FC Barcelona Španělsko - FC Barcelona - Zprávy

Šachtar napodruhé zakotvil v Hamburku úspěšně. Barca při nečekané prohře střelecky mlčela

Fotbalisté Šachtaru zvládli své druhé představení v hamburském azylu o poznání lépe než to úvodní proti Portu, když ve čtvrtém kole skupiny H Ligy mistrů nečekaně porazili Barcelonu 1:0. Rozhodující akci rozjel těsně před přestávkou fantastickým přenesením hry Heorhij Sudakov a po následném centru skóroval Danylo Sikan. Blaugranas se ve známém přístavním městě dlouho nemohli dostat do hry, o čemž svědčil fakt, že až v 61. minutě zaznamenali premiérové zakončení mezi tři tyče. Vyrovnání se ovšem nedočkali a poprvé ztratili body.

Barcelona vyhlíží postup. K definitivě jí stačí neprohrát se Šachtarem

Barcelona vyhlíží hodně předčasný postup do další fáze Ligy mistrů a radovat se z něj může už v úterý večer. Pokud se jí povede se Šachtarem Doněck neprohrát, splní cíl. Ukrajinské mužstvo ale ještě hodlá ze třetího místa zamíchat postupovými kartami a proto potřebuje bodovat.

Real Sociedad kolotoč šancí ke gólu nedovedl. Malátná Barca se zmátořila až v nastavení

Barcelona předvedla ve 12. kole LaLigy nevýrazný výkon, přesto nakonec zvítězila na hřišti Realu Sociedad 1:0. Pro Katalánce se přitom utkání mohlo vyvíjet mnohem hůře, kdyby baskický celek po svém dominantním nástupu proměnil jednu z mnoha vyložených příležitostí. Ve druhém poločase se již oba týmy dokázaly vzájemně hlídat, o to větším překvapením proto byla přesná trefa Ronalda Araúja ze samotného závěru. Blaugranas tak napravili zaváhání z minulého víkendu a v tabulce se opět zařadili o bod za Real Madrid.

Po nezdaru v El Clásicu čeká Katalánce další Real. Podaří se jim složit reparát?

Barcelona musí velmi rychle hodit za hlavu zpackané El Clásico, protože už v sobotu v devět večer se představí na hřišti dalšího velmi kvalitního mužstva, Realu Sociedad. Ten se po výsledcích z minulého kola zařadil v tabulce na páté místo, hned za "Blaugranas". Poradí si Xaviho svěřenci s nevyzpytatelným Sociedadem, nebo stejně jako v minulém vzájemném utkání zvednou ruce nad hlavu Baskové?

Barcelona si podle Xaviho zasloužila El Clásico vyhrát

Podle trenéra Xaviho Hernándeze fotbalisté Barcelony ve většině sobotního El Clásica dominovali a zasloužili si nad Realem Madrid zvítězit. Přestože Katalánci po dvou gólech od Judea Bellinghama doma prohráli 1:2 a na rivala ztrácejí v tabulce čtyři body, jejich kouč považuje výkon za krok vpřed a věří v zisk španělského ligového titulu. Autor obou branek hostů po utkání tvrdil, že navzdory předvedenému vítěznému obratu umí hrát lépe.

Bellingham si podmaňuje španělskou ligu. Klenot "Bílého baletu" zazářil obratem v Barceloně

Barcelona prohrála v utkání 11. kola LaLigy na olympijském stadionu s Realem Madrid 1:2. První důležitý moment nabídla již šestá minuta, v níž kolaps obrany Los Blancos potrestal Ilkay Gündogan, který se v dresu Blaugranas prosadil poprvé po svém letním příchodu z Premier League. Po hodině hry se ovšem probudil jiný bývalý hráč Dortmundu, Jude Bellingham. Anglický zázrak nejprve po hodině hry vyrovnal náramnou dalekonosnou střelou a v nastavení volejem mezi nohy gólmana rozhodl o výhře "Bílého baletu". Již 187. El Clásico tak díky zásahům nejlepšího střelce soutěže posunulo Real zpět na první místo tabulky.

Program na sobotní odpoledne? El Clásico!

Španělská liga je na nohou, protože o víkendu znovu dojde na boj dvou odvěkých rivalů Barcelony s Realem Madrid. Bitva, která je známá jako El Clásico, láká fanoušky fotbalu po celém světě a v sobotu odpoledne tomu nebude jinak. Katalánci jdou do bitvy z třetího místa, zatímco Real Madrid je před tímto kolem na čele tabulky.

Mládí vyzrálo na Šachtar stylem „já na bráchu, brácha na mě“. Barca úspěšně ladila na derby

Barcelona porazila ve třetím kole skupiny H Ligy mistrů Šachtar 2:1. Suverénní jízdu Blaugranas soutěží nepřibrzdily ani absence několika obvyklých opor, které bezchybně zastoupili mladí Ferrán Torres a Fermín López. Oba totiž už v prvním poločase zaznamenali gól a asistenci. Španělský gigant se tak třetí výhrou přiblížil postupu do vyřazovací fáze a skvěle se naladil na ligové El Clásico. Naopak nový trenér na lavičce Doněcku Marino Pušič se musel smířit s porážkou.

Barcelona chce doma zůstat stoprocentní, proti bude Šachtar Doněck

Estadio Olímpico v Barceloně nabídne ještě před blížícím se spektáklem LaLigy jednu povedenou záležitost v rámci Ligy mistrů. Domácí Barcelona se bude chtít co nejlépe naladit na El Clásico v duelu se Šachtarem Doněck.

Barcelonu pobláznil sedmnáctiletý Guiu. Rodí se nový Lewandowski?

Barcelona znovu sáhla do své snad bezedné studnice talentů a díky teenagerovi, který na zádech nese jméno Marc Guiu, získala důležité tři body v duelu nad Athletic Clubem. Sedmnáctiletý mladík, který stále čeká na to, až se oficiálně stane plnoletým, skóroval po pouhých 33 sekundách od chvíle, kdy vstoupil do La Ligy. Ke slávě mu stačily dva doteky s míčem.

Největší aréna Evropy pro 104 600 diváků. Barcelona ukázala, jak bude vypadat nový Camp Nou

Fanoušci Barcelony se dočkali vizualizace rekonstruovaného stadionu Camp Nou. Do nového stánku se vejde 104 600 diváků a zůstane největším v Evropě, bude nově také jediným s více než stotisícovou kapacitou.

Athletic Club na Xaviho kouzla opět nevyzrál. Výhru Barceloně zařídil debutující mladík

Barcelona porazila v 10. kole LaLigy Athletic 1:0 a popáté za sebou před vlastními fanoušky nad Basky oslavila vítězství. Zápas ve prospěch Katalánců rozhodl až v 80. minutě teprve 17letý odchovanec Marc Guiu. Rojiblancos tak nejenže prodloužili svou sérii nezdarů proti Blaugranas, zároveň prohloubili ofenzivní krizi proti svěřencům trenéra Xaviho. Athletic totiž Barce pod jeho vedením ještě nevstřelil jediný gól.

Xaviho družina přivítá Athletic Club

Nedělní program desátého kola uzavře večerní šlágr mezi Barcelonou, která bude plnit roli mírného favorita a Athleticem Bilbao. Rozdíl mezi oběma soupeři je před nadcházejícím utkáním čtyřbodový, Bilbao v současnosti okupuje šestou příčku a bude chtít rozhodně vylepšit umístění z loňské sezóny, kdy se nakonec na poslední chvíli vůbec nekvalifikovala do pohárové Evropy.

Korupce v Barceloně: Obviněný byl i současný prezident Laporta

V korupčním skandálu FC Barcelona je nově obviněn i její bývalý a zároveň současný prezident Joan Laporta. Klub sedmadvacetinásobného španělského mistra vedl již v letech 2003 až 2011, tedy v období, jehož se podezření z ovlivňování rozhodčích, zpronevěry a falšování dokumentů rovněž týká. O Laportově obvinění informovala dnes španělská justice.

V Granadě byla ohrožena neporazitelnost Barcy. Yamal rozjel cestu za bodem přepsáním dějin

Hráči Granady překvapili v devátém kole LaLigy na domácí půdě Barcelonu, se kterou remizovali 2:2. O obě branky outsidera se postaral Bryan Zaragoza, jenž se poprvé zapsal na listinu střelců hned po 17 vteřinách, a zaznamenal tak nejrychlejší ligovou trefu do sítě Katalánců v tomto století. Kontaktní branku vstřelil v závěru první půle Lamine Yamal, který se stal ve věku 16 let a 87 dní nejmladším střelcem v historii soutěže. Blaugranas si pak udrželi dosavadní neporazitelnost ve španělské nejvyšší soutěži zásluhou vyrovnání z kopačky Sergiho Roberta.