Union Berlín Německo - Union Berlín - Zprávy

Další články

Augsburg boj o Evropu nevzdává, výhru nad Unionem mu přihrála minela obránce

Fotbalisté Augsburgu zvítězili v předehrávce 29. kola Bundesligy na svém hřišti nad Unionem Berlín 2:0. Bavoři, jakoby ještě ovlivněni dvěma předchozími ztrátami, v prvním poločase předvedli bezzubý výkon. V tom druhém se ovšem brzy ujali vedení zásluhou Phillipa Tietze, jenž využil nepovedenou přihrávku Dioga Leiteho. Tato trefa se nakonec ukázala jako vítězná a domácí se díky ní posunuli na pouhé tři body od šesté příčky zajišťující kvalifikaci Evropské konferenční ligy. Alex Král v dresu hostů odehrál celé utkání.

Augsburg chce proti Unionu napravit týden staré zaváhání

FCA nezvládli duel s Hoffenheimem, čímž ukončili sérii neporazitelnosti. Zásluhou nejlepšího skóre však zůstávají na sedmé pozici, kterou nebudou chtít opustit. Berlínský klub se tváří býti optimálním soupeřem. I proto, že ve vzájemných kláních mezi elitou dokázal z devíti případů zvítězit jenom jednou.

Ozvěny z Bundesligy: Už pět sezón. Jak se Union během let mění?

Union Berlín působí v 1. Bundeslize nepřetržitě od roku 2019. Dlouhou dobu jen udivoval a stoupal výš a výš. Až v probíhající sezóně se zastavil. K tomu si zvyká na výdobytky svých úspěchů. Ne všechny jsou ale klubu a jeho fanouškům po chuti.

Leverkusen už dělí od titulu jediná výhra. Hložek se při úspěšném výjezdu do Berlína zranil

Suverénní Leverkusen porazil ve 28. kole Bundesligy Union Berlín 1:0 a díky dalšímu klopýtnutí Bayernu ho od naplnění titulového snu dělí poslední výhra. Z českých fotbalistů se v základní sestavě Die Werkself objevil pouze Adam Hložek, jenže bývalý hráč Sparty musel už po půlhodině hry vinou zranění střídat. Jen z lavičky tak sledoval klíčové momenty duelu ze závěru první půle. Za tvrdý skluz nejprve viděl druhou žlutou kartu Robin Gosens a jen pár chvil nato proměnil po ruce jednoho z bránících soupeřů penaltu Florian Wirtz. Do zápasu zasáhl od 63. minuty také Alex Král.

Leverkusen dělí tři výhry od titulu, první v pořadí se pokusí získat na půdě Unionu

Tři vítězství dělí Leverkusen od matematicky neoddiskutovatelného zisku titulu. A jedno z nich zkusí urvat na půdě Unionu, který se nachází ve středu bundesligové tabulky, přičemž nemá ani blízko příčkám zaručující kvalifikaci do evropských pohárů, ani k sestupovému pásmu. Loni v listopadu vyzněl duel jasně ve prospěch Bayeru a nyní je také v roli favorita.

Kreativní nemohoucnost dovedla Frankfurt ke smírnému výsledku s Unionem

Frankfurt se ve 27. kole Bundesligy nedokázal po téměř dvou měsících střelecky prosadit, a s Unionem Berlín tak před svými fanoušky pouze remizoval 0:0. V zápase byly role obou týmů rozděleny poměrně jasně. Orli veškerou svou snahu hnali do útoku, zatímco jejich soupeř pečlivě bránil a spoléhal se na občasné protiútoky. Zvolená taktika nakonec lépe vyšla hostujícímu celku, jenž si došel pro bod.

V tabulce poněkud osamocený Frankfurt uvítá před vlastními fandy Union

Na sedmém místě usazený Augsburg je vzdálen od šestého Frankfurtu na rozdíl pěti bodů, na páté Lipsko naopak Eintracht vzhlíží s devítibodovou ztrátou. Až následující nejbližší týdny ukážou, jestli bude moci usilovat o vyšší příčky, nebo se bude snažit hlavně uchovávat svoje současné umístění v tabulce. Teď doma přivítá v dolní polovině tabulky pohybující se Union.

Vertessen vzkřísil spící ofenzivu Unionu, Brémy šokovaly bleskové góly

Union Berlín zvítězil v domácím utkání 26. kola Bundesligy nad Brémami 2:1. Rázný vstup do druhého dějství v podání Die Eisernen znamenal dvě branky v krátkém sledu, kdy Yorbe Vertessen nejprve sám skóroval a o dvě minuty později asistoval u trefy Brendena Aaronsona. Die Eisernen se tak po dvou prohrách bez vstřelené branky mohli radovat ze zisku důležitých tří bodů. Alex Král nastoupil pohlídat vedení Berlíňanů v 85. minutě, jeho český reprezentační kolega Jiří Pavlenka do duelu nezasáhl.

Přijde po měsíci výhra? Union i Brémy hodlají ukončit čekání

Union Berlín i Werder Brémy učinily po zimní přestávce krok vpřed, nyní už ale zase nějakou chvíli čekají na tříbodový zisk. Ukončí "Eisernen" či "Grün-Weißen" sérii bez výhry ve vzájemném klání?

Guirassy trefil proti Unionu tři body, Stuttgart nahání Bayern na dvou frontách

Fotbalisté Stuttgartu porazili ve 25. kole Bundesligy před vlastními fanoušky Union Berlín 2:0. Rozhodující trefu si připsal v 19. minutě Serhou Guirassy, který svým 21. gólem v sezoně snížil v tabulce ligových kanonýrů manko na vedoucího Harryho Kanea na šest branek. Kromě střeleckého souboje těchto mužů docházelo mezi Bayernem a Šváby k přetahované i v celém bundesligovém pelotonu, v němž se domácí přiblížili průběžně druhým Bavorům na rozdíl jediného bodu. Porážce Die Eisernen nezabránil ani Alex Král, jenž se dostal na trávník v 66. minutě.

Ofenzivní fotbal versus pevná obrana. Přemůže Stuttgart navzdory absencím Union?

Páteční bundesligovou předehrávku protentokrát obstarají dva týmy s odlišným pojetím hry. Zatímco berlínský Union je už roky znám svým urputným přístupem vycházejícím z pevné defenzivy, Stuttgart sází na líbivou kombinační souhru, díky níž v sezóně slaví úspěch. Ukáže se VfB v podobném světle i proti "Eisernen"?

Adeyemi okořenil návrat do základní sestavy BVB vítězným gólem nad Unionem

Dortmund zvítězil ve 24. kole Bundesligy na půdě Unionu Berlín 2:0. Po nevydařených výkonech z minulých kol se pod koučem Edinem Terzičem znovu začala viklat židle a další ztráta by jeho místo neupevnila. Přeplněný hostující kotel mohl ovšem v závěru první půle s radostí sledovat nádhernou střelu Karima Adeyemiho, která Dortmundu zajistila výhru. Talentovaný Němec tak ukázal, že se sázka na něj vyplácí, jelikož nastoupil v základní sestavě BVB poprvé od prosincového duelu v Lize mistrů, v němž se gólem podílel na remíze s PSG. Alex Král sledoval celý duel pouze z lavičky.

Lepšící se Union vyzve v posledních sezónách velmi neoblíbený Dortmund

Deset zápasů za sebou, tak dlouho držel Dortmund svou sérii neporazitelnosti napříč všemi soutěžemi, než na jeho půdu zavítal ve venkovním prostředí vždycky hodně nevyzpytatelný Hoffenheim. Klub ze Severního Porýní-Vestfálska musí především bránit svou strategickou čtvrtou pozici před dotírajícím Lipskem, a potřeboval by tak v duelu s Unionem srovnat kola.

Neobvyklé mezery v defenzivě stály Union tříbodový zisk s Heidenheimem

Union Berlín poprvé od poloviny prosince inkasoval v jednom utkání více než gól a ve 23. kole Bundesligy si připsal na vlastním stadionu bod za remízu 2:2 s Heidenheimem. Nováček soutěže již poněkolikáté v ročníku překvapil aktivním pojetím hry a brzkým vedením, do kterého jej poslal prvním zásahem v dresu hostů Nikola Dovedan. Domácí sice následně vývoj střetnutí otočili, jenže z výhry se neradovali, protože v 71. minutě vyrovnal Jan-Niklas Beste. Alex Král nastoupil do duelu až v 90. minutě.