Deportivo Alavés Španělsko - Deportivo Alavés - Zprávy

Real Madrid zvítězil v Baskicku 2:1 a ujal se vedení v soutěži

Minimálně do nedělního večera se na první místo posunul Real Madrid. Bílý balet zvládl výlet do Baskicka a nad Deportivem Alavés zvítězil 2:1. Všechny branky na Mendizorrotze padly až po změně stran. Jako první udeřil Sergio Ramos, načež Depor ještě dokázal zareagovat a vyrovnat prostřednictvím pokutového kopu Lucase Péreze. Poslední slovo měl ovšem Dani Carvajal a to pouhých pět minut po vyrovnávací brance.

Alavés touží proti Realu Madrid zopakovat loňský zázrak

Real Madrid v týdnu remizoval s Paris Saint-Germain a s jistotou se může těšit na další fázi prestižní Ligy mistrů. Moc času na oddech ale nemá, neboť se už v sobotu odpoledne postará o výjezd do Alavésu. Naposledy ho tam ale nečekalo nic příjemného.

Eibar doma opět prohrál, od Alavésu inkasoval v závěru dva góly

Těžká porážka od Realu Madrid zanechala na Eibaru stopy, protože ani po reprezentační přestávce se mu nepodařilo bodovat. Eibar tentokrát doma podlehl Deportivu Alavés, pro který je to zároveň druhé vítězství v řadě. Utkání dlouho směřovalo k nerozhodnému výsledku, ovšem v závěrečné pětiminutovce Dmitrović dvakrát, z kopačky Josela, inkasoval.

Eibar přivítá souseda z tabulky Alavés

Fotbalisté Eibaru věří, že jim reprezentační přestávka pomohla vzpamatovat se ze čtyřbrankového přídělu od Realu Madrid. Do této doby si Eibar vedl dobře, konečně začal sbírat body a unikat sestupovému pásmu. Co platí pro Eibar, platí i pro Deportivo Alavés, které je v tabulce se stejným počtem bodů na čtrnáctém místě.

Deportivo třikrát udeřilo a proti Valladolidu získalo tři body

Alavésu se sice nedaří podle představ, na druhou stranu dokázal v posledních týdnech proměnit svůj stadion Mendizorrotza v solidní pevnost a platilo to i v sobotu po obědě proti Realu Valladolid. Depor se v prvním poločase prosadil dvakrát a po změně stran přidal ještě jeden přesný zásah. Výhra 3:0 ho zároveň posunula na průběžnou patnáctou příčku. Alavés zároveň neprohrál už čtvrté domácí utkání v řadě, naposledy tu nedokázalo zvítězit ani Atlético Madrid a ve 13. kole si tu vylámal zuby Valladolid.

Alavés zažívá mizérii, jíž chce využít Real Valladolid

První sobotní utkání 13. kola LaLigy se odehraje na Estadio Mendizorrotza v Alavésu. Přijede tam Real Valladolid, kterému se v posledních zápasech s Alavésem moc nedařilo. Teď by to rád změnil a šanci určitě má, protože domácí jsou bez formy.

CA Osasuna přestřílela Alavés 4:2

V dobrých výsledcích dál pokračuje Osasuna Pamplona. Nováček LaLigy doma ještě neokusil hořkost porážky a platí to i po zápase s Alavésem. Šestibrankovou přestřelku nakonec zvládl ve svůj prospěch a zvítězil 4:2. Hned tři branky padly na El Sadaru z pokutového kopu.

Osasuna chce prodloužit domácí neporazitelnost i proti Alavésu

Stadion El Sadar patří mezi sedm stánků, které v právě probíhajícím ročníku LaLigy nedokázal zatím nikdo vyloupit. Osasuna se tu představila pětkrát a má všechny předpoklady k tomu, aby sérii natáhla už na šest zápasů, protože jejím soupeřem bude nevýrazný Alavés.

Alavés obral o body Atlético

Ještě sedm minut před koncem drželo Atlético vedení, ale Alavés dokázal na inkasovaný gól zareagovat a srovnat na 1:1. Konečná remíza je pro Atlety ztrátou, naopak Deportivo potvrdilo zlepšené výkony na Mendizorrotze, kde už potřetí v řadě neprohrálo. Atlético poslal dvacet minut před koncem do vedení Álvaro Morata, jenže konečné slovo měl v 83. minutě Lucas Pérez.

Atlético to s Deportivem umí, má šanci na pátou výhru v řadě

Deportivo Alavés se léčí z potupného debaklu, který utržilo v minulém kole proti Villarrealu. A vyhlídky na další tři body nejsou zrovna růžové, protože úterním sokem Alavésu bude Atlético. To naopak klíčový duel s Bilbaem zvládlo a sálá z něj optimismus.

Villarreal díky dvěma gólům Toka Ekambiho snadno porazil Alavés

Villarreal se v letošní sezoně zatím dostal do solidní formy a povedlo se mu odklidit z cesty nejednu těžkou překážku. Po páteční předehrávce 10. kola se posunul už na třetí místo a nutno říct, že vyhrál naprosto zaslouženě. Jeho ofenziva opět úřadovala, hlavním střelcem byl dnes Karl Toko Ekambi.

Villarreal hledá vítěznou sérii. Najde ji proti Deportivu?

Villarreal stoupá k pohárovým příčkám a jediné, co mu schází, je vyrovnanost výkonů. Nejen tu bude hledat před vlastními fanoušky už v pátek večer, kdy jej navštíví Deportivo Alavés. Tomu se pro změnu nedaří vůbec.

Deportivo po změně stran dvakrát udeřilo a porazilo Celtu Vigo

Deportivo Alavés doma porazilo Celtu Vigo 2:0 a jestli byla před zápasem pozice Asiera Garitana a Frana Escriby nejistá, u druhého jmenovaného už je velmi kritická. Celta spadla na sedmnácté místo, navíc se stejným bodovým ziskem jako má osmnáctý Betis. Výhru Deporu zařídili po změně stran Magallán a Lucas Pérez.

Alavés i Celta Vigo potřebují zabrat

Co vylepšovat mají Deportivo Alavés a Celta Vigo. Prvně jmenovaný celek se potácí na sedmnáctém místě, těsně za sestupovou hranicí, kdežto druhý jmenovaný je jen o pár příček výše. Ani s patnáctým místem nepanuje ve vedení Celty Vigo spokojenost. Oba týmy se teď utkají na Estadio Mendizorrotza.

Valencia doma nezaváhala a s Alavésem bere všechny body

Pomaloučku polehoučku se k pohárovým příčkám přibližuje Valencia. Los Che zvládli domácí zápas s Deportivem Alavés, který už je jen jednu pozici nad sestupovou propastí. O branky domácích se postarali Maxi Gómez a Dani Parejo. Jediný gól Alavésu obstaral v závěru Lucas Pérez.