FC Twente Nizozemsko - FC Twente - Zprávy

Zenit Petrohrad - FC Twente 2:0

Fotbalisté Zenitu Petrohrad bojovali jako lvi a hodně svého soupeře vyděsili, nakonec ovšem nedokázali duel dovést ani do prodloužení a výhra 2:0 jim nebyla nic platná. Do čtvrtfinále tak postupuje Twente, i když po prvním poločase to rozhodně tak nevypadlo. Domácí totiž v 38. minutě zvýšili na 2:0 a sahali po prodloužení.

Preview: Zenit Petrohrad - FC Twente

Twente se začíná stávat překvapivým katem ruských celků, a i když tohle měl být vyrovnaný souboj do posledních chvil, zdá se být i nyní rozhodnuto. Enschede totiž překvapilo v úvodním duelu Petrohrad a na stánku De Grolsch Veste zdolalo jednoho z největších favoritů na zisk trofeje 3:0. Odveta v předchozím kole proti Kazani sice nebyla tolik povedená, současný náskok by si však loňský mistr měl, stejně jako v odvetě s Kazaní, s přehledem pohlídat.

FC Twente - VVV Venlo 2:1

Twente ač bylo považováno za velkého favorita, tak se v utkání proti VVV Venlo hodně natrápilo. Hosté ovšem nezvládli závěr utkání a tak zůstali tři body na domácí půdě po těsném vítězství 2:1.

Preview: FC Twente - VVV Venlo

Rozjeté Twente čeká relativně snadné utkání. Na domácí půdě totiž přivítá o záchranu bojující VVV Venlo.

Twente nemělo problém se Zenitem, vyhrálo s přehledem 3:0

Obě strany nezačaly nijak aktivně, důležitý moment se udál vlastně až po pětadvaceti minutách hry, kdy Twente skórovalo poprvé. Chadli poslal centr zprava do vápna, kde operoval de Jong a hlavou zamířil přesně k pravé tyčce Malafejeovovy brány. Douglas následně hlavou po rohovém kopu Janssena přestřelil.

Preview: FC Twente - Zenit Petrohrad

Twente nemělo na domácí scéně sice nejlepší fazónu, avšak v Evropské lize dokázalo zdolat v poslední době pravidelného účastníka Ligy mistrů, ruskou Kazaň. A do východního koutu pojede bojovat o čtvrtfinále i teď, vyzve totiž ruský Petrohrad. Ten letos suverénně získal mistrovskou trofej a má zřejmě ještě o něco větší kvalitu než konkurenční Kazaň. Nicméně mírnou nevýhodou pro hosty může být nerozehranost.

FC Twente - NAC Breda 2:0

Fotbalisté Twente se sice na výhře nad Bredou hodně natrápili, ovšem alespoň do nedělního rána se bodově odtáhli od svého velkého konkurenta v Eredivisii, Ajaxu. Navíc odrazili útok i dalších soupeřů a stále tak mohou snít minimálně o Lize mistrů. Ve vyrovnaném sobotním klání dokázali rozhodnout o třech bodech ve svůj prospěch po hodině hry, definitivně si pojistili těsný náskok v nastaveném čase.

Preview: FC Twente - NAC Breda

Twente má před sebou dvojí úkol. Prokousat se co nejdále Evropskou ligou, ovšem na druhou stranu také obhájit titul v Eredivisii. Jeden cíl těžší než ten druhý. Twente sice uspělo v evropských pohárech a postoupilo přes silnou Kazaň, mělo ale velké problémy a hned na úvod druhého zápasu přišlo o nadějný náskok z ruské půdy. Nakonec se to povedlo, nyní však musí loňský obhájce titulu zmobilizovat síly na domácí soutěž.

AZ Alkmaar - FC Twente 2:1

Twente nezvládlo utkání na půdě AZ Alkmaar a opět ztratilo cenné body. Domácí zvítězili 2:1.

Preview: AZ Alkmaar - FC Twente

Holandská Eredivisie nabízí ve 25. kole nespočet zajímavých duelů a jedním z nich je rozhodně i utkání mezi domácím Alkmaarem a přijíždějícím Twente.

FC Twente - Rubin Kazaň 2:2

Twente Enschede si zadělávalo v domácím prostředí na velký problém a po polovině úvodního dějství to vypadalo, že nadějně rozjeté dvojutkání nakonec nezvládne.

Preview: FC Twente - Rubin Kazaň

Twente si sice v prvním zápase proti Rubinu Kazaň vybojovalo na jeho hřišti slibný dvougólový náskok, nicméně stále se nemůže zbavit dojmu, že utkání nebylo regulérní. Zápas tak bude o to zajímavější.

FC Twente - NEC Nijmegen 1:1

Twente ztratilo důležité body v boji o titul a před třetím Ajaxem už má pouze tříbodový náskok. Favorit totiž nedokázal porazit dobře hrající Nijmegen a před vlastními fandy získal pouze remízu 1:1, což je po skvělém výsledku v Evropské lize překvapení. Enschede doplatilo na špatnou koncovku, šancí si vytvořilo dost. Buď ale nemělo štěstí, nebo brilantně zasáhl skvělý gólman Jasper Cillessen.

Preview: FC Twente - NEC Nijmegen

Twente zažívá opět velmi úspěšnou sezónu a kromě toho, že útočí na titul, tak se mu daří i v Evropské lize. Po výhře 2:0 na půdě ruského Rubinu Kazaň je jeho postup téměř stvrzen. Enschede navíc dokázalo uhrát takto dobrý výsledek v patnáctistupňovém mrazu na umělé trávě v Moskvě, to svědčí o velmi dobré pohodě a slušné formě.

Twente si s mrazem poradilo, Rubin vyloupilo dvěma brankami

Kazani se výlet do Moskvy, kde se muselo odehrát jeho střetnutí mezi 32 nejlepšími Evropské ligy, nevydařil. Před bídnou kulisou a v těžkých mrazech podlehli nizozemskému Twente Enschede 0:2, které je tak postupu do další fáze rozhodně blíže. Výhru hostujícímu celku zařídily trefy de Jonga a Wisgerhofa ze druhé půle.