SV Darmstadt Německo - SV Darmstadt - Zprávy

Aktivní Králův výkon pomohl Unionu zdolat poslední Darmstadt

Hráči Unionu porazili v 19. kole Bundesligy na vlastní půdě Darmstadt 1:0 a vylepšili si náskok na sestupové příčky již na pět bodů. Na šance skoupé utkání rozhodl po změně stran teprve třetím gólem v německé nejvyšší soutěži Benedict Hollerbach. Dobrý výkon v dresu Die Eisernen podal český záložník Alex Král, který odehrál celou porci minut a ve druhé půli vymyslel hned dvě gólové příležitosti.

Union si proti Darmstadtu věří na pátou výhru v sezoně

V Berlíně jsou přesvědčení, že černá podzimní série, kterou odskákal kouč Urs Fischer, je už minulostí. Ani SV však rozhodně neskládají zbraně a soupeři nebudou chtít dát nic zadarmo, navzdory srpnové porážce 1:4.

Asistenci navrátilce Kalajdžiče zastínilo v derby s Darmstadtem pozdní vyrovnání

Hesenské derby v rámci 18. kola Bundesligy mezi Darmstadtem a Frankfurtem skončilo remízou 2:2. Dlouho byli úspěchu blíže Orli, kteří se zásluhou branek Nielse Nkounkoua a Ansgara Knauffa, jemuž asistoval navrátilec na německé trávníky Saša Kalajdžič, těšili dvougólovému náskoku. Postupně jej však prohospodařili a z duelu si odnesli jen remízu. Ta se zrodila až v páté minutě nastavení, kdy konečnou podobu skóre stanovil teprve 20letý švédský útočník Oscar Vilhelmsson.

Frankfurt vstupuje do duelu s Darmstadtem v roli jasného favorita

Zatímco Orli v tabulce dál stoupají, die Lilien se ne a ne odlepit od samotného dna. Na výhru proti Eintrachtu navíc čekají od roku 2016.

Sancho obnovil kouzelné pouto s Reusem a přispěl k výhře BVB v Darmstadtu

Dortmund zvítězil v 17. kole Bundesligy na půdě Darmstadtu 3:0 a přerušil sérii čtyř utkání bez výhry. Úspěch BVB započal ve 24. minutě chytrým zakončením ke vzdálenější tyči Julian Brandt. Po změně stran se na trávník dostal i Jadon Sancho, jenž rovnou asistoval u branky Marca Reuse, kterého si ještě dobře pamatoval z předchozího povedeného angažmá ve Vestfálsku. Nováček soutěže tak nepoznal chuť vítězství už 10 zápasů v řadě a v tabulce nejvyšší německé soutěže zůstává na posledním místě.

Dortmund chce co nejrychleji do top čtyřky, roli favorita bude plnit v Darmstadtu

S minimálně dvěma novými posilami vstoupí Dortmund do nového roku 2024. Jeho cesta k lepším bundesligovým výsledkům započne na půdě nováčka z Darmstadtu, pro něhož bude cílem vymanit se ve druhé polovině sezóny ze sestupového pásma. Zatím jsou domácí úplně poslední, nemusejí však panikařit. Dohnat tříbodovou ztrátu na bezpečnou příčku se jistě dá.

Hoffenheim přišel proti Darmstadtu o trojité vedení, na Beboua dvakrát odpovědel Skarke

Hoffenheim na svém hřišti i přes nadějný průběh v utkání 16. kola Bundesligy s Darmstadtem pouze remizoval 3:3. Domácí v zápase hned třikrát vedli, pokaždé však o svůj náskok přišli. Nestačili tak ani dvougólový zápis Ihlase Beboua, neboť definitivní tečku za duelem udělal v 86. minutě Tim Skarke, pro nějž šlo rovněž o druhý přesný zásah. Pro klub z regionu Kraichgau se tak jednalo již o šestou ztrátu z posledních sedmi ligových střetnutí. Bod však příliš nepomohl ani nováčkovi soutěže, který nevyhrál podeváté v řadě a minimálně do 13. ledna zůstane v tabulce poslední. Pavel Kadeřábek odehrál v domácím dresu celý duel.

Hoffenheim bude chtít kalendářní rok 2023 zakončit vítězstvím. Soupeřem bude poslední Darmstadt

TSG aktuálně patří sedmá příčka, která zajišťuje účast v Evropské konferenční lize. O tu klub z PreZero Areny před dotírajícím Frankfurtem určitě nebude chtít přijít. Naopak SV zkusí zabojovat, neboť případná výhra by s velkou pravděpodobností znamenala opuštění samotného chvostu tabulky.

Darmstadtu k bodům nepomohla ani dlouhá přesilovka. Venkovní trápení Wolfsburgu ukončil Majer

Hráči Darmstadtu navzdory dlouhé přesilovce podlehli v 15. kole německé Bundesligy na vlastním stadionu Wolfsburgu 0:1. Nováček soutěže se dostal do početní výhody už ve 27. minutě, kdy se po hloupé chybě nechal vyloučit francouzský stoper Maxence Lacroix. Jediný gól duelu ovšem zaznamenal po změně stran Lovro Majer, jenž druhou brankou v ročníku posunul svůj tým do horní poloviny tabulky a zároveň utnul šestizápasovou sérii proher Vlků na hřištích soupeřů. Český reprezentant Václav Černý do utkání nenastoupil.

Poslední Darmstadt se proti Wolfsburgu hodlá vyvarovat třetí porážky v řadě

SV aktuálně tlí na osmnácté příčce, ač má na svém kontě stejný počet vstřelených branek jako kupříkladu osmý Freiburg. V kolonce výher sice stále zůstává dvojka, nicméně VfL jsou krátce před zimní přestávkou určitě k poražení.

Heidenheim doma ovládl přestřelku zásluhou Mainky. Darmstadt k bodu místní rodák nedovedl

Fotbalisté Heidenheimu zvítězili ve 14. kole německé Bundesligy proti Darmstadtu 3:2. Utkání, ve kterém se proti sobě postavili nováčci soutěže, gólově otevřel Jan Schoppner, a domácí tak šli do šaten s náskokem. Po změně stran ovšem nastal obrat ve skóre, který započal přesným zásahem Tim Skarke, jenž je rodákem z Heidenheimu, kde i fotbalově začínal. Ani jeho zásah ovšem nedostal domácí do kolen, kteří zásluhou dvou tref Patricka Mainky rozhodli o svém triumfu.

Nováčci proti sobě. Darmstadt chce v Heidenheimu ukončit čekání na výhru

Podle očekávání se oba bundesligoví nováčci pohybují v dolní polovině tabulky. O něco lépe je na tom Heidenheim, jenž deset z dosud jedenácti získaných bodů vybojoval doma. A na svém stadionu hodlá oškubat i Darmstadt, který už skoro dva měsíce čeká na soutěžní vítězství.

Ozvěny z Bundesligy: Jestli Lilie nebudou reagovat, tak uvadnou

Už šest bundesligových zápasů čeká Darmstadt na vítězství. Zákonitě se tak nováček nejvyšší německé soutěže propadá tabulkou. Svůj pád nezastavil ani v posledním důležitém střetnutí. V něm přitom neukázal v podstatě nic zajímavého. Jestli to tak půjde dál, stanou se "Lilie” až příliš snadno žhavým kandidátem na sestup.

Nejhorší ligová ofenziva se vzepřela své pověsti. Darmstadt položil útočník s českými kořeny

Darmstadt padl ve 13. kole Bundesligy v domácím duelu s Kolínem 0:1. Hosté, kteří do Hesenska přijížděli v roli nejméně skórujícího celku soutěže, tuto vizitku dlouho potvrzovali, neboť si za necelou hodinu hry nevytvořili prakticky žádnou příležitost. V 60. minutě se však prosadili, když se trefil Davie Selke. Útočník, který by díky původu matky mohl teoreticky reprezentovat Česko, tak navázal na poslední venkovní duel s Bochumí, v němž svému týmu zajistil bod.