Panathinaikos FC Řecko - Panathinaikos FC - Zprávy

Další články

David z Haify ze vzepřel řeckému Goliáši. Panathinaikos spolkl poslední hořkou třešeň

Maccabi Haifa překvapila v šestém kole Evropské ligy na hřišti Panathinaikosu a po vítězství 2:1 poskočila na třetí pozici skupiny F právě na úkor řeckého soupeře. Úvodní branku zaznamenal ve 20. minutě Dean David, který přesnou hlavičkou vstřelil teprve druhý gól Izraelců v soutěži. Zmar řeckého celku podtrhl po změně stran druhým a nakonec rozhodujcím zásahem Tjaronn Chery, čímž poslal svůj tým do Konferenční ligy. Trojlístky tak završily evropskou cestu, do níž dokonce naskočily již v kvalifikaci Ligy mistrů, posledním nepostupovým místem.

Maccabi Haifa hraje o všechno, Panathinaikosu stačí ke třetímu místu neprohrát

Postup do další fáze Evropské ligy už je pro Panathinaikos i pro Maccabi Haifu definitivně ztracen, ale přeci jen bude ve čtvrtek večer na Olympiako Stadio Spyros Louis o co hrát. V sázce je třetí místo a dosáhnout na něj mohou oba soupeři.

Panathinaikos našel bojovou morálku příliš pozdě. Morales potrestal nesmyslnou hrubku

Fotbalisté Villarrealu zvítězili v pátém kole skupiny F Evropské ligy nad Panathinaikosem 3:2. Domácí si v prvním poločase vytvořili pohodlný polštář v podobě dvoubrankového náskoku, který navýšil krátce po změně stran po obrovské hrubce Řeků José Luis Morales. Hosty však dostala zpět do hry úspěšná dorážka po neproměněné penaltě, která jim dodala potřebné sebevědomí pro vytvoření závěrečného tlaku. Toho ale Trifylli využili jen jednou, a tak je příště čeká přímý souboj o Konferenční ligu s Maccabi Haifou. Na druhou stranu Žlutá ponorka si zajistila účast ve vyřazovacích bojích.

Villarreal se pokusí dotáhnout na čelo skupiny proti řeckému Panathinaikosu

Villarreal byl před hlavní fází Evropské ligy považován za největšího kandidáta na přímý postup do osmifinále a zatím si nevede úplně špatně, ovšem se šesti body mu náleží druhá pozice a za francouzským lídrem z Rennes zaostává o tři body. Na kontě má dvě výhry a jednu porážku, oproti dvěma úhlavním rivalům o postup však ještě disponuje dohrávkou 3. kola s izraelským outsiderem Maccabi Haifa, který ho čeká příští středu.

O hráče méně, žádný problém. Rennes v početní nevýhodě vyzrálo doma na Panathinaikos

Hráči Rennes zvítězili ve čtvrtém kole skupiny F Evropské ligy před vlastními fanoušky nad Panathinaikosem 3:1 a výrazně se přiblížili postupu do jarního osmifinále. První branku utkání vstřelil už v deváté minutě Fabian Rieder. Komplikace pro Francouze však přišla po půlhodině hry, kdy byl kvůli červené kartě vyloučen Jeanuël Belocian a Řekové záhy vyrovnali z pokutového kopu. Ve druhé půli ovšem po povedených střídáních domácí dvakrát rychle udeřili a v čele tabulky si vytvořili tříbodový náskok.

Panathinaikos potřebuje bodovat, Rennes je v pohárech silné

Rennes se zatím moc nedaří hrát na takové úrovni, na jaké by fanoušci rádi, a své postavení se svěřenci trenéra Bruna Genésia pokusí zlepšit v domácím duelu s Panathinaikosem. Řecký celek do Roazhon Parku přijede jako mírný outsider, ale nevzdá se bez boje.

Mladíci z Rennes oškubali Trojlístky o všechny body. Řekové si zkomplikovali boj o postup

Fotbalisté Rennes dokázali ve třetím kole skupiny F Evropské ligy odvézt tři body z horké řecké půdy, když porazili 2:1 Panathinaikos. Tým známý pro svou práci s mladými hráči poslal do vedení 23letý Amine Gouiri po krásném centru stejně starého Enza Le Fée. Chvíli po výměně stran pojistil vedení hostů francouzský reprezentant do 21 let Arnaud Kalimuendo, jenž si na posledním srazu národního týmu připsal dva góly i asistence. Francouzský celek se v tabulce dostal před svého soupeře a vyhoupl se do čela skupiny.

Panathinaikos se po otřesu v lize chce opět vytáhnout proti Rennes

Panathinaikos v Evropské lize zatím ve dvou duelech neprohrál a sérii neporazitelnosti bude chtít natáhnout i po skončení duelu s Rennes. Francouzský celek bude na Apostolos Nikolaidis Stadium hledat lepší formu, protože ta současná nestojí za nic.

Derby věčných nepřátel se nedohrálo, fanoušci zranili hráče petardou

Derby v osmém kole řecké ligy mezi Olympiakosem Pireus a Panathinaikosem Atény se nedohrálo kvůli zranění hráče petardou. Fanoušci ve druhém poločase zasáhli hráče hostujícího týmu Juankara, který se rozcvičoval za postranní čarou.

Haifa si proti Panathinaikosu částečně spravila chuť, odjezdu Řeků s prázdnou zabránil Brignoli

Maccabi Haifa si do tabulky skupiny F Evropské ligy připsalo první bod, když ve druhém kole remizovalo na domácí půdě s Panathinaikosem 0:0. Ve vyrovnaném duelu měli blíže ke vsítění branky domácí fotbalisté, skvěle chytajícího Alberta Brignoliho ale překonat nedokázali. Tým z Haify tak vysokou prohru v úvodním duelu s Rennes odčinil jen částečně, přesto si díky remíze prodloužil domácí neporazitelnost trvající od února. Řekové se ziskem bodu vyhoupli do čela těžké skupiny.

Maccabi Haifa je doma silné. Prolomí jeho hradby Panathinaikos?

Maccabi Haifa v prvním kole skupinové fáze Evropské ligy nijak nepřekvapilo favorizované Rennes, hledat přitom nápravu zrovna proti Panathinaikosu nebude zajisté snadným úkolem. Řecký celek totiž hned na úvod ukázal, že se míní poprat o postup do jarní fáze, a doma skolil ostřílený Villarreal. Obecně se na každý pád čeká dle papírových predikcí vyrovnané utkání.

Villarreal hledal skvělou formu v Evropské lize marně, Panathinaikos vyválčil všechny body

Panathinaikos vstoupil do skupiny F Evropské ligy vítězně, když na svém stadionu porazil Villarreal 2:0. Rozhodující akce celého utkání se jako blesk z čistého nebe odehrála ve 38. minutě, kdy po přihrávce Giannise Kotsirase přeloboval brankáře Fotis Ioannidis. Celek z Pyrenejského poloostrova v ofenzivně laděnějším druhém poločase na vyrovnání nedosáhl a po pojistce Andraze Šporara naopak podruhé inkasoval. Žlutí tak na úvod druhého nejprestižnějšího evropského poháru, kde při předchozí účasti před dvěma lety prošli celou soutěží až do vítězného finále bez porážky, padli.

Panathinaikos zažívá skvělý start, přibrzdit ho chce Žlutá ponorka

Panathinaikos v lize solidně válí a tuhle dobrou formu si bude chtít přenést také na trávníky Evropské ligy. Jeho soupeřem sice bude v pohárech zkušený a protřelý Villarreal, nicméně je pravda, že španělskému týmu se momentálně moc nedaří.

Slavia se ve 3. předkole Evropské ligy utká s Dniprem

Hráči Slavie se ve 3. předkole Evropské ligy utkají s Dniprem. Ukrajinský tým vypadl ve 2. předkole Ligy mistrů s Panathinaikosem Atény a přešel do kvalifikace nižší soutěže. Řeckému favoritovi dnes stačila v domácí odvetě k postupu remíza 2:2, neboť před týdnem v úvodním utkání nad Dniprem v jeho azylu v Košicích zvítězil 3:1.