Deportivo La Coruña Španělsko - Deportivo La Coruña - Zprávy

Liga Mistrů - Gólparáda na úvod

Včera bylo na programu dalších osm zápasů prvního kola Ligy Mistrů a téměř všude museli být diváci spokojeni, útočníci měli střelného prachu požehnaně. Průměr 4,25 gólu na zápas je opravdu slušný, jen pro srovnání, v úterý padly průměrně pouhé dvě branky na zápas.

Deportivo jasně přehrálo Real Madrid

V předehrávce posledního kola španělské Primera Division si Deportivo La Coruňa zajistilo druhé místo v ligové tabulce. Jasně totiž přehrálo finalistu Ligy Mistrů Real Madrid a po výhře 3:0 má jisou účast v první fázi Ligy Mistrů. Real je zatím třetí a ještě může být předstižen Barcelonou. Madridský velkoklub je z formy, v posledních třech zápasech ligy získal jen jeden bod a nedal asi jeden gól. Před středečním finále Ligy Mistrů to není ta nejlepší vizitka a Bayer Leverkusen, finálový soupeř Realu, má určitě šanci vyhrát. Pro Real třetí místo v tabulce znamená mimo jiné také to, že pokud neporazí Leverkusen, bude se muset do Ligy Mistrů probojovat z předkola.

Valencia je španělským mistrem

Předposlední kolo španělské Primera Division rozhodlo o tom, že titul získá FC Valencia. Po výhře 2:0 nad Malagou má v čele šestibodový náskok na druhý Real, který doma jen remizoval s Mallorcou. Valencia na titul čekala více než 30 let, je to její pátý titul v historii. Tři získala v úspěšných 40. letech, čtvrtý v sezóně 1970/1971.

Jak se ve Španělku rozdělí pohárové pozice?

Kdo co bude hrát ve příští sezónu? Tak se nejspíš ptá hodně lidí ve Španělsku. Ve hře o poháry jsou Valencia, Real, la Coruňa, Barcelona, Celta Vigo, Betis Sevilla a Alaves. Valencia a Real mají už Ligu Mistrů jistou. Další pozice však zůstávají otevřené, Barcelona má po dnešní výhře nad Villarealem 60 bodů, la Coruňa má ještě o jeden bod víc a k tomu zápas dobru, a navíc hraje doma se slabou Malagou, má tedy největší šanci hned po Realu a Valencii na příští ročník Ligy Mistrů. 57 bodů má Celta Vigo, má k tomu také dněšní utkání k dobru, hraje ovšem venku se Zaragozou a ta nedá Vigu nic zadarmo, pokud ale Vigo získá ze Zaragozy plný bodový zisk, dotáhne se na Barcelonu, ta má ale lepší skóre. A právě čtyři první pozice zajišťují Ligu Mistrů, pokud tedy chce Celta tuto soutěž hrát, musí vyhrát zbývající dva zápasy a doufat v neúspěch Barcelony. Právě pátá pozice, na které zatím Vigo je, spolu s pozicí šestou, zajišťují pohár UEFA. Na šestém místě se nachází loni ještě druholigový Betis Sevilla, ten má bodů 56 a ktomu utkání k dobru na Mallorce s tamním Realem. Relativní šanci pouze už na pohár UEFA má Alaves, má 51 bodů, ktomu dnešní zápas v Seville, s týmem FC.

Také Duscher se omluvil

Po Diegu Tristánovi učunil stejné gesto i Aldo Duscher a omluvil se Davidu Beckhamovi za faul, kterým ho poslal na marodku a možná ho připravil o mistrovství světa. V odvetě čtvrtfinále Ligy Mistrů mu tvrdě zajel do nohou a zlomil mu kost v levém kotníku, na stejném místě, které mu o týden dříve pochroumal Diego Tristán. Duscher se nejprve omluvit nechtěl. "Všichni to nafukují, protože je to Beckham. Proč bych se měl omlouvat? Doufám, že se z toho brzy dostane, ale to je všechno," řekl po zápase. V Duscherovi se ale asi hnulo svědomí a Beckhamovi se omluvil. "Zavolal jsem mu, protože mě to užíralo, nechtěl už jsem na to myslet. Řekl jsem mu, že jsem ho nechtěl zranit, že jsem jen chtěl získat míč. On se zachoval perfektně, pochopil to, řekl, že to prostě vyplynulo za hry a nic víc. Teď jen doufám že se do mistrovství světa uzdraví a že všechny ty drby okolo toho skončí," řekl Aldo Duscher jedné rozhlasové stanici doma v Argentině.

Správný Tristán, špatný Duscher?

Oba tito hráči se zachovali zcela jinak po faulu na anglického kapitána Davida Beckhama - zatímco ostrostřelec Diego Tristán, který Beckhama fauloval v prvním zápase v 90. minutě, se mu omluvil, tak argentinec s rakouským pasem Duscher řekl, že se omlouvat nebude!

Bažant přinesl Barce postup

Oba španělské velkokluby, Real Madrid a FC Barcelona postoupili do semifinále Ligy Mistrů, oba zápasy provázely velké emoce, Barceloně dokonce pomohl bažant, který vypustil ve druhém poločase domácí fanoušek. Barcelona zažila velký šok již v 8. minutě, kdy překvapil domácího golmana Bonana kyperský střelec Konstantinu a najednou musela dát Barca tři góly. Devadesátitisícový kotel Barci zažil první gól ve 23. minutě po gólu Luise Enriqua, nebyl to ovšem jeho jediný gól, ve 49. minutě přidal další. Hned po gólu zapracovaly nervy na straně řeckého týmu, když chtěl okamžitě po gólu vzít z brány Panathinaikosu míč útočník Saviola, obránce hostí mu v tom bránil až oba spadli. Naštěstí pro Barcu se nakonec v 61. minutě trefil Saviola a tento výsledek Barca udržela až do konce i když se nastavovalo dlouhých sedm minut. Po utkání si ještě neodpustil poznámku trenér hostí na účet pořdatelů když se divil jak mohl fanoušek na stadion propašovat bažanta. Ještě snad oněco vyhecovanější utkání se hrálo v Madridu, kde hrál německý Bayern který sem přijel s výhrou 2:1 z původního utkání. Ještě před utkáním poznamenal obránce Realu Roberto Carlos že kdyby Real hrál takovým stylem jak Bayern, tak na ně chodí maximálně tisícovka diváků. Bayern se neustále bránil stálému tlaku královského Realu a bránil se úspěšně. Spojnici tyčky a břevna se podařilo nastřelit kouzelníkovi Zidanovi a v deváté minutě se zapletl míč Morientesovi který byl sám před brankou. Ve druhém pločase se už Bayern neubránil a v 69. minutě se trefil Helguera. Kapitána hostí pak diváci trefili nějákým předmětem do hlavy a musel být chvíli ošetřován. Pojistku přidal pět minut před koncem Guti a tak se přihlížející španělský král Juan Carlos mohl těšit z postupu Realu. Real se utká v semifinále právě s Barcelonou. Další utkání sehrál anglický Manchester s la Coruňou, její šance na postup byli ovšem mizivé poté, co doma prohrála 0:2. Na toto utkání také nikdy nezapomene argentinec s rakouským pasem Duscher, záložník Deportiva, který chladnokrevně poslal k zemi anglického miláčka Beckhama a vykoledoval si žlutou. Horší pro celou Anglii je to, že Beckham nejspíš nestihne první utkání Anglie na MS proti Švédsku. United v tomto utkání nastříleli pět branek, přesto vyhráli těně - 3:2, dva góly byli totiž vlastni. Právě za Beckhama nastoupil Ole Gunnar Solkajser který dal gól hned ve 23. minutě. Ve 45. si ovšem dal vlastní Blanc a tak hráči odcházeli po poločase do šaten za nerozhodného stavu 1:1. V 56. přidal Solkajser druhý gól a v 69. po skvělé individuální akci třetí Ryan Giggs. Ovšem v minutě devadesáté kopal Djalminha přímý kop který si srazil do sítě Butt. Hráči Deportiva navíc dostali dvě červené.

Tristán se omlouvá Beckhamovi

Diego Tristán se omlouvá Davidu Beckhamovi za nešetrný zákrok, kterým jej zbytečně sestřelil v závěru čtvrtfinálového zápasu Ligy Mistrů. "Moc se omlouvám, ztratil jsem hlavu. Moc mě mrzí, co se stalo. Jsem rád, že se mu nic vážného nestalo, na první pohled to vypadalo hůř. Opravdu se moc a moc omlouvám a omluvím se mu osbně až se potkáme. Je to věc na kterou nejsem moc hrdý. Nejradši bych na to co nejrychleji zapomněl," řekl britskému deníku The Mirror.

La Coruňa nevyužila domácí prostředí

Španělský fotbalový tým Deportivo la Coruňa nevyužil domácí prostředí ve čtvrtfinálovém zápase Ligy Mistrů proti anglickému Manchesteru United a s postupem se téměř loučí. Zápas načal již v 15. minutě David Beckham z Manchesteru, který krásnou ránou z pětatřiceti metrů otevřel skóre. Druhý gól přidal anglický šampión ve 41. minutě, kdy si po milimetrovém pasu Silvestra zaběhl za domácí obranu nizozemský ostrostřelec van Nistelrooy. La Coruňa se tak téměř loučí, aby postoupila do semifinále, musí na Old Trafford vyhrát o tři góly. V dalším zápase zažil obrovské zklamání královský Real Madrid, jenž už od 13. minuty vedl na Olympijském stadiónu v Mnichově 1:0 po ráně kamerunského záložníka Geremiho. Kapitán domácího Bayernu Effenberg sice zahodil penaltu, ale vše si vynahradil v 82. minutě, když vyrovnal na 1:1, konečnou ránu zasadil Bayern Realu dvě minuty před koncem regulerní hrací doby, kdy po závaru před brankou Realu dopravil míč do sítě Pizzaro. Větší šanci na postup má ovšem Real, kterému doma stačí výhra 1:0. Další španělský tým, FC Barcelona hraje dnes na stadionu v Athénách s tamním Panathinaikosem. Rýsuje se nám tak pomalu bitva Španělsko - Anglie, protože pokud Real přejde přes Bayern a Barca přes Athény, první semifinále bude Real - Barcelona. A pokud Manchester přejde přes la Coruňu a Liverpool přes Leverkusen, bude druhé semifinále právě mezi těmito dvěma anglickými kluby. A poté by už mohlo nastat finále klubů z dvou nejlepších klubových zemí Evropy!

Bojíme se Liverpoolu

Kouč Deportiva la Coruňa Javier Irueta se nechal slyšet, že větší strach než z Manchesteru United mají z Liverpoolu, potenciálního soupeře pro semifinále Ligy Mistrů. Španělský tým už letos United dvakrát porazil, stejně tak porazil i další anglický top-class klub Arsenal. Dalším na řadě by mohl být Liverpool, pokud postoupí přes Leverkusen a pokud Deportivo vyřadí Manchester. "Liverpool nám budou působit mnohem větší problémy než slavnější Manchester. Jejich záloha (Hamman, Gerrard, Riise, Murphy) je opravdu vynikající, všichni jsou to velmi silní hráči." Ze slov trenéra Deportiva je tak trochu cítit jistota postupu přes United, podle mě to ale bude souboj více než vyrovnaný...

Vedoucí dvojka nezaváhala

Dva vedoucí týmy španělské fotbalové ligy, Real Madrid a Valencia CF nezaváhali a vyhráli svoje zápasy, i když královský Real vyhrál neprávem. Jediný gól vstřelil ve 22. minutě madridský Helguera, střela však byla zcela jasně tečována Makelelem, který byl v jasném ofsajdu. I přes velké protesty domácích hráčů rozhodčí Pino Zamorano gól uznal, Real tdy vyhrál v Seville s tamním FC 1:0. Krok udržela i Valencia která vyhrála v Tenerife rovněž 1:0, gól dával v 77. minutě Pablo Aymar. Real zatím vede ligu o skóre právě před Valencií. Téměř definitivně ztratila možnost boje o titul Barcelona, která doma pouze remizovala s týmem Las Palmas 1:1. V zápase padly dvě červené karty, v 84. minutě ji dostal domácí Kluivert a v 87. minutě dostal kartu hráč hoistů Samways. Zaváhala i třetí la Coruňa která remizovala venku se San Sebastianem 1:1.

Los čtvrtfinále Ligy Mistrů

Ve čtvrtfinále Ligy Mistrů na sebe narazí obhájce Bayern Mnichov a největší favorit Real Madrid. Další dvojice jsou Manchester - Deportivo, Liverpool - Leverkusen, Barcelona - Panathinaikos. Bayern s Realem na sebe v pohárech narážejí už po sedmé. V dosavadních zápasech byl lepší Bayern - vyhrál osmkrát, jednou skončil zápas remízou a třikrát vyhrál Real. Panathinaikos a Barcelona se střetnou vůbec poprvé, Liverpool s Leverkusenem v soutěžním zápase také, ale před sezónou spolu hráli prátelský zápas - Liverpool vyhrál 3:2. Manchester a Deportivo spolu také nehrají poprvé, letos se dvakrát potkali v první fázi Ligy Mistrů. Španělský tým oba zápasy vyhrál, doma 2:1 a na Old Trafford 3:2. První zápasy se hrají 2. a 3. dubna, odvety 23. a 24. dubna. V semifinále na sebe narazí vítězové duelů Bayern - Real a Barcelona - Panathinaikos, druhá dvojice vzejde ze zápasů Manchester - Deportivo a Liverpool - Leverkusen. Jubilejní desáté finále Ligy Mistrů se bude hrát 15. května na stadiónu Hampden Park v Glasgow.

Vyhraje la Coruňa letos vše?

Tým Deportiva la Coruňi má velkou šanci letos vyhrát vše, co se dá, myslím tím Ligu Mistrů, španělskou ligu a španělský pohár (ten už vyhrála). Tuto šanci měl ještě královský Real Madrid, ale ten prohrál právě s la Coruňí ve finále španělského poháru. Pikantní bylo, že v tento den zrovna slavil Real své sté výročí založení klubu a navíc hrál v domácím prostředí před zraky španělského krále Juana Carlose. Poslední tým, který tuto šanci má, je Bayern Leverkusen, ovšem šance tohoto klubu na celkové vítězství v Lize Mistrů jsou pramalé. Ovšem jeho dosavadní výsledky v Lize Mistrů jsou zajímavé! Předminulé kolo si odvezl debakl z Londýna, kde ho tamější Arsenal rozdrtil 4:1, ovšem hned další zápas porazil doma věhlasný Juventus 3:1. Navíc v poháru číhá Schalke 04, které letos v německé lize předvádí dobré výsledky. La Coruňa je zatím ve Španělské lize čtvrtá a na vedoucí Valencii ztrácí pět bodů, do konce soutěže je ovšem ještě dost času... Zřejmě největší osobností Deportiva je ostrostřelec Diego Tristan, uvidíme, zda prostřílí Deportivo ke všem třem bájným pohárům, to se naposledy povedlo Manchestru United v roce 1999. La Coruni se daří i v Lize Mistrů, včera porazila Arsenal na jeho hřišti 2:0.

Real si pokazil narozeniny

Zrovna v den, kdy slavil královský Real Madrid své sté výročí, hrál finále španělského poháru. Mohl si darovat krásný dárek, hráči la Coruňi ovšem byli proti... Hráči Realu před utkáním říkali, že si věří, že pohár vyhrají, někteří také říkali, že vítězství ve španělském poháru by je více motivovalo do budoucích bojů v domácí lize a v Lize Mistrů. Mluvili o tom, jak letos vyhrájí vše co se dá - španělský pohár, domácí ligu a Ligu Mistrů. Radost jim však překazili hráči Deportiva La Coruňa, kteří dnes zvítězili na stadionu Bernabeu 2:1. Hosté vedli nad ligovým šampiónem před 75 000 diváky po prvním poločase 2:0. Kanonýr Raúl sice dokázal po hodině hry snížit, ale další gól už Real z obrovského tlaku nevytěžil. Real hrál ve své nejsilnější sestavě (César - Salgado, Hierro, Pavón (46. Solari), Roberto Carlos - Makelele, Iván Helguera - Figo (83. McManaman), Raúl, Zidane - Morientes (67. Guti).