FC Porto Portugalsko - FC Porto - Zprávy

Naděje umírá poslední: Porto se proti Vitórii pokusí ještě urvat ligové prvenství

Porto dřelo v posledních týdnech do úmoru. Snažilo se napravit škody, jaké napáchalo během celé sezóny svými nečekanými zaváháními, nicméně ani série osmi vítězných zápasů v řadě v Primeira Lize ho nedostala do situace, kdy by mělo titulový osud ve svých rukou. Pokusí se na samý závěr získat i devátou výhru za sebou proti Vitórii a bude doufat, že Benfica zaváhá.

Porto zvládlo divoký duel s Famalicãem a stále živí naději na obhajobu mistrovského titulu

Hráči Porta v sobotu sehráli velmi netradiční zápas s Famalicãem, nicméně díky vítězství 4:2 si upevnili druhé místo tabulky a před posledním kolem si přeci jen udrželi alespoň teoretickou naději na titul. V tuto chvíli mají na kontě dvaaosmdesát bodů a za vedoucí Benficou zaostávají o body dva. Pokud ještě chtějí triumfovat, tak na závěr musí zdolat Vitórii a zároveň doufat, že lisabonský gigant neporazí jistě sestupující Santa Claru.

Porto stále drží naději na titul, nyní musí vyhrát na půdě Famalicãa

Většinu sezóny to na titul nevypadalo a stále nevypadá, ale naděje v Portu rozhodně umírá poslední, a tak v předposledním 33. kole na půdě Famalicãa stále bojuje o mistrovský titul. Jedno je jasné - pokud svěřenci Sérgia Conceiçãa nezvítězí, titul poputuje do Lisabonu k Benfice.

Namaso vystřelil v nastaveném čase výhru Porta nad Casa Pia a udržel naději na první místo

Jen pět minut chybělo k tomu, aby mělo Portugalsko po 32. kole Ligy Portugal svého nového mistra. Porto doma proti Casa Pia pro zachování šance na titul muselo vyhrát. Ještě po první půli ale po Evanilsonově vlastním gólu překvapivě vedli hosté, po změně stran ale skóroval Taremi a v nastaveném čase přidal vítězný gól mladík Danny Namaso. Porto tak udržuje čtyřbodovou ztrátu za Benficou a dvě kola před koncem stále může myslet na obhajobu titulu.

Razie u portugalských velkoklubů: Policie vyšetřuje daňové úniky

Přední portugalské kluby se dnes staly cílem rozsáhlé policejní razie v souvislosti s údajnými daňovými úniky. Tamní prokuratura informovala v prohlášení, že při akci se uskutečnilo okolo na 60 prohlídek, mimo jiné v objektech lisabonských klubů Sportingu a Benfiky či FC Porto, ale i účetních firem a právnických kanceláří.

Porto hostí Casa Pia a pokud nevyhraje titul poputuje do Lisabonu

FC Porto čeká další ze série klíčových a důležitých zápasů. Od výhry v Clássicu jeho hráči plní povinnost a poráží každého, kdo jim vstoupí do cesty. Další překážkou je nyní Casa Pia, který dokázal v prvním vzájemném utkání na začátku ledna favorita obrat.

Stoper Marcano jediným gólem rozhodl o těsné výhře Porta nad Aroucou

FC Porto zvítězilo na půdě houževnaté Aroucy a připsalo si už svou šestou ligovou výhru v řadě. O vítězství obhájců titulu rozhodl v závěru prvního poločasu jediným gólem zápasu zkušený obránce Marcano. Hosté tak stále pronásledují vedoucí Benficu, na kterou ztrácejí tři kola před koncem čtyři body.

Porto ve stíhací jízdě pokračuje na půdě nebezpečné Aroucy

Boj o titul v nejvyšší portugalské soutěži vrcholí a FC Porto na druhém místě ještě čtyři kola před koncem touží po jeho zisku. K tomu však nepotřebuje jen ztráty vedoucí Benficy, ale také svoje vítězství. To nadcházející nebude vůbec jednoduché získat, protože se tým Sérgia Conceiçãa představí v Arouce, která díky dobrým výkonům bojuje o účast v pohárové Evropě.

Porto se na postup do finále nadřelo, houževnaté Famalicao udolalo až v prodloužení

Mnozí očekávali, že si Porto bez obtíží pohlídá své proniknutí do finále Tacy de Portugal. A tomuto tvrzení se dalo jen stěží odporovat, do domácí odvety si totiž přivezlo jednobrankový náskok. Jenže Famalicao velmi slušně vzdorovalo. Dostalo duel až do prodloužení, přičemž až na samý závěr favorit utkání rozhodl o svém úspěchu. Byla to pro něj vážně velká dřina.

Porto je blízko finále Portugalského poháru, Famalicao může pouze překvapit

Porto je pořád ve hře o ligové prvenství. Kdyby se mu ovšem nepodařilo stáhnout ve čtyřech zbývajících kolech čtyřbodové manko na vedoucí Benficu, má možnost zapsat úspěch aspoň v Portugalském poháru, v němž je velmi blízko finále. Potřebuje jen nepokazit semifinálovou odvetu s Famalicaem, které v prvním klání skolilo v dubnu na jeho půdě těsně o jeden gól.

Taremi vrátil Porto na druhou pozici, Boavista v derby skórovat nedokázala

Porto zvládlo městské derby s Boavistou a vrátilo se na druhou příčku tabulky. Uchovalo si tak naději na mistrovský titul, byť se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Benficu i nadále nemá osud ve vlastních rukou. Hosté nebyli na hrací ploše o nic horším týmem, kýženou cestu za vstřeleným gólem ale na rozdíl od soupeře nenašli. Ten rozhodl penaltou Mehdiho Taremiho.

Porto v městském derby hostí Boavistu

FC Porto díky dlouhé sérii bez prohry zatím patří závěr letošní sezóny a vrátilo se po celosezónním dotahování do boje o mistrovský titul. Dobrou formu ale potřebuje bez zaváhání držet až do samotného závěru. Nyní ho čeká možná nejnáročnější zápas, z těch které zbývají, neboť hostí městské derby proti Boavistě.

Porto zvládlo první bitvu s Famalicãem a je jednou nohou ve finále Taça de Portugal

Porto potvrdilo dobré rozpoložení z poslední doby a nyní dokázalo uspět v úvodním semifinále národního poháru s houževnatým Famalicãem, které porazilo 2:1. Hosté šli do vedení krátce po odehrané čtvrthodině, a i když domácí srovnali zhruba deset minut před přestávkou, tak po hodině hry rozhodl o úspěchu favorita Toni Martínez. Domácí se poté snažili srovnat, jenže nic nebezpečného si už nevypracovali.

Porto zahájí cestu za druhým finále v řadě na půdě houževnatého Famalicãa

Porto v tomto ligovém ročníku obhajuje nejcennější double na portugalské scéně a letos má stále šanci dokonce vybojovat treble. Koncem ledna totiž ovládlo ligový pohár po výhře 2:0 nad Sportingem a teď zahájí semifinálovou bitvu národního poháru na stadionu Famalicãa, kterému se letos daří nad očekávání, jelikož prozatím bojuje o pohárové příčky. Hosté jsou považováni za favority, ale nic jednoduchého je rozhodně nečeká.