Celta Vigo Španělsko - Celta Vigo - Zprávy

Barcelona vyzrála díky opakované penaltě v nastavení na svou galicijskou Nemesis

Fotbalisté Barcelony uspěli ve 25. kole LaLigy na neoblíbené půdě Celty Vigo, odkud si odvezli výhru 2:1. O vše podstatné se v utkání postarali hráči se zkušenostmi na rozdávání. Na úvodní gól 35letého Roberta Lewandovského reagovala krátce po změně stran ještě o rok starší ikona domácího celku Iago Aspas. V nastaveném čase se ale o slovo znovu přihlásil polský ostrostřelec, jenž sice z pokutového kopu napoprvé neuspěl, opakovaný pokus už ovšem proměnil ve vítězný zásah.

Barcelona nevzdává boj o titul, Celta by mohla být snadným cílem

Sobotní podvečer je vyhrazen pro Celtu a její neuvěřitelně náročnou misi získat důležité tři body. Do Viga se totiž vypraví slovutná Barcelona, která sice v poslední době několikrát nepříjemně klopýtla, ale rozhodně se nehodlá vzdávat svého snu o mistrovském titulu.

Korunou krále střelců motivovaný Mayoral opět pálil. Vigu překazil stíhací jízdu Mata

Getafe vyhrálo ve 24. kole LaLigy na domácí půdě nad Celtou Vigo 3:2. Domácí šli po první půli do šaten s dvoubrankovým náskokem, když fanoušky Azulones v krátkém rozmezí potěšili Borja Mayoral a Jaime Mata. První jmenovaný navíc potvrdil pozici nejlepšího španělského kanonýra soutěže, když svou 15. brankou v ročníku poskočil už na druhé místo mezi střelci. Tým ze severozápadu země však ve druhém poločase postupně nacházel recept na svého soupeře a chvíli před koncem srovnal. Závěrečné slovo měl ale Mata, který druhým gólem v utkání rozhodl o tříbodovém zisku El Geta.

Přidá Celta další venkovní výhru?

Nedělní program započne střetnutím, které na Estádio Coliseum od dvou hodin obstarají domácí Getafe a Celta Vigo. Ta je opět namočena do boje o záchranu a i přesto, že má nad prozatím osmnáctým Cádizem tříbodový náskok, rozhodně nesmí usnout na vavřínech, protože do konce soutěže stále zbývá mnoho a mnoho těžkých duelů.

Minutový výpadek Osasuny způsobil vítěznou show útočníků Celty Vigo

Celta Vigo porazila ve 23. kole Osasunu 3:0 a vzdálila se sestupovým pozicím. V utkání se sice hosté většinu času bránili, v rozmezí několika povedených vteřin ale dvěma brankami rozhodli o svém úspěchu. Hrdiny Los Celestes se stali Jörgen Strand Larsen a Luca de la Torre, kteří mezi 24. a 25. minutou zaznamenali gól a asistenci. Tým z Galicie si tak poprvé od roku 2014 odvezl z Pamplony tři body.

Osasuna i Celta mají za sebou těsné porážky, vrátí se některý z týmů na vítěznou vlnu?

Dva týmy z dolní poloviny tabulky španělské nejvyšší soutěže se utkají v rámci nedělního střetnutí na El Sadar v Pamploně. Domácí Osasuna bude chtít navázat na pozitivní výsledky, kterých zde dosáhla v posledních třech ligových střetnutích, naopak zapomenout bude rozhodně muset na poslední výsledky z venkovních stadionů. Hosté jsou namočeni v souboji o záchranu a aby se odlepili od spodních pater, potřebují v Pamploně bodovat.

Girona úspěšně lovila v přístavu ve Vigu. Volání po Benítezově hlavě přiživil Portu

Hráči Girony zvítězili ve 22. kole LaLigy na těžkém terénu ve Vigu 1:0. Navzdory šancím na obou stranách nakonec jako jediný kapituloval gólman domácích po skvěle sehraném protiútoku, který na bližší tyč zakončoval Portu. Mizerná koncovka jeho svěřenců rozhodně nepotěšila Rafaela Beníteze, po jehož rezignaci volali fanoušci po nedávné dvojité porážce od Realu Sociedad. Katalánci naopak mohli být spokojení, když se po výhře z města, v němž se nachází největší rybářský přístav na světě, dostali znovu na vrchol tabulky.

Girona jede zabojovat o tři body do Viga

Zpět na první místo se může vrátit Girona, pokud vyhraje v neděli odpoledne na půdě Celty Vigo. Domácí zase potřebují body v boji o záchranu, neboť jejich náskok nad sestupovou propastí činí jen dva body.

Celta na svém stadionu po třech dnech opět sledovala vítězné oslavy Realu Sociedad

Celta Vigo se nedokázala pomstít za několik dnů starou porážku a ve čtvrtfinále Copa del Rey prohrála s Realem Sociedad 1:2. K postupu zavelel už ve druhé minutě Mikel Oyarzabal, v nedávném ligovém střetnutí přitom Baskové potřebovali ke vstřelení úvodní trefy jen o devět minut více. Na brzký zásah kapitána po změně stran navázal novic v sestavě Sheraldo Becker, jenž se prosadil při svém premiérovém startu po příchodu z Unionu Berlín.

Sociedad nasměroval k tříbodovému zisku nádherný projektil odchovance Celty

Real Sociedad zvládl utkání 21. kola LaLigy, v němž porazil Celtu Vigo 1:0. O rozhodující zásah se postaral ranou z necelých 30 metrů Brais Méndez, který strávil právě v dresu Los Celestes většinu své kariéry. Jeho trefa znamenala pro hostující tým již páté soutěžní vítězství na stadionu galicijského klubu v řadě. Svěřenci Rafaela Beníteze se kromě nepříznivé vzájemné bilance musí opět zamyslet i nad aktuálním postavením v tabulce, jelikož mají na 18. příčku nadále jen dvoubodový náskok.

Potvrdí Celta vzrůstající formu proti Realu Sociedad?

Hlavní večerní přenos v rámci španělské LaLigy bude tentokrát patřit možná ne tolik papírově zajímavému zápasu, který obstarají Celta Vigo a Real Sociedad, který do Viga přicestuje. Přestože je mezi oběma týmy propastný patnáctibodový rozdíl a nacházejí se v úplně odlišných patrech tabulky, z posledních čtyř zápasů má jednoznačně lepší formu galicijský celek. Získal z nich sedm bodů a navýšil tak svůj náskok na sestupové pásmo.

Radost Celty z Aspasova milníku zahalila ztráta dvou bodů z Mallorky

Mallorka hrála ve 20. kole LaLigy s Celtou Vigo nerozhodně 1:1. Na největším Baleárském ostrově otevřeli v 10. minutě skóre hosté zásluhou Iaga Aspase, jenž si připsal jubilejní 150. trefu v nejvyšší španělské soutěži. Vedení však Los Celestes nevydrželo ani do poločasu, neboť v závěru první půle určil konečný výsledek Cyle Larin. Svěřenci Rafaela Beníteze tak alespoň přerušili sérii tří proher s Rumělkami v řadě.

Na Estadi Mallorca Son Moix bude k vidění souboj domácích se Celtou

Španělská nejvyšší soutěž se zase po týdenní přestávce rozbíhá a sobotní program nabídne mimo jiné utkání celků spodní poloviny tabulky, čtrnácté Mallorcy a o tři pozice horší Celty. Oba týmy mají za sebou poměrně slušné týdny a zdá se být jen otázkou času, než se odlepí z nižších pater. Sužují je ale zranění, a tak je ve vzájemném klání nečeká nic lehkého.

Beníteze pomohl uklidnit infarktový závěr. Celta rozhodla o výhře nad Betisem v nastavení

Celta Vigo vstoupila do nového roku výhrou 2:1 nad Betisem. Domácí zahájili duel 19. kola LaLigy inkasovanou brankou již po šesti minutách. Hosté si vedení příliš dlouho neužili, jelikož poměrně záhy vyrovnal proměněnou penaltou zkušený Iago Aspas. To nejdůležitější se ovšem událo až v závěru, když nejdříve rozhodčí neuznal trefu Jörgena Stranda Larsena. Z další hraniční situace se však v nastavení prosadil jiný Seveřan -⁠ 19letý Williot Swedberg. Tříbodový zisk potěšil Rafaela Beníteze, jehož pozice byla vzhledem k dosavadním neuspokojivým výsledkům žhavým tématem.

Dokáže Betis prolomit remízovou sérii ve Vigu?

I španělský fotbal se po kratičké zimní pauze vrací k životu a už den po Novém roce se tamní nejvyšší soutěž naplno rozběhla svým devatenáctým kolem. V rámci něj se ve středu večer utkají i kluby Celty Vigo a Realu Betis. A oba dva mají do nového roku co napravovat z toho předchozího. Los Celestes se hledí vyhrabat ze sestupové zóny, naopak Sevillští chtějí přerušit nelichotivou sérii čtyř remíz v lize v řadě.