TSG Hoffenheim Německo - TSG Hoffenheim - Zprávy

Leverkusen má obrovskou kvalitu, myslím, že Bayern sesadí, říkal Kadeřábek

Pavla Kadeřábka těší návrat útočníka Leverkusenu Patrika Schicka po dlouhém zranění. Myslí si, že by jeho tým mohl v této sezoně německé ligy sesadit z trůnu obhájce titulu Bayern Mnichov.

Návrat do reprezentace? Změna trenéra moje rozhodnutí nezmění, řekl Kadeřábek

Pavel Kadeřábek vyloučil možnost návratu do české reprezentace, na jeho rozhodnutí nic nezmění ani nástup nového trenéra Ivana Haška do funkce. Řekl to v rozhovoru s ČTK zprostředkovaném agenturou Sport Invest, která ho zastupuje. Jednatřicetiletý obránce či záložník touží s Hoffenheimem po návratu do evropských pohárů po tříleté pauze...

Kadeřábek o Bundeslize, Schickovi i návratu do reprezentace: Pro mě se nic nezměnilo

Vítěznou tečku za podzimem sice se svým Hoffenheimem neudělal, i tak ale může být Pavel Kadeřábek (31) s první polovinou sezony spokojený. Die Kraichgauer zakončili rok 2023 na sedmé příčce a na jaře tak budou bojovat o návrat do pohárové Evropy.

Hoffenheim přišel proti Darmstadtu o trojité vedení, na Beboua dvakrát odpovědel Skarke

Hoffenheim na svém hřišti i přes nadějný průběh v utkání 16. kola Bundesligy s Darmstadtem pouze remizoval 3:3. Domácí v zápase hned třikrát vedli, pokaždé však o svůj náskok přišli. Nestačili tak ani dvougólový zápis Ihlase Beboua, neboť definitivní tečku za duelem udělal v 86. minutě Tim Skarke, pro nějž šlo rovněž o druhý přesný zásah. Pro klub z regionu Kraichgau se tak jednalo již o šestou ztrátu z posledních sedmi ligových střetnutí. Bod však příliš nepomohl ani nováčkovi soutěže, který nevyhrál podeváté v řadě a minimálně do 13. ledna zůstane v tabulce poslední. Pavel Kadeřábek odehrál v domácím dresu celý duel.

Hoffenheim bude chtít kalendářní rok 2023 zakončit vítězstvím. Soupeřem bude poslední Darmstadt

TSG aktuálně patří sedmá příčka, která zajišťuje účast v Evropské konferenční lize. O tu klub z PreZero Areny před dotírajícím Frankfurtem určitě nebude chtít přijít. Naopak SV zkusí zabojovat, neboť případná výhra by s velkou pravděpodobností znamenala opuštění samotného chvostu tabulky.

Potenciální derniéra se Forsbergovi snově vydařila. Diváky v Lipsku potěšil vítězným gólem

Hráči Lipska porazili v 15. kole Bundesligy před vlastními fanoušky Hoffenheim 3:1. Domácí dokázali velkou herní převahu v první půli využít k jediné trefě, když se po půlhodině prosadil obránce Lukas Klostermann. Modrobílí ale ještě před pauzou vyrovnali zásluhou přesné hlavičky Ozana Kabaka. Po hodině hry ovšem nastoupila klubová legenda Emil Forsberg, jenž po chvíli strávené na trávníku vstřelil vítězný gól týmu ze Saska.

Prožene ještě Lipsko třetí Stuttgart a druhý Bayern? Doma přivítá šestý Hoffenheim

Lipsko před týdnem získalo důležitou výhru na půdě Dortmundu, výrazně si totiž pojistilo své postavení v top čtyřce bundesligové tabulky. Do konce kalendářního roku by velmi rádo zůstalo minimálně na svém, může na každý pád ještě reálně prohánět třetí Stuttgart i druhý Bayern. K tomu ale potřebuje zvládnout dva závěrečné zápasy, ten úvodní proti Hoffenheimu.

Billiard ve vápně Bochumi pošťouchl Hoffe k výhře. Čekání střelce pomohl ukončit Kadeřábek

Hoffenheim doma porazil ve 14. kole Bundesligy Bochum 3:1, čímž přerušil čtyřzápasové čekání na výhru. Jeden z klíčových momentů utkání nastal krátce po odehrané půlhodině, kdy zakončení Wouta Weghorsta vyrazil brankář do vracejícího se obránce Erhana Mašoviče, od nějž míč zamířil do sítě. Gólových oslav se zúčastnil také Pavel Kadeřábek, jenž podruhé za sebou nastoupil v základní sestavě. Ještě do přestávky navíc český bek asistoval u vítězné trefy Andreje Kramariče, dlouholetá opora domácích se prosadila poprvé od konce září.

Ve 14. bundesligovém kole se střetne i Hoffenheim s Bochumí

To znamená, že na sebe natrefí celky, jaké se aktuálně nacházejí v téměř protikladném rozpoložení. Ani vzájemná bilance z posledních roků příliš nenapoví, kdo by se měl stát vítězem tohoto klání.

Kadeřábkův návrat do základu Hoffe nespasil. Gladbach na svém stadionu opět rozdával radost

Borussia Mönchengladbach zvítězila ve 13. kole Bundesligy v domácím prostředí 2:1 nad Hoffenheimem a připsala si již třetí výhru před zraky svých fanoušků v řadě. Utkání gólově načal krátce před hodinou hry Alassane Pléa a ačkoliv se hostům chvíli nato podařilo srovnat, poslední slovo měl domácí Nathan Ngoumou, jenž 10 minut před koncem řádné hrací doby rozhodl. Modrobílým tak k bodům nepomohl ani první start Pavla Kadeřábka v základní sestavě od zranění kolene. Zdravotní stav naopak na druhé straně nepustil do hry Tomáše Čvančaru.

Zápas Gladbachu s Hoffenheimem bude s dvojnásobnou českou účastí

Jak Tomáš Čvančara, tak Pavel Kadeřábek by neměli chybět v základních sestavách svých týmů. Ten, za který nastupuje třiadvacetiletý útočník, by se v případě výhry mohl posunout do horní poloviny tabulky. Naopak TSG, jemuž aktuálně patří solidní šestá příčka, nebude chtít přenechat svou pozici dotírajícímu Frankfurtu.

Uzdravenému Kadeřábkovi stačily k asistenci tři minuty. Hoffenheim doma konečně bodoval

Hoffenheim remizoval ve 12. kole Bundesligy na vlastním hřišti s Mohučí 1:1. Do šaten sice šli o poločase s těsným náskokem hosté, modrobílí nicméně krátce po změně stran vyrovnali. Velkou měrou se o to přičinil Pavel Kadeřábek, který po kratším výpadku z důvodu zranění naskočil na začátku druhé půle a hned po necelých třech minutách přihrál na vyrovnávací trefu Roberta Skova. Die Nullfünfer ještě následně zahodili penaltu, a nevyužili tak bídné domácí formy soupeře.

Hoffenheim míní zlepšit domácí bilanci, do cesty se mu postaví Mohuč

Hoffenheim se po třech sezónách, které tak nějak procházel s výsledky šedého průměru, pro letošek slušně nastartoval. Bojuje o příčky zaručující evropské poháry pro následující ročník, perfektně se mu daří především na cizích hřištích. Jen ta domácí bilance stojí, lidově řečeno, za houby. A určitě bude mít velký zájem napravit si reputaci před vlastními fandy s Mohučí.

Hoffenheim další loupež do zdárného konce nedotáhl. Bod pro Augsburg zachránil Demirovič

Hráči Augsburgu se v 11. kole Bundesligy po remíze 1:1 rozešli smírně s Hoffenheimem. Hosté potvrdili lepší formu na hřištích soupeřů, ale bod z Bavorska musí brát spíše jako ztrátu, jelikož je ve 23. minutě dostal do vedení Wout Weghorst. Na jeho gól však zkraje druhé půle odpověděl Ermedin Demirovič, a zmařil tak Hoffe cestu za šestou venkovní výhrou. Za domácí proseděl celý zápas na lavičce Tomáš Koubek, Pavel Kadeřábek sledoval výkon svého týmu vinou zranění pouze z tribuny.

Augsburg se zvedl, ale na zadek si nesedá. Jak si poradí s venkovní silou Hoffenheimu?

Pod Jessem Thorupem už Augsburg nevypadá na tak jednoznačného účastníka bojů o záchranu. Po příchodu dánského stratéga získali "Fuggerstädter" sedm bodů z devíti možných. O další budou bojovat proti Hoffenheimu, jenž je však na hřištích protivníků mimořádně silný.