Celta Vigo Španělsko - Celta Vigo - Zprávy

Atlético chce zvítězit pošesté v řadě, Celta naopak prolomit sérii bez výhry

Atletico Madrid bude v sobotu večer pokračovat v La Lize proti Celtě Vigo a bude usilovat o šest vítězství ve všech soutěžích v řadě. Svěřenci Diega Simeoneho jsou v současné době v tabulce LaLigy na čtvrtém místě, pět bodů za vedoucím Realem Madrid a mají zápas k dobru, zatímco Celta se nachází na 18. místě a z prvních devíti zápasů získala pouhých šest bodů.

Sázka na agresivitu dovedla Getafe k remíze. Celta využila hodinovou přesilovku jen jednou

Celta Vigo remizovala v devátém kole LaLigy na svém hřišti s Getafe 2:2. Hosté se na Estadio Balaídos ujali rychlého vedení, kromě přesné mušky si však přivezli také pořádně ostré lokty. Už v první půli totiž viděli hned šest žlutých karet, dvě z nich pak Domingos Duarte, jenž byl už ve 30. minutě, kdy vládl remízový stav, vyloučen. Krátce poté se ale paradoxně prosadil Mason Greenwood, který se po příchodu z Manchesteru United trefil poprvé. Posledním úspěšným střelcem však byl domácí Jörgen Strand Larsen.

Getafe se utká se Celtou

Do Viga, přezdívaného Olivové město, zavítá v neděli večer k utkání devátého kola Getafe. Hosté budou v utkání plnit roli mírného favorita, ať už svým lepším postavením v tabulce, tak i o něco málo lepší formou. Ani jeden z celků ale nezažil pocit vítězství už poměrně dlouho, proto se dá očekávat velká bitva.

Ostrov Gran Canaria zůstal nedobyt. Celtě protáhl sérii nezdarů zpackaný závěr i smůla Larsena

Hráči Las Palmas porazili v osmém kole LaLigy Celtu Vigo 2:1 a stále na domácím stadionu v letošní sezoně nepoznali přemožitele. Byli to sice hosté, kteří se po změně stran jako první dostali do vedení, v 84. minutě ovšem dokázal z penaltového puntíku srovnat Jonathan Viera. V dlouhém nastavení se nakonec stal hrdinou Marc Cardona, jenž rozhodl o senzačním obratu. Naopak smolařem Los Celestes byl Jörgen Strand Larsen, který během necelých 90 minut stihl trefit tyč a břevno, přičemž radost ze vstřeleného gólu mu sebral i zásah videa. Vigo tak už počtvrté v řadě neokusilo chuť vítězství.

Souboj trápících se celků na závěr osmého kola: Las Palmas hostí Celtu

Pondělní večer přinese ve Španělsku, konkrétně na Kanárských ostrovech, dohrávku osmého kola tamní nejvyšší soutěže. Na ostrově Gran Canaria se proti místnímu Las Palmas představí celek Celta Vigo. Oba týmy dělí v tabulce jen skóre, které má aktivnější Celta, proto je o jednu příčku výše, tedy sedmnáctá.

Kuriózní vlastenec Vigo nespasil. Alavés vytěžil z přesilovky bod

Fotbalisté Celty Vigo v sedmém kole LaLigy neukončili čekání na domácí vítězství, když s Alavésem remizovali 1:1. Vedení se v první půli ujali kuriozním způsobem Los Celestes, když si hostující Rafa Marín nezkontroloval postavení vlastního gólmana a pasem naslepo zamířil nešťastně do opuštěné branky. Deportivo se z tvrdého direktu vzpamatovalo a po změně stran se, už při početní výhodě, dočkalo zaslouženého vyrovnání, které v 73. minutě zařídil Samu. Pro útočníka hostujícího z Atlétika Madrid se jednalo o první trefu v dresu Basků.

Celtě ani Alavésu se příliš nedaří

Loni v květnu Celta Vigo zatočila s Alavésem působivým výkonem, ale tentokrát je situace jiná. A očekává se mnohem vyrovnanější partie. Hráčům Celestes se totiž vůbec nedaří. Hosté přijíždějí na Estadio Balaídos s dvoubodovým odstupem.

Celta v Barceloně promrhala dvougólový náskok. Vzepětí Katalánců korunoval Cancelo

Barcelona vyhrála v šestém kole LaLigy v dočasném azylu na Estádio Olimpico nad Celtou Vigo 3:2. Duel se však pro hosty vyvíjel 80 minut naprosto skvěle. Nejenže dokázali dlouhou dobu eliminovat útočnou sílu soupeře, dokonce sami dvakrát rozvlnili síť. V poslední desetiminutovce však na sebe strhl pozornost tradiční kanonýr katalánského velkoklubu Robert Lewandowski, na jehož dvě trefy navázal v samotném závěru rozdílovým zásahem João Cancelo.

Celta se pokusí o zázrak na Camp Nou proti rozjeté Barceloně

Barcelona v poslední době nemá s Celtou Vigo zrovna nejlepší bilanci, naštěstí ale nemusí čekat na šanci ji zlepšit moc dlouho. Na Camp Nou se totiž klub z Galicie podívá už v sobotu navečer. A ofenzivy Barcelony by se Celta měla oprávněně obávat.

Ofenzivní koncert Viga zůstal skryt pod celtou. Mallorce vystřelil výhru nevyzpytatelný Muriqi

Celta Vigo prohrála v pátém kole LaLigy na domácím hřišti s Mallorkou 0:1. Na šance skoupý duel nabídl výbuch emocí až v 69. minutě, kdy zvedal ruce nad hlavu domácí Jonathan Bamba. Bývalému hráči Lille však vzápětí úsměv z tváře sebral videorozhodčí. Ten totiž odhalil, že míč v inkriminovaném momentu brankovou čáru nepřešel. Rozhodnutí tak vzešlo až z kopačky horkokrevného Vedata Muriqiho, jenž prožil reprezentační sraz jako na horské dráze, když nejprve dvěma góly zazářil proti Švýcarsku, ale následně byl v duelu s Rumunskem už před přestávkou vyloučen.

Celta Vigo přivítá Mallorcu

Na Estadio Balaídos přivítá domácí Celta Vigo trápící se Mallorcu. Ostrované v letošní sezoně ještě nevyhráli, zatímco Celta ukořistila tři body těsně před reprezentační přestávkou. Svěřenci trenéra Rafaela Beníteze zůstávají i v tomto klání papírovým favoritem a to i přes negativní vzájemnou bilanci z loňské sezony.

Benítez poprvé po návratu k trénování vyhrál. Vigo za úspěchem v Almeríi dovedli Skandinávci

Celta Vigo se ve čtvrtém kole LaLigy radovala z premiérové výhry v ročníku, když na půdě Almeríi uspěla po výsledku 3:2. Hosté dvakrát skórovali už v úvodní půli, přičemž autorem jedné z branek se stal vytáhlý Nor Jörgen Strand Larsen. Rojiblancos se však dvěma trefami vrátili do zápasu, a vítězný gól tak obstaral až v 87. minutě švédský mladík Williot Swedberg. Toho Rafael Benítez, jenž se v červenci vrátil k trenérskému řemeslu po rok a půl dlouhé pauze, poslal na trávník o asi čtvrthodinu dříve.

Celta chce první výhru, Almería se trápí úplně stejně

Druhým pátečním duelem se stane střet mezi domácí Almeríí a návštěvou z Viga. Estadio de los Juegos Mediterráneos nepatří mezi nejoblíbenější zastávky Celty, nicméně tentokrát nemá ani domácí ekipa kdovíjak dobrou formu.

Celta Vigo zlákala kanonýra z Eredivisie, Utrecht inkasoval rekordní částku

Pokladníci jásají, fanoušci si drbou hlavu. Utrecht do nového ročníku Eredivisie nevstoupil vůbec dobře, po třech kolech nemá na svém kontě ani bod, přesto pustil svou velkou oporu, která loni v nizozemské nejvyšší soutěži nastřílela hned 19 branek. Řecký útočník Anastasios Douvikas se za zhruba 12 miliónů eur, rekordní sumu pro Domstedelingen, přesunul do Viga.

Španělský talent Veiga míří do Saúdské Arábie, za 40 miliónů eur ho získalo Al-Ahli Saudi

Španělský fotbal má nové téma číslo jedna. Je jím přestup, v sobotu už oficiálně stvrzený, talentovaného záložníka Gabriho Veigy ze Celty Vigo do saúdskoarabského klubu Al Ahli Saudi. Přitom ještě před pár týdny měl objev La Ligy namířeno do kádru italského šampiona z Neapole.