FC Porto Portugalsko - FC Porto - Zprávy

Pepe předčil Tottiho, obránce je nejstarším střelcem historie Ligy mistrů

FC Porto v úterý večer hostilo Antverpy a hlavní postavou duelu se nakonec stal Pepe. Zkušený obránce v nastavení pečetil výhru portugalského celku a zapsal se do historie Ligy mistrů jako nejstarší střelec.

Antverpy se ani na čtvrtý pokus nedočkaly prvního bodu. Jejich katem se stal znovu Evanilson

Fotbalisté Porta porazili ve čtvrtém kole skupiny H Ligy mistrů na vlastním hřišti Antverpy 2:0. Ačkoliv si Evanilson nezastřílel podobně jako v předchozím vzájemném střetnutí, kdy soupeři z města diamantů nasázel hattrick, také tentokrát se stal autorem rozhodující branky, když ve 32. minutě proměnil penaltu. Klub z přístavního portugalského města se díky němu dotáhl v tabulce na Barcelonu, hosté naopak při své historicky první účasti v hlavní fázi milionářské soutěže dál čekají na zisk premiérového bodu. Toho se nedočkali i kvůli vyloučení Jurgena Ekkelenkampa, bez nějž se museli obejít téměř celou druhou půli.

Porto může udělat výrazný krok postupu do jarní části, proti budou Antverpy

FC Porto zatím plní ve skupině H roli druhého favorita a se šesti body po třech zápasech má slušně našlápnuto k postupu do jarní fáze Ligy mistrů. Na domácí půdě proti Antverpám může udělat směrem k postupu další důležitý krok. Belgickému mistrovi se navíc v soutěži zatím vůbec nedaří a je na posledním místě bez bodového zisku.

Estoril zaskočil Porto a po výhře se odlepil z posledního místa tabulky

Jediná krásná střela z volného přímého kopu rozhodla o vítězi zápasu mezi domácím FC Porto a Estoril. Postaral se o ni hostující záložník Jordan Holsgrove a pořádně překvapil publikum poloprázdného Estádio do Dragão. První hořkou pilulku přitom domácí museli spolknout již v první půli, kdy neproměnili penaltu.

Porto v předehrávce hostí poslední Estoril

Zdánlivě snadná práce stojí v předehrávce 10. kola Ligy Portugal před týmem FC Porto. Na svém stadiónu totiž hostí beznadějně poslední Estoril, který v devíti kolech získal jen čtyři body. Porto je naopak na třetím místě s 22 body.

Porto splnilo roli favorita a z Vizely si odváží tři body

FC Porto díky dvěma gólům v prvním poločase zvítězilo ve Vizele a protáhlo svou vítěznou sérii na čtyři zápasy. Vedení dal favoritovi gólem z penalty kanonýr Taremi, kterého doplnil v závěru úvodního dějství krásnou střelou do šibenice Eustáquio.

Porto po vysoké výhře v Antverpách bude chtít uspět i na půdě zachraňující se Vizely

Portu v uplynulém ročníku portugalské nejvyšší soutěže i přes strhující závěr těsně unikl mistrovský titul a teď už se rozhodně hodlá vrátit na ligový trůn, nicméně i letos to zatím vypadá, že ho čeká nesmírně náročný úkol. Svěřenci trenéra Sérgia Conceiçãa získali v osmi odehraných zápasech devatenáct bodů a momentálně jsou čtvrtí o tři body za duem Benfica - Sporting, v tuto chvíli budou plnit úlohu jasných favoritů ve Vizele.

Antverpy sahaly po prvních bodech jen platonicky. Pytel s góly Porta roztrhl Evanilson

Fotbalisté Porta zvládli důležitý zápas třetího kola skupiny H proti Antverpám, které porazili 4:1. Hosté sice neměli vůbec dobrý vstup do utkání, když už po půlhodině hry prohrávali. Po změně stran ovšem zabrali a především díky hattricku Evanilsona zvrátili výsledek na svou stranu. Klíčovou výhrou si vytvořili tříbodový náskok na třetí Šachtar, proti kterému už navíc v prvním kole zvítězili. Belgičané naopak zůstávají s nula body beznadějně poslední.

Tápající Antverpy zkusí poprvé bodovat proti ambicióznímu Porto

Belgický mistr Royal Antverpy se probojoval do základní skupiny Ligy mistrů po astronomických šestašedesáti letech, ale v tuto chvíli to nevypadá, že udělá nějakou velkou "díru do Evropy". V dosavadních dvou duelech totiž ani jednou nebodoval a se skóre 2:8 je beznadějně poslední, teď ho navíc čeká favorizované Porto. To určitě hodlá postoupit do osmifinále a vedle španělské Barcelony se mu dávají největší šance.

Porto před reprezentační pauzou nepřesvědčilo, nicméně Portimonense i tak udolalo 1:0

Favorizované Porto si těsně před reprezentační přestávkou chtělo vylepšit reputaci, jelikož v předchozích dvou duelech prohrálo 0:1 s konkurenční Benficou i v Lize mistrů se slovutnou španělskou Barcelonou. Nicméně s podceňovaným vyzyvatelem Portimonense SC herně úplně nepřesvědčilo. Ovšem díky brzkému zásahu Evanilsona se nakonec přece radovalo z těsné výhry 1:0, a v tabulce Primeira Ligy se tak udrželo na třetí pozici se ziskem devatenácti bodů.

Do Porta zavítá dobře rozehrané Portimonense

Fotbalisté FC Porto zažili v krátké době dvě zklamání. Nyní je čeká na první pohled jednoduchá zkouška, neboť doma přivítá Portimonense. Hostující celek ale potkala v úvodu dobrá forma a proti unavenému favoritovi mají šanci.

Barca ovládla urputný souboj o Pyrenejský poloostrov. Chybující Porto potrestal Torres

Hráči Barcelony zvítězili ve druhém kole skupiny H Ligy mistrů na půdě Porta 1:0. O triumfu Blaugranas rozhodl v závěru prvního poločasu přízemní střelou střídající Ferrán Torres, jenž v průběhu úvodního dějství nahradil zraněného Roberta Lewandovského. Potěšil tak trenéra Xaviho, jenž na lavičce Barcy odkoučoval jubilejní 100. utkání. Legenda hostů do zápasu poslala od úvodu Lamina Yamala, který se stal v 16 letech a 83 dnech nejmladším startérem v dějinách milionářské soutěže.

Porto chce ukončit 38 let dlouhé čekání na výhru nad Barcelonou

Estádio do Dragão očekává španělskou invazi, protože do Porta zamíří ve středu večer početná skupina příznivců Barcelony. Jejich hvězdný soubor se totiž utká s domácím Portem ve druhém kole základních skupin a oba týmy budou chtít navázat na své předcházející úspěchy.

Benfica v nezáživném Clássicu využila početní výhody a jde do čela soutěže

Benfica v nezáživném utkání ovlivněném brzkou červenou kartou udolala svého úhlavního rivala FC Porto 1:0 a jde do čela ligové tabulky. O jediný gól zápasu se postaral v druhém poločase největší ofenzivní tahoun domácího celku Ángel Di María.

První ligové Clássico je tady: Benfica hostí Porto

Nejsledovanější souboj nejvyšší portugalské soutěže přichází na program v jejím 7. kole. Obhájce titulu SL Benfica přivítá svého odvěkého rivala FC Porto ve svém stánku Estádio da Luz a fanoušci na beznadějně vyprodaném stadiónu budou očekávat výhru domácího celku.