Espanyol Barcelona Španělsko - Espanyol Barcelona - Zprávy

Braithwaite se stěhuje v rámci Barcelony, oblékat bude dres Espanyolu

Martinu Braithwaitemu byla předčasně ukončena jeho smlouva s Barcelonou, žádné velké stěhování na něj ale nečeká. Na nové smlouvě se totiž dohodl s konkurenčním Espanyolem, jemuž se zavázal kontraktem do roku 2025.

Závěry zápasů Real umí, na Espanyolu mu vítězství tradičně zajistil famózní Benzema

Espanyol padl ve třetím kole španělské LaLigy na domácí půdě s Realem Madrid 1:3. Domácí zvládli v první půli sice odpovědět na úvodní trefu Viníciuse Júniora, když se ve 43. minutě prosadil odchovanec Bílého baletu Joselu, avšak chvíli před koncem základní hrací doby je o body obral svým druhým ligovým gólem sezony spolehlivě rozdílový Karim Benzema. Ten se v nastavení navíc trefil ještě jednou a téměř dorovnal v tabulce střelců Roberta Lewandovského.

Real Madrid chce do čela, na Espanyolu ale naposledy prohrál

Real Madrid zavítá ve třetím kole LaLigy na půdu Espanyolu, kde v minulé sezoně prohrál. Šlo o jednu ze čtyř porážek, kterou nechce na startu tohoto ročníku opakovat. Espanyol zatím nevyhrál a po zahajující remíze se Celtou Vigo podlehl Rayu. Kdo dokáže na stadionu Cornellá-El Prat získat plný počet bodů?

Rayo Vallecano zase "loupilo" v Katalánsku

Úvodní dvěma kola sehrálo Rayo Vallecano v Katalánsku a bylo mimořádně úspěšné. Před týdnem bralo bod z Camp Nou (0:0) a tentokrát získalo všechny tři na Cornellá-El Prat (2:0). Espanyol inkasoval v každém poločase po jedné brance, aniž by se sám střelecky prosadil. V utkání se rovněž červenalo. Už v poločase se z hrací plochy poroučeli Lejeune a Gómez.

Páteční předehrávky otevřou na Cornellá-El Prat celky Espanyolu a Raya

V pátek je již tradičně na programu předehrávka španělské nejvyšší soutěže. Od 20 hodin přivítá Espanyol ambiciózní Rayo Vallecano. Oba celky ve svém prvním zápase remizovaly a zuby si brousí i na další body. Favorita duel nemá. Espanyol sice hraje na vlastním stadionu, avšak předchozí čtyři vzájemné duely s Rayem těsně prohrál.

Dělba bodů ve Vigu, Celta hrála s Espanyolem 2:2

S konečným výsledkem 2:2 určitě nemohou být spokojeni domácí. Celta Vigo vedla v průběhu zápasu už o dva góly, když se trefili Aspas a Paciência, ale zvítězit nedokázala. Espanyol se vzchopil čtvrthodinu před koncem kontaktní brankou a pak v nastavení proměnil pokutový kop.

Estadio Balaídos hostí souboj Celty Vigo s Espanyolem

Naposledy před patnácti lety se podařilo Espanyolu zvítězit na půdě Celty Vigo a prolomit tuto smolnou bilanci se pokusí v sobotu v podvečer. Oba celky udělaly v létě některé změny a rády by se pohybovaly na vyšších příčkách.

Espanyol do pozice trenéra jmenoval Martíneze

Diego Martínez se po roce vrací k trénování, dohodl se s Espanyolem. Jednačtyřicetiletý kouč, jenž nahradil Vicenteho Morena, podepsal smlouvu na dvě sezony...

Granada se ponořila do smutku, po remíze 0:0 s Espanyolem padá do nižší soutěže

"Černého Petra" si v posledním kole vytáhla Granada a doplnila již známé sestupující Alavés s Levante. Granada doma nenašla recept na obranu Espanyolu Barcelona a bezbranková remíza vzhledem k výhrám Mallorcy a Cádizu na záchranu nestačila. Přitom sportovní tragédii mohli odvrátit Jorge Molina, který neproměnil pokutový kop a po něm i Bacca, jenž pro změnu v nastavení orazítkoval tyč!

Granada potřebuje k záchraně porazit Espanyol

Granadě pořád hrozí, že se příští rok zúčastní až druhé ligy. Kolo před koncem má ale jednu nespornou výhodu - všechno záleží na ní a nemusí se ohlížet na zápasy soupeřů. Katalánskému Espanyolu už zdánlivě o nic nejde.

Espanyol si rozdělil body s Valencií

V utkání, ve kterém prakticky o nic nešlo, remizoval Espanyol s Valencií 1:1 a pro oba celky se v tabulce vůbec nic nemění. Oba góly padly v prvním poločase, kdy nejprve otevřel skóre Maxi Gómez a těsně před přestávkou srovnal Raúl de Tomás.

Espanyol se loučí s domovem proti trápící se Valencii

Už pět utkání v řadě čeká Espanyol Barcelona na vítězství a náramně by se mu hodilo vyhrát právě teď. V sobotu odpoledne se totiž bude loučit se svým stadionem a těší se, že ho téměř 40 tisícovek požene vpřed. Jejich hlasy budou třeba, protože dorazí Valencia.

Espanyol potvrdil informace tisku o odvolání trenéra Morena

Vedení barcelonského Espanyolu bude hledat nového trenéra pro svůj první tým. Španělský tisk už v průběhu včerejšího dne přinesl informace o tom, že na lavičce končí Vicente Moreno, katalánský klub dnes vše oficiálně potvrdil...

Deportivo Alavés ještě vykřesalo jiskřičku naděje

Alavés výhrou 2:1 nad Espanyolem udržel malou naději na záchranu a bude čekat, jak si povede ve čtvrtečním duelu Cádiz. Utkání výrazně ovlivnila červená karta Herrery, která přišla krátce po změně stran. Početní převahu pak využil ke vstřelení vítězné branky Escalante.

Tápající Alavés hraje proti Espanyolu o všechno

S formou a výsledky Alavésu je to teď jako na houpačce - domácí výhru zpravidla následuje venkovní porážka. Přítrž téhle opakující se smyčce chce Alavés udělat ve středu večer, kdy na svém stadionu hostí katalánský Espanyol.