TSG Hoffenheim Německo - TSG Hoffenheim - Zprávy

Souboj o přední bundesligové pozice: Hoffenheim doma narazí na Freiburg

Bezpochyby zajímavé měření sil si Bundesliga nechala před reprezentační pauzou na samý závěr. Hoffenheim i Freiburg prožívají rozhodně dobrý vstup do této sezóny a zatím se jim daří naplňovat prognózy, že budou usilovat o pozice zaručující postup do evropských pohárů. Hosté doposud získali o jeden bod více, otázkou jen je, jak si povedou z fyzického hlediska.

Hoffenheim doma jasně přehrál Mohuč

Přitom kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby Alexander Hack neposlal svůj tým v závěru úvodního poločasu do deseti. Po změně stran TSG víceméně dominovali a pod čtyřgólový příděl se podepsali i Andrej Kramarić a Pavel Kadeřábek. Rázem je z toho patrně dočasné druhé místo v tabulce, na které die Nullfünfer ztrácejí z šesté pozice pouhé dva body.

Dva roky už Hoffenheim nad Mohučí nevyhrál, nyní je ve formě

Přes úvodní porážku i ztrátu z minulého kola si TSG Hoffenheim nevede špatně a pokud by doma porazil Mohuč, mohl by se protlačit i do první čtyřky. Pro Breitenreiterovy svěřence je to velká výzva, protože dva roky už se nestalo, aby Hoffenheim ve vzájemných zápasech na Mohuč vyzrál.

Dortmund nejtěsnějším možným rozdílem přehrál Hoffenheim a minimálně do zítra se vyhoupnul do čela tabulky

S výjimkou jednoho zaváhání platí, že BVB jsou po pěti kolech stoprocentní. Tentokrát si hosté oddychli, že neodjíždí zpět do bádensko-württemberského městečka s větším nákladem. Naopak TSG si připisují druhou porážku, ale kontakt s předními příčkami stejně udrží.

Souboj o dočasné bundesligové vedení: Dortmund vyzve Hoffenheim

Jeden jediný výpadek zatím zaznamenaly Dortmund i Hoffenheim v průběhu letošní sezóny, zaslouženě se tak nacházejí v popředí tabulky, a protože ztrácejí na vedoucí Bayern jediný bod, v případě vítězství by se po páteční předehrávce mohly posunout do samého čela. Už loni souboje obou celků nabídly slušnou podívanou, v obou zápasech totiž padlo pět branek.

Hoffenheimu vystřelil výhru Dennis Geiger

Po čtyřech kolech se pohybuje vysoko v tabulce i TSG Hoffenheim, který v sobotu odpoledne zdolal 1:0 FC Augsburg. O jedinou branku utkání se postaral ve 39. minutě Dennis Geiger.

Hoffenheim by proti Augsburgu rád navázal na minulé dvě výhry

Augsburg sice před dvěma týdny nečekaně vyloupil Leverkusen, nicméně ve dvou duelech před vlastními fanoušky se mu nedařilo vůbec, takže se se třemi získanými body usadil do středu průběžného pořadí. Naopak šest jich už urval jeho aktuální protivník. Hoffenheim je především dost povzbuzený o minulou jednoznačnou výhru, předvedl nejlepší výkon sezóny.

Leverkusen znovu ostrouhal, doma dokonce prohrál s Hoffenheimem o tři góly

Třetí zápas, třetí porážka. Bayer Leverkusen pokračuje v hrůzostrašném vstupu do Bundesligy a před vlastními diváky prohrál i s Hoffenheimem a to rovnou rozdílem třídy 0:3. Hosté byli v BayAréně velice efektivní a Hrádeckyho postupně překonali Baumgartner, Kramarić a Rutter.

Leverkusen se pokusí zlomit mizérii proti stejně ofenzivně laděnému Hoffenheimu

Jeden z favoritů na nejvyšší příčky Bayer Leverkusen vstoupil do nové sezóny naprosto katastrofálně a po dvou odehraných kolech nemá na kontě jediný bod - kvůli tomu se nachází na úplném chvostu Bundesligy a před důležitými duely v Lize mistrů potřebuje zabrat. Bayer v loňské sezóně obsadil velmi pěkné třetí místo a tuto příčku by určitě rád minimálně zopakoval, nyní si brousí zuby na první bodový zisk proti nevyzpytatelnému Hoffenheimu.

Hoffenheim zásluhou pozdního gólu přehrál Bochum

Simon Zoller sice zařídil svému týmu po dvanácti minutách dvougólové vedení, nicméně to bylo během dalších dvanácti minut vymazáno. Obrat byl dokonán v 88. minutě, takže Andreje Kramariće ani nemusela mrzet neproměněná penalta.

Kamarádství trenérů stranou, Hoffenheim i Bochum chtějí první bundesligové body

Zatímco Hoffenheim musel být s průběhem minulé sezóny nespokojený, Bochum si rozhodně nestěžovala, poněvadž se po postupu do Bundesligy postarala bez poměrně větších problémů o záchranu. Jestliže pro domácí je návrat na příčky zajišťující účast v pohárové Evropě jasnou prioritou, hosté se zase chtějí hlavně udržet mezi elitou. Oběma týmům se úvod sezóny nezdařil.

Gladbach proti Hoffenheimu otočil skóre a navázal tak na květnové vítězství

Tehdy se v Borussia-Parku dokonce zrodil výsledek 5:1, ovšem střelci byli na obou stranách jiní. Úvodní zápas sezony 2022/2023 dost ovlivnilo vyloučení Stefana Posche, jenž v dresu TSG stihnul sesbírat dvě žluté karty během čtyř minut.

Mönchengladbach i Hoffenheim hodlají vystoupat do popředí

Loni oba celky nenaplnily ambice, tedy alespoň uzmutí příček zajišťující postup do evropských pohárů. Jestliže Hoffenheim o tuhle metu dlouhou dobu opravdu usiloval, pak Mönchengladbach se po celý ročník spíše trápil a takovým cílům se moc nepřibližoval. Obě družiny tak pro tuhle sezónu zvolily jiné trenéry, jež by měli pomoci kýžené úspěchy zaručit.

Kadeřábek vyhlíží 200. zápas za Hoffenheim a těší se na hru pod novým trenérem

Český fotbalista Pavel Kadeřábek může začít novou sezonu německé ligy velkým milníkem. Pokud v sobotu nastoupí v Mönchengladbachu, odehraje za Hoffenheim jubilejní 200. soutěžní zápas, což označil za výjimečné číslo. Třicetiletý krajní obránce či záložník se těší na hru pod novým trenérem Andrém Breitenreiterem.

Zpátky do ochozů: Preview Bundesligy 2022/23 (2/3)

První ostré zápasy už má německá klubová scéna za sebou. Tradiční prolog v podobě prvního kola DFB-Pokalu přinesl tradiční překvapení. S pohárovou soutěží se již stihli rozloučit berlínská Hertha či rivalové z Porýní Leverkusen a Kolín. Další prvoligové celky měly se slabšími soupeři nemalé problémy. Úvodní střety tedy všichni více či méně úspěšně absolvovali, to hlavní - začátek bundesligové sezony - nás ovšem teprve čeká.