vedli o tři góly. Ve svém vysněném dresu zářila především letní posila Joao Félix, který dvě branky sám vstřelil a na další nádherným způsobem asistoval. Belgický tým tak ve svém historicky prvním duelu skupinové fáze milionářské soutěže pocítil sílu fotbalového giganta a po šesti kláních bez porážky padl.

Xaviho vyzve v souboji dvou legendárních záložníků Van Bommel. Barcelonu navštíví Antverpy

Úterní večer nabídne další z řady soubojů velikána s outsiderem. A k tomu ještě jeden návrat, protože do Barcelony se podívá její někdejší hráč. Zápas domácí Barcelony s belgickými Antverpami bude taktéž střetem dvou výtečných záložníků, nyní již v roli trenérů.

Prozatímní domov Barcelona opět ustrážila s čistým štítem. Poprvé v jejím dresu pálila letní posila

Hráči Barcelony deklasovali v pátém kole LaLigy Betis 5:0, a připsali si tak čtvrtou výhru v řadě. Jindy nepříjemný soupeř dokázal vzdorovat favoritovi zápasu jen 25 minut. Právě v tomto čase totiž ozdobil svou premiéru v základní sestavě Katalánců v létě příchozí Joao Félix. Na portugalského mladíka navíc o chvíli později navázal i matador Robert Lewandowski, jehož branka dodala Xaviho svěřencům potřebný klid. Po změně stran přidali Blaugranas další dvě trefy a i díky preciznímu výkonu obranných řad mohli fanoušci na Estadio Olímpico slavit výhru s čistým kontem i ve druhém domácím zápase.