VfB Stuttgart Německo - VfB Stuttgart - Zprávy

Nejlepší útok proti nejhorší obraně. Poradí si rozjetý Stuttgart i s Darmstadtem?

Stuttgart dosud pokračuje ve vynikajícím vstupu do sezóny. To ovšem znamená také to, že si na něj budou soupeři dávat větší pozor. Poradí si VfB s nováčkem z Darmstadtu, jenž dosud čeká na první výhru v ročníku?

Rozstřílený Stuttgart si smlsnul i na Mohuči. Při výhře opět řádil nejlepší kanonýr Bundesligy

Hráči Stuttgartu zvítězili v zápase čtvrtého kola Bundesligy na hřišti Mohuče 3:1, a nadále tak pokračují ve výborných výkonech z úvodu sezony. První trefu utkání v 56. minutě Serhou Guirassy. Za domácí pak sice srovnal Leandro Barreiro, poslední slovo ovšem měl znovu střelec z Guineje, který nakonec zaznamenal hattrick a upevnil si pozici nejlepšího kanonýra soutěže. Die Nullfünfer tak se ziskem jediného bodu zůstali na předposlední příčce tabulky.

Mainz po rozlučce s tribunou hostí Stuttgart. Uspějí konečně domácí?

Mainz zatím tápe a zůstává za očekáváním. Ve čtvrtém kole proto hodlá konečně zvítězit. Tomu se pokusí zabránit Stuttgart, jenž naopak může být se vstupem do sezóny spokojen. Vedle střílení branek na vlastním stadionu by však rád zabral i venku.

VfB Stuttgart - SC Freiburg 5:0

Stuttgart pokračoval v nevyrovnaných výkonech i ve třetím kole Bundesligy, když na vlastním hřišti porazil Freiburg 5:0. Domácí o osudu duelu rozhodli již v úvodních 20 minutách, kdy na tabuli se skóre svítilo u jejich kolonky číslo tři. Hlavními strůjci přesvědčivého vítězství byli Chris Führich a Serhou Guirassy, kteří se dokázali prosadit hned dvakrát. Tým z města automobilů tak potvrdil turbulentní start do sezony, v němž stihl dvakrát rozdat, ale i jednou inkasovat "bůra".

Freiburg útočí na klubový rekord. Potvrdí ve Stuttgartu dobrý vstup do sezóny?

Dva rivalové z Bádenska-Württemberska na sebe stejně jako v uplynulých dvou sezónách narazí již ve třetím kole. A po roce se tak znovu stane ve Stuttgartu, jenž je v posledních letech tím, kdo tahá za kratší konec. Naopak Freiburg chce potvrdit úspěšný start do ročníku a poprvé v klubové historii může ze všech tří úvodních bundesligových kol posbírat tři výhry.

Stuttgart se v poločase sesypal. Kanonádu Lipska dirigoval po změně stran skvělý Simons

Stuttgart prohrál v Red Bull Areně v rámci předehrávky druhého kola Bundesligy s Lipskem 1:5. Vše ale pro "Šváby" vypadalo zpočátku velmi dobře, po prvním poločase totiž zásluhou Serhoua Guirassyho vedli a měli našlápnuto k historické výhře nad celkem ze Saska. Ve druhé půli šlo ovšem o koncert ze strany domácích, jehož předehrou byla chyba v rozehrávce hostů, po které skóroval dotírající Benjamin Henrichs. Hlavním frontmanem se však stal nově příchozí Xavi Simons, který si kromě přesného zásahu připsal i dvě asistence.

Lipsko napravuje úvodní nezdar, proti Stuttgartu hodlá potvrdit vzájemnou bilanci

Stuttgart po prvním kole vede tabulku, kádr ovšem během uplynulých dní opustily dva důležité články základní sestavy a o to složitější to VfB bude mít v pátek večer, kdy se představí v Lipsku.

Mavropanose čeká druhá londýnská mise, šanci mu dal West Ham

Stuttgart odstartoval novou sezonu drtivou výhrou nad Bochumí, jeho fanouškům ale dělají starosti odchody dvou hráčů základní sestavy. Do Liverpoolu minulý týden přestoupil Wataru Endo a kabinu nyní opustil i Konstantinos Mavropanos.

Zabijákovi z Guineji střelecký prach přes léto nezvlhnul. Stuttgart potěšil plné tribuny výhrou

Stuttgart zvítězil v úvodním kole Bundesligy na domácím hřišti nad Bochumí 5:0. Klíčovou postavou duelu byl loňský 12gólový tahoun Švábů Serhou Guirassy, který nekompromisní střelou bodlem potěšil v 18. minutě zaplněné tribuny Mercedes-Benz Areny a zároveň odstartoval kanonádu. Na guinejského útočníka navíc navázal ještě do poločasové pauzy druhým gólem Dan-Axel Zagadou. Klub z města automobilu se po pauze prosadil ještě třikrát a potvrdil tak, že ho nerozhodil ani odchod kapitána Watarua Enda, jenž po čtyřech letech v německém týmu zamířil do anglického Liverpoolu.

Endo je pryč, Stuttgart přišel těsně před startem o kapitána. Doma na úvod uvítá Bochum

Stuttgart se loni v Bundeslize udržel až díky úspěšně zvládnuté baráži. A docela dost stěží odhadovat, jak se mu vlastně povede v letošním ročníku. Tým přes léto úplně neoslabil, ale také se nedá říct, že by vyloženě posílil. Tak jako tak, další zápasy se už nebudou týkat jeho kapitána. Japonský záložník Wataru Endo, patřící už Liverpoolu, duel s Bochumí neprožije.

Liverpool dotáhl přestup Enda, záložník podepsal čtyřletý kontrakt

Kabina Stuttgartu dnes odpoledne definitivně přišla o svého kapitána. Německý klub opustil Wataru Endo, japonský záložník podpisem stvrdil přestup do Liverpoolu.

Endo míří ze Stuttgartu do anglické ligy, chce ho Liverpool

Kapitán Stuttgartu Wataru Endo nejspíš bundesligový klub opustí a přestoupí za 18 milionů eur (434 milionů korun) do Liverpoolu. Třicetiletého japonského reprezentanta si podle britských médií vyhlédl trenér Jürgen Klopp jako náhradu za defenzivní záložníky Fabinha, Jordana Hendersona a Jamese Milnera, kteří v létě z anglického klubu odešli.

Zpátky do ochozů: Preview Bundesligy 2023/24 (1/3)

Spolu s italskou Serií A se jako poslední z top pěti evropských lig rozjede také německá Bundesliga. A to již tento víkend. Nastal tedy nejvyšší čas podívat se, v jaké kondici se nachází celky, které na západ od hranic s Českem budou mezi sebou v následujících měsících bojovat.

Hamburk chvíli doufal, po změně stran však odpadl. Mezi elitou zůstává Stuttgart

Nějakou dobu živil Hamburk naději na to, že by baráž o 1. Bundesligu ještě mohl zdramatizovat. Po přestávce ale od Stuttgartu dvakrát inkasoval, čímž pohřbil naděje na smazání třígólového manka z prvního vzájemného střetnutí. Rothosen tak zůstávají ve druhé nejvyšší soutěži, naopak stuttgartští Schwaben setrvali mezi elitou.

Hamburk čeká nesmírně těžký úkol. Vymaže proti Stuttgartu tříbrankové manko?

Zdá se, že Hamburku opět mezi prsty protéká šance na návrat do nejvyšší soutěže. Zcela bez nadějí ale ještě tým ze severu Německa není. V pondělní odvetě baráže však musí proti Stuttgartu smazat tříbrankové manko. Jinak si na postup do 1. Bundesligy opět alespoň rok počká.