FC Twente Nizozemsko - FC Twente - Zprávy

Preview: Wisła Kraków - FC Twente

V táboře Twente vládne před posledním zápasem základní skupiny Evropské ligy klid a spokojenost. Svěřencům trenéra Adriaanseho postup z prvního místa už nemůže nikdo sebrat, a tak v nadcházejícím duelu proti Wisle Krakow budou hrát bez zbytečných nervů. Něco podobného se ale o Polácích říct nedá.

FC Twente - NEC Nijmegen 2:0

Fotbalisté Twente dokázali zvítězit i v dalším ligovém utkání a navázali na úspěch v Utrechtu, i když dnes hráli domácí opatrně. Proti Nijmegenu, který v letošním ročníku bojuje o záchranu, sehráli vyrovnaný první poločas a o třech bodech ve svůj prospěch rozhodli až v druhém poločase. Twente tak stále zaostává o bod za PSV a o čtyři korálky za Alkmaarem, navíc má před nedělními dohrávkami pětibodový náskok před ostatními protivníky.

Preview: FC Twente - NEC Nijmegen

Fotbalisté Twente Enschede se možná opět dostávají do zaběhlého tempa a konečně po delší době dokázali v minulém kole zvítězit. Nyní se proto v tabulce nacházejí na třetím místě o bod za PSV. V domácím prostředí mají velkou šanci přeskočit v tabulce PSV a stáhnout náskok vedoucího Alkmaaru, kterému se naopak v poslední době příliš nedaří. Soupeřem Enschede bude Nijmegen, který se nachází těsně nad barážovou pozicí.

FC Utrecht - FC Twente 2:6

V Eredivisii se v neděli rodily velice překvapivé výsledky, hlavně se v prosincových utkáních rozhodně nečekal tak velký počet branek. A na půdě Utrechtu jich padlo opravdu hodně - hned osm. K tomu šest do sítě domácího Utrechtu. Twente se přiblížilo vedoucímu Alkmaaru na rozdíl čtyř bodů a za PSV je pouze o bod, dokázalo totiž dosáhnout na třicetibodovou hranici. Utrecht zůstává třináctý se šestnácti body a v příštím utkání má co napravovat.

Preview: FC Utrecht - FC Twente

Twente sice drží v Eredivisii šňůru devíti zápasů bez prohry, ovšem zatím v boji o titul výrazně ztrácí kvůli častým remízám. V těch devíti duelech se totiž svěřenci kouče Co-Adriaanseho hned šestkrát dělili o body a proto ztrácejí na vedoucí Alkmaar už deset bodů, na druhé PSV čtyři. Přitom v Evropské lize Twente válí a předvádí skvělé výkony, s předstihem si zajistilo první místo a body ztratilo jen na úvod s Fulhamem.

FC Twente - Fulham FC 1:0

Fotbalistům Twente stačil k jistému prvnímu místu ve skupině bod za remízu 0:0, nicméně anglický Fulham potřeboval k jistotě postupu zvítězit. A vzhledem k tomu, že ještě minutu před koncem svítil na tabuli v Holandsku stav 0:0, tak hosté museli za každou cenu vsítit branku. Jenže to se jim nepovedlo a naopak v 89. minutě inkasovali, tím tak ještě o postup musí bojovat v závěrečném utkání skupiny s dánským Odense a jistotu jim dává jen výhra.

Twente bude hájit vedoucí příčku proti Fulhamu

O lepší výchozí pozici do vyřazovací části Evropské ligy si to spolu rozdají ambiciózní celky, Twente vyzve londýnský Fulham. Domácí jakožto nedávný šampión Eredivisie doposud ještě neprohráli, FFC má až na zaváhání z Krakówa taktéž pomalu čistý rejstřík, a tak je na co se těšit.

FC Twente - SBV Vitesse 0:0

Twente nedokázalo zareagovat na výhry Alkmaaru a PSV a doma jenom remizovalo s Vitesse. Hosté tak potvrdili oprávněnost umístění v horní polovině tabulky.

Preview: FC Twente - SBV Vitesse

Čtrnácté kolo holanské nejvyšší soutěže Eredivisie nabídne velmi zajímavé utkání, ve kterém domácí Twente přivítá houževnatého soupeře z Arnhemu.

Heracles Almelo - FC Twente 1:1

Twente sahalo po velice důležitých třech bodech na půdě Heraclesu a stačilo opravdu málo. Jenže se nakonec musí spokojit s pouhým bodem a další ztrátou na vedoucí Alkmaar. Navíc PSV si vytvořilo na druhé pozici náskok dvou bodů. Přitom favorit se dostal do vedení pět minut po přestávce a dlouho bránil těsné vedení, v nastavení se mu ale stala nebývalá věc. Gól ve druhé minutě nastavení za těsného vedení Twente se opravdu příliš nevidí.

Preview: Heracles Almelo - FC Twente

Twente statečně bojuje na více frontách a stále má o co hrát - je ve hře o titul, o národní pohár a i ve hře o úspěch v Evropské lize. V Eredivisii tým z Enschede nyní čeká zápas na půdě Heraclesu.

FC Twente - BV De Graafschap 4:0

Twente potvrdilo roli favorita a na domácí půdě si smlslo na De Graafschapu, kterého vyprovodilo vysokým vítězství 4:0.

Preview: FC Twente - BV De Graafschap

Na první pohled velmi snadné utkání čeká domácí Twente. To v rámci dvanáctého kola na svém stadionu přivítá aktuálně šestnáctý celek tabulky De Graafschap.

FC Twente - Odense Boldklub 3:2

Tentokráte se fotbalisté Twente nadřeli mnohem více na výhru než před dvěma týdny, těžký duel s houževnatým Odense ale zvládli, a proto postupují do další fáze Evropské ligy. K tomu jim k prvnímu místu ve skupině stačí neprohrát doma s Fulhamem. I tentokráte na stánku De Grolsch Veste bylo k vidění pět branek a přestřelka nakonec dopadla lépe pro holandský celek. Odense má ještě teoretickou šanci na postup, ale spíše to vypadá na boj o třetí místo.

Preview: FC Twente - Odense Boldklub

Twente sice zatím nepředvádí v Eredivisii tak vyrovnané a suverénní výkony jako v loňském ročníku, a proto společně s PSV s dvaadvaceti body na kontě dýchá na záda vedoucímu Alkmaaru se šestibodovým mankem. Ovšem v Evropské lize už nyní může stvrdit postup do další fáze, pokud doma porazí dánské Odense a Wisla neuhraje bod ve Fulhamu. První úkol je rozhodně velice reálný, úvodní zápas na dánské půdě totiž ukázal kvalitu obou soupeřů.