VfB Stuttgart Německo - VfB Stuttgart - Zprávy

Stuttgart kletbu jménem Leverkusen nezlomil. Bayeru pomohla expresní rekonvalescence Wirtze

Leverkusen remizoval ve 14. kole Bundesligy na hřišti Stuttgartu 1:1, se kterým tak neprohrál již 10. střetnutí v řadě. Vedení domácím zařídil v první půli Chris Führich, ve 47. minutě však srovnal Florian Wirtz. Německý 20letý talent přitom z důvodu čtvrtečního pohárového zranění trávil až sedm hodin denně léčením svého kotníku a málem nenastoupil, nakonec však zařídil, že Bayer zůstal v letošní sezoně stále neporažen. Farmaceuti sice po osmi po sobě jdoucích výhrách podruhé za sebou ztratili, nicméně i nadále vládnou tabulce nejvyšší německé soutěže. Ze tří českých reprezentantů se na trávník podíval v 73. minutě pouze Patrik Schick.

Ve šlágru 14. kola na sebe natrefí Stuttgart s Leverkusenem

VfB má ve svých řadách konečně spolehlivého střelce, díky kterému zatím okupuje skvělé třetí místo. Bayer se nachází ještě o dvě příčky výše a kromě skvělých výsledků se prezentuje i atraktivní hrou. Jejich vzájemné střetnutí by tedy mělo přinést výjimečnou podívanou.

Brémy ve městě automobilů pocítily sílu rozjetých kanonýrů. Stuttgart se vrací do boje o čelo

Stuttgart zvítězil ve 13. kole Bundesligy nad Brémami 2:0. O rozhodující trefu se postaral již v 17. minutě Deniz Undav. Švábové během celého střetnutí nepustili zelenobílé téměř k ničemu, zato několikrát mohli zvýšit náskok. To se jim nakonec povedlo, když v 75. minutě proměnil pokutový kop druhý kanonýr domácích Serhou Guirassy. V hlavním městě Bádenska-Württemberska tak k žádnému překvapení nedošlo, a zatímco domácí pokračují v dobývání nejvyšších příček, celek Jiřího Pavlenky, který do utkání vinou zranění nemohl nastoupit, už počtvrté v řadě nevyhrál.

Guirassy a Undav poprvé spolu od začátku: Stuttgart chce skolit nebojácné Brémy

Stuttgart bez Serhoua Guirassyho v Bundeslize dvakrát klopýtl, avšak po návratu klíčového útočníka zase zabral. Nyní je druhý nejlepší střelec soutěže konečně stoprocentně fit a proti Brémám si může poprvé pořádně vyzkoušet spolupráci s dalším produktivním spoluhráčem.

Hroty Stuttgartu neotupila ani změna v útoku. Orlům z Frankfurtu přistřihl křidélka Undav

Fotbalisté Frankfurtu podlehli ve 12. kole Bundesligy na vlastním hřišti Stuttgartu 1:2, a zaznamenali tak premiérovou porážku v Deutsche Bank Parku v aktuálním ročníku německé nejvyšší soutěže. Na vítězství Švábů měl lví podíl především Deniz Undav, jenž na hrotu útoku parádně zastoupil unaveného snajpra Serhoua Guirassyho a dokázal vsítit dvě branky, které znamenaly vylepšení jeho statistik na sedm gólů z posledních sedmi ligových střetnutí.

Rozjetý Stuttgart si brousí zuby na Frankfurt

VfB si rozhodně chce na třetí příčce zachovat náskok před nejbližšími pronásledovateli, protože evropské poháry se ve městě proslulé automobilky Mercedes hrály naposledy v sezoně 2013/2014. Naopak v městě nad Mohanem jsou na ně celkem zvyklí, ale to neznamená, že by je brali za samozřejmost.

Obdivuhodná Girona: Sestra Citizens válcuje Španělsko. Kdo další udivuje Evropu?

Girona, město na severu Katalánska zhruba 60 km od Barcelony, proslula coby oblíbený cíl turistů či jako místo, kde se natáčel populární seriál Hra o trůny. Pozornosti zapříčiněné výkony tamního fotbalového klubu se jí však dlouhodobě nedostávalo. Letos je to jiné.

Navrátilec Guirassy ukázal spoluhráčům, jak kopat penalty. BVB zlomil vaz neukázněný gólman

Stuttgart v souboji týmů z vrchních pater tabulky vyzrál na Dortmund, který v rámci 11. kola Bundesligy porazil na vlastní půdě 2:1. Smolařem hostů se stal brankář Gregor Kobel, jenž svými fauly dopřál domácím hned dvě penalty. Tu první sice neproměnil Chris Führich, po změně stran se však na hřiště dostal obvyklý exekutor Serhou Guirassy, který svou šancí z bílého bodu v 83. minutě nepohrdl. Kometa aktuálního ročníku nejvyšší německé soutěže si tak ihned po návratu z marodky připsala vítěznou branku sledovaného šlágru.

Čekání na spásu: Stuttgartu se může proti Dortmundu navrátit Guirassy

Poslední dvě bundesligová kola jednoznačně ukázala, jak moc je důležitý v letošní sezóně pro Stuttgart útočník Serhou Guirassy. Právě díky jeho přispění se celek, který loni tvrdě usiloval o záchranu, najednou ocitl v bojích o nejvyšší místa. Když naopak chyběl kvůli zranění, hned se do jeho výsledků vklínily dvě prohry. Proti Dortmundu by už každopádně mohl být zdravý.

Stuttgartu pomalu odjíždí čelo ligového pelotonu. Nováček ovládl derby díky vyztužené obraně

Heidenheim předvedl v závěrečném klání 10. kola Bundesligy velmi dobrý výkon, který nakonec vedl k nečekané výhře 2:0 nad Stuttgartem. Domácí celek inkasoval v předchozích čtyřech soutěžních střetnutích 12 branek, v prvním ligovém Bádensko-Württemberském derby po 23 letech však svou defenzivní hru výrazně zlepšil a navrch si vytvořil řadu vyložených příležitostí. Tu ze 70. minuty, ve které se objevil Jan Schöppner, navíc dokázal proměnit ve vítěznou branku. Celek ze Švábska tak po druhé ztrátě v řadě ztrácí na vedoucí Leverkusen již sedm bodů.

Bitva o Württembersko: odhalil Heidenheim správně slabé stránky Stuttgartu?

V Heidenheimu bude k vidění souboj dvou mužstev z Württemberska. Obě za sebou mají druhé kolo německého poháru. Zatímco domácí se s DFB-Pokalem rozloučili, Stuttgart v soutěži dál pokračuje. Taky v Bundeslize se víc daří "Schwaben". Potvrdí to i v neděli?

Stuttgartu při absenci ofenzivní hvězdy odešla obrana. Výhru Hoffe zkalilo zranění Kadeřábka

Hoffenheim porazil v devátém kole Bundesligy domácí Stuttgart 3:2 a připsal si již šestou výhru v sezoně. Vítězství se rodilo až nečekaně hladce, když si hosté v úvodním dějství vypracovali dvoubrankový náskok. Situaci modrobílým znepříjemnil gólem a asistencí Deniz Undav, záskok za nejlepšího střelce ligy Serhoua Guirassyho, jenž duel vynechal kvůli zdravotním problémům. První domácí porážku pro Stuttgart nakonec zařídil Robert Skov. Pavel Kadeřábek začínající v základní sestavě se zranil při obranném skluzu a musel předčasně střídat.

Když trenéři dobře znají své soupeře: Stuttgart bez Guirassyho vyzve Hoffenheim

Loni se Stuttgart zachraňoval v Bundeslize až v baráži, letos se na každý pád statečně pere s těmi nejambicióznějšími. Je ovšem otázkou, zda v nečekaně dobrých výkonech bude pořád pokračovat. Vidle mu totiž může hodit do celé jeho režie zranění klíčového prvku sestavy, a to Serhoua Guirassyho. A derby s Hoffenheimem by v tomto ohledu mohlo leccos naznačit.

Stuttgart přišel kvůli zranění na několik týdnů o kanonýra Guirassyho

Druhý tým tabulky německé fotbalové bundesligy Stuttgart přišel na několik týdnů o svého kanonýra a nejlepšího střelce soutěže Serhoua Guirassyho. Sedmadvacetiletý guinejský útočník má podle klubového prohlášení menší zranění zadního stehenního svalu na levé noze.

Guirassy zařídil Stuttgartu další výhru. Hořkou příchuť jí dal 14gólový kanonýr zraněním

Stuttgart zvítězil v osmém kole Bundesligy na hřišti Unionu Berlín 3:0. Vítězství hostům zařídil už v 16. minutě Serhou Guirassy, jenž ale chvíli nato musel kvůli svalovému zranění opustit hřiště. Domácí ale ani absenci nejlepšího střelce německé nejvyšší soutěže nedokázali zužitkovat v úspěšnou trefu a museli skousnout šestou ligovou porážku v řadě. Dalším brankám v síti svého týmu musel přihlížet český záložník Alex Král, jenž po lehkém zranění odehrál celý druhý poločas.