FC Twente Nizozemsko - FC Twente - Zprávy

Preview: Willem II - FC Twente

Asi málokdo by si před sezónou tipl, že v Eredivisi odskočí tak razantně úvodní duo. A ještě méně lidí věřilo, že by se v tomto duu mohlo nacházet Twente Enschede. Ale je to přesně tak, Twente doposud ztratilo pouze čtyři body, na kontě nemá jedinou porážku. Tuto skutečnost se pokusí zlomit Tilburg, který získal ze čtyř minulých vystoupení hezkých sedm bodů.

FC Twente - SBV Vitesse 1:0

Twente zatím hraje skutečně vše do karet. V zápase s Vitesse se už všichni fanoušci smiřovali s hodně nečekanou remízou, když tu kanonýr Bryan Ruiz dokázal šest minut před koncem vstřelit jediný gól utkání a zajistil pro svůj tým další zisk tří bodů. Tentokrát však pořádně vydřený.

Preview: FC Twente - SBV Vitesse

To, co letos předvádí Twente, překvapuje nejednoho odborníka. Klub z Enschede zatím všem ukazuje svá záda a zřejmě to myslí s útokem na titul smrtelně vážně. Své konto se bude snažit v tomto kole navýšit o další tři body. Hraje totiž doma s Vitesse.

FC Twente - AFC Ajax 1:0

Třinácté kolo přineslo velké utkání. Na půdu Twente totiž cestoval slavný Ajax. Ten rozhodně nechtěl odjíždět s prázdnou, avšak po devadesáti minutách musel sklopit hlavu a odejít poražen po výsledku 1:0.

McClaren: Na řeči o titulu je hodně brzy

Steve McClaren nebyl příliš úspěšný u kormidla anglické reprezentace, daleko lepší to je ale v Nizozemsku. Bývalý manažer Middlesbrough vede Twente a klubu z Enschede se daří náramně. Loni skončil na druhém místě, letos tabulku Eredivisie dokonce vede, McClarena ale řeči o titulu vůbec nezajímají...

Preview: FC Twente - AFC Ajax

Už potřetí v řadě se objeví ve šlágru kola Ajax. Zatím byl pokaždé úspěšný, ale v neděli na něj čeká skutečně nesmírně těžký duel. Své síly totiž poměří s vedoucím Twente, které dosud ani jednou neprohrálo.

FC Twente - Sheriff Tiraspol 2:1

Miroslav Stoch se pro dnešní večer stane jasným hrdinou fanoušků Twente. Rodák z Nitry totiž nejprve skóre otevřel, aby ho minutu před koncem také uzavřel a získal tak veledůležité tři body pro svůj tým. Tiraspol nenavázal na domácí vítězství a postupové šance se o poznání ztenčily.

Preview: FC Twente - Sheriff Tiraspol

Fotbalisté Twente sice září na domácí scéně, v Evropě už to ale bohužel tak slavné není. Úvodní výhra slibovala, že se Twente pohodlně přesune do další fáze, nicméně to se zatím nestalo. Nyní se proto hodně bude rvát o to, aby si účast mezi 32 nejlepšími týmy vybojovalo. Zatím to ale strašné není, se čtyřmi body je jen kvůli horšímu skóre na třetím místě se Šerifem Tiraspol. S tím právě před dvěma týdny na jeho půdě prohrálo 0:2 a nyní mu chce všechno náležitě oplatit.

Roda JC - FC Twente 1:2

Jako by Twente nemělo žádné zábrany, jako by mu nikdo nestačil. Roda Kerkrade sice dokázala díky zlepšenému výkonu ve druhé půli snížit, jenže na víc to nestačilo. Twente působí jako zkušený mančaft a opravdu celé soutěži vládne.

Preview: Roda JC - FC Twente

Fotbalisté Twente sice na evropské scéně dvakrát zklamali a budou mít co dělat, aby se probojovali do dalšího kola. Ovšem doma zatím kráčejí vstříc mistrovskému titulu a vůbec to nevypadá, že by zatím měli někde slabinu. Remizovali z jedenácti vystoupení pouze 2x, jinak samá výhra a také dvoubodový náskok před dotírajícím PSV. Nyní budou bojovat o další korálky na půdě nevyzpytatelné Rody.

FC Twente - FC Groningen 4:0

Twente to letos myslí s útokem na titul skutečně vážně. Ani dnes nedopustilo žádné zaváhání a bez větších problémů zdolalo Groningen. Klub z Enschede tak zatím stále prochází sezónou bez jediné prohry, a i po tomto kole se bude vyhřívat na vedoucí příčce.

Preview: FC Twente - FC Groningen

Spanilá jízda Twente zatím stále nekončí. Hráči kouče Steva McClarena předvádí mimořádné výkony, a proto zaslouženě kralují celé Eredivisii. Šanci na upevnění své vedoucí pozice mají nyní proti Groningenu.

Sheriff Tiraspol - FC Twente 2:0

Moldavský mistr Šerif Tiraspol si na domácí půdě vyšlápl na ambiciózní Twente, kterému v každém poločase nadělil jednu branku a po výhře 2:0 se posunul na druhé místo skupiny H.

Preview: Sheriff Tiraspol - FC Twente

Twente Enschede je suverénem holandské ligy a pohodlně vede, zatím neprohrálo a z deseti utkání pouze dvakrát remizovalo. A to s těmi nejvážnějšími konkurenty Feyenoordem a PSV. Nyní na něj bude čekat výzva v podobě Evropské ligy a podle předpokladu by ji měl holandský výběr zvládnout. Nastoupí proti přemožiteli pražské Slavie ze 3. předkola Ligy mistrů Šerifu Tiraspol.