CD Leganés Španělsko - CD Leganés - Zprávy

CD Leganés - Real Madrid 2:4

Přestože obhájce titulu z Barcelony zvládl s přehledem zvítězit ve šlágru třicátého kola proti Seville, na čele tabulky se udržel jen velmi krátce. Real Madrid si totiž v atraktivním duelu s nováčkem z Leganés rovněž připsal vítězství a je opět o krok blíže úspěšnému završení ligové sezony. Vše po gólové smršti z úvodních pětadvaceti minut nasvědčovalo za stavu 3:0 pro Real, že o vítězi již není pochyb, avšak dva slepené góly Gabriela s Lucianem Nevesem se ještě postaraly o dramatické završení první půle. Až vlastenec Martína Mantovaniho po změně stran zlomil odpor domácích a vysloužil Realu triumf v poměru 4:2.

Leganés touží překvapit první Real Madrid

Lídr španělské ligy cestuje do Leganés, aby se na stadionu Municipal de Butarque utkal s domácí ekipou. Na prvním místě má náskok dvou bodů a navíc jedno utkání k dobru oproti Barceloně, ale ani to mu nezaručuje přílišný klid. Leganés totiž bojuje o setrvání a proti tak motivovaným soupeřům se vždy hraje těžko.

Real Sociedad - CD Leganés 1:1

Real Sociedad nevyhrál už potřetí v řadě, protože však Villareal padl s Eibarem, stačil mu i bod na posunutí se v tabulce na páté místo. Každopádně mužstvo kouče Eusebia Sacristána určitě bere tenhle rezultát jako ztrátový. Leganés prodloužil svou sérii neporazitelnosti už na čtyři zápasy za sebou a získal další cenný výsledek do boje o záchranu.

Preview: Real Sociedad - CD Leganés

San Sebastián míní napravit poslední dvě neúspěšná kola před reprezentační přestávkou, aby si nadále výrazně nekomplikoval situaci v boji o evropské poháry. Vše má totiž rozehrané slušně, a i když případný zisk čtvrté příčky je v tuhle chvíli spíše utopickou záležitostí, i o tuhle metu by se rád ještě porval. Proti němu stane ve slušné formě hrající Leganés.

CD Leganés - Málaga CF 0:0

Souboj dvou celků ze spodní poloviny tabulky, které by konečně chtěly udělat poslední kroky k tomu, aby se v nejvyšší soutěži zachránily, dopadl bez branek. Střelecky aktivnější bylo Leganés, které si vytvořilo asi o něco více gólových šancí než Málaga, každopádně podobně jako jeho soupeř se mu rozvlnit síť nepodařilo.

Preview: CD Leganés - Málaga CF

Nedělní poledne nabídne střetnutí nováčka z Leganés s Malagou, který splňuje parametry tzv. "šestibodového" utkání. První jmenovaní jsou totiž se ziskem pětadvaceti bodů sedmnáctí, zatímco jejich soupeř z Andalusie je na tom v tabulce La Ligy o jediný bod a jednu příčku lépe. Oba celky tak nutně potřebují vyhrát, aby si udržely odstup od klubů na sestupových příčkách, které jim dýchají na záda.

Sevilla FC - CD Leganés 1:1

Zdá se, že se Sevilla dostává do menší výsledkové krize. Poté, co trošku nečekaně nedokázala v minulém kole uspět naplno v Alavési, přišel na řadu ještě více nečekaný rezultát, a to domácí remíza s Leganésem. O všem podstatném se rozhodlo v prvním poločase, za hosty se na střeleckou listinu zapsal Gabriel, následně vyrovnával Stevan Jovetič.

Preview: Sevilla FC - CD Leganés

Teprve podruhé v historii se Sevilla utká s Leganés a bude doufat, že napraví zaváhání z minulého kola proti dalšímu nováčkovi. Leganés umí překvapit a už se dostalo mimo pásmo sestupu, byť je stále dost ohroženo.

CD Leganés - Granada CF 1:0

Hodně důležité tři body získal Leganés, který doma udolal jedinou brankou Machíse sedm minut před koncem Granadu 1:0. Hosté si tak komplikují vysněný cíl, kterým je pochopitelně záchrana.

Preview: CD Leganés - Granada CF

Leganés doma uvítá Granadu a pokusí se navázat na to, že právě s Granadou má statisticky velmi dobré výsledky. Aktuální forma ale zase favorizuje spíše Granadu, která se odmítá smířit se sestupem.

Valencia CF - CD Leganés 1:0

Valencia ukázala, že na Leganés se jí jednoduše daří, a získala už svoje třetí ligové vítězství z posledních čtyř utkání. Na jaře tak i nadále pokračuje ve zlepšujících se výkonech a ještě více stabilizovala své postavení ve středu tabulky. Její soupeř na poslední hladkou výhru nad La Coruňou nenavázal a padl už popáté během šesti uplynulých případů.

Leganés se pokusí konečně porazit Valencii

Valencia se v úterý večer pokusí navázat na dobrý výkon proti Realu Madrid a zapomenout na nešťastné minulé kolo. To naopak vyšlo naprosto parádně jejímu dalšímu soupeři, nováčkovi z Leganés.

Leganés krásnými góly rozdrtilo La Coruňu a vzdaluje se sestupu

Přímý duel v boji o záchranu mezi domácím Leganés a Deportivem La Coruňa nakonec vyzněl jednoznačně pro první jmenované, kteří utkání ovládli v poměru 4:0 a předskočili svého sobotního soka v ligové tabulce. Ligový nováček tak utnul sérii porážek a s jednadvaceti body je šestnáctý, zatímco Depor si připisuje čtvrtou prohru v řadě a drží poslední nesestupové sedmnácté místo.

Preview: CD Leganés - Deportivo La Coruña

Deportivo La Coruña bude v sobotu v podvečer hostem na stadionu Municipal de Butarque a bude doufat ve tři body. Záchranářský duel s ním svede domácí Leganés, které se i přes občasné světlé chvíle stále trápí sestupovými starostmi.

FC Barcelona - CD Leganés 2:1

Barcelona měla namále, ale roli favorita nakonec potvrdila. V souboji s Leganésem sice brzy vedla, trefil se Messi, ovšem poté si tak dlouho koledovala o vyrovnání, až se dvacet minut před koncem prosadil Unai López. O všem nakonec rozhodla pozdní penalta, kterou proměnil Lionel Messi.