Moreirense FC Portugalsko - Moreirense FC - Zprávy

Další články

Benfica po výhře v Evropské lize vyzve doma Moreireinse

S náročným zápasovým programem bojuje ve vrcholu sezóny lisabonská Benfica, který po vítězství doma proti Marseille sehraje utkání opět před vlastními diváky proti Moreirense. Domácí jsou jasným favoritem, ale proti šestému týmu tabulky na nich bude ležet velký tlak. Jakákoliv další ztráta znamená odevzdání titulu do rukou Sportingu.

Sporting v první půli dvakrát překonal obranný val Moreirense a veze do Lisabonu další cennou výhru

Pouhý den ztrácel lisabonský Sporting tři body na první místo v ligové tabulce. Vyhrál totiž 2:0 na půdě houževnatého Moreirense a srovnal se bodově se svým úhlavním rivalem Benficou. Oba góly padly už v prvním poločase. Skóre otevřel otevřel krátkce po začátku Morita a následně na něj navázal Gonçalves.

Sporting čeká výzva na půdě houževnatého Moreirense

Program 22. kola Ligy Portugal míří v rámci pondělní dohrávky do Moreiry de Cónegos, kde se na půdě místního Moreirense představí lisabonský Sporting. Ten se momentálně těší ze střelecké fazóny, ale nováček bude houževnatým soupeřem.

Braga napravila zaváhání z minulého kola a porazila houževnaté Moreirense

Cenné tři body vybojovali hráči čtvrté Bragy na svém stadiónu proti šestému Moreirense. Domácí byli favority zápasu a o jejich tříbodovém získu rozhodl už v první desetiminutovce teprve druhým letošním ligovým gólem Abel Ruiz.

V lize trápící se Braga hostí houževnaté Moreirense

Letošní vítěz Ligové poháru Sporting Braga potřebuje přenést kvalitní výsledky z pohárové soutěže do ligy. Nyní má šanci proti nováčkovi Moreirense, který v dobře rozehrané sezoně cítí šanci na postup do evropských pohárů.

Porto díky jihoamerické spolupráci deklasovalo Moreirense a upevnilo si třetí místo

Třicetinásobný vítěz portugalské nejvyšší soutěže potvrdil dobré rozpoložení z poslední doby, teď v sobotním utkání 18. kola nedal žádnou naději na úspěch ambiciózně hrajícímu Moreirense a po skvělém výkonu od začátku až do konce ho rozdrtil vysoko 5:0. Svěřenci dlouholetého trenéra Sérgia Conceiçãa tedy zůstávají na třetím místě s jednačtyřiceti body a na vedoucí Sporting mají manko pěti bodů.

Porto by rádo udrželo krok s vedoucím duem proti dobře hrajícímu Moreirense

Třicetinásobný vítěz portugalské nejvyšší soutěže zatím nezažívá úplně povedený ročník, protože po roční odmlce se chtěl vrátit na ligový trůn, nicméně přesně v polovině sezony se nachází až na třetí pozici s osmatřiceti body a za vedoucím Sportingem momentálně zaostává již o osm bodů. V sedmnácti duelech pětkrát ztratil a ve druhé části tak bude muset stahovat vzniklé manko, teď v sobotním střetnutí přivítá rozjeté Moreirense.

Moreirense potvrdilo skvělou formu a uhrálo s Benficou bezbrankovou remízu

Gólů moc v jejich zápasech nepadá, fotbalového fajnšmekra nepotěší, ale body získávají. Moreirense se postaralo o největší překvapení 12. kola Ligy Portugal, když po srdnatém výkonu uhrálo remízu 0:0 s úřadujícím mistrem a lídrem tabulky Benficou.

Benfica potřebuje potvrdit úspěch z derby na půdě Moreirense

Benfica fantastickým obratem v nastaveném čase ovládla lisabonské derby a zajistila si těsně před reprezentační pauzou pozici na čele ligy. Na něm ovšem nemá žádný náskok, neboť pouze bodově dotáhla svého rivala Sporting a na půdě Moreirense potřebuje výhru z derby potvrdit. Moreirense je ovšem nejúspěšnějším letošním nováčkem a pohybuje se na pozicích zajišťující evropské poháry.

Sporting před Evropskou ligu snadno porazil oslabené Moreirense

Sporting se už pomalu a jistě chystá na účast v Evropské lize, nicméně ještě předtím se představil na ligové scéně proti Moreirense a díky skvěle zvládnutému druhému poločasu nakonec zvítězil hladce po výsledku 3:0. V letošním ročníku Primeira Ligy si tak připsal na konto již své čtvrté vítězství a se třinácti body mu patří druhé místo, za vedoucí Boavistou zaostává jen vinou horšího skóre.

Braga otočila vývoj s Moreirense a slaví druhou výhru v ligové sezóně

Trenér Bragy Artur Jorge se v této dohrávce 3. kola musel obejít bez dvou opor Abela Ruize s Ricardem Hortou a i kvůli jejich absenci přišli hosté ještě do přestávky o rychle nabité vedení, nicméně v samém závěru přeci jen zmobilizovali síly a díky trefě Al Musratiho v šesté minutě nastavení nakonec zvítězili 3:2. Braga se rázem vyhoupla na šesté místo tabulky se sedmi body, domácí nováček je v tuto chvíli desátý se čtyřmi body.

Braga se v dohrávce 3. kola pokusí vyzrát na houževnaté Moreirense

Braga si odložila duel 3. kola portugalské nejvyšší soutěže kvůli play-off o základní skupinu Ligy mistrů a rozhodně udělala dobře, protože nakonec přešla do hlavní fáze přes řecký Panathinaikos. Po dohodě s Moreirense ji čeká tato dohrávka v reprezentační přestávce a bude považována za favorita, nicméně jednoduchý úkol ji čekat nemusí. Domácí výběr totiž zatím prohrál jen jednou, a to ještě o gól s vysoce favorizovaným Portem (1:2).

Wendell zařizoval vítězství, ale nedohrál. Porto venku s potížemi skolilo Moreirense

Nebyla to pro Porto vůbec lehká pořízená. Po bezduchém výkonu v první půli však nakonec v jeho podání přišlo na řadu zlepšení po obrátce, a ačkoli se navrátivší nováček Moreirense ujal průběžného vedení, uměl portugalský gigant přetavit výhru na svou stranu. Onen rozhodující přesný zásah zařizoval Wendell, ten každopádně duel nedohrál kvůli závěrečnému vyloučení.

Porto bude bez kouče Conceicaa. Zapomene proti Moreirense na neúspěch ze Supertacy?

Jako by Portugalský superpohár a triumf Benficy vlastně sportovně potvrdil loňský ligový titul pro lisabonský celek. Porto, pro něhož porážka ve finále byla jen další špatnou zprávou, v minulé sezóně tahalo za kratší konec a sokovi minulou středu nezdar oplatit neumělo. Nový ročník v Premeira Lize započnou Dragoes duelem na půdě nováčka z Moreiry de Cónegos.