SC Freiburg Německo - SC Freiburg - Zprávy

Wolfsburg je v mdlém středu tabulky. Napraví si reputaci proti Freiburgu?

Wolfsburg i Freiburg se nacházejí pod příčkami zaručující evropské poháry pro následující ročník, takže aktuálně svou hlavní ambici neplní. Zatím se z Bundesligy do pohárové Evropy postupuje ze šesté pozice, kterou okupuje Hoffenheim, ten přitom oběma nynějším soupeřům po páteční výhře jaksi více poodskočil. Přiblížit se mu bude moci díky výhře jen jeden z nich.

Freiburg si přenesl evropskou idylku i do ligy. Mohuč ponechal v zóně sestupu Gregoritsch

Hráči Freiburgu zvítězili ve 13. kole Bundesligy na hřišti Mohuče 1:0, a navázali tak na sebevědomou výhru z Evropské ligy proti Olympiakosu. O jediný přesný zásah se zasloužil Michael Gregoritsch, jenž skóroval vůbec poprvé v novém ročníku nejvyšší německé soutěže. V nadějných šancích domácího celku se objevil Ludovic Ajorque, který však nejprve z osamocené pozice ve vápně pozdravil diváky na tribunách a poté kvůli nešikovnému zakončení netrefil odkrytou bránu. Červenobílí tak po čtyřech neprohraných utkáních v řadě poprvé padli a zůstali na předposlední příčce.

Siewert se pokusí s Mohučí proti Freiburgu neprohrát také počtvrté

Zdá se, že Mohuči změna na trenérském postu prospěla. Není potřeba nijak hanit předchozí práci Boa Svenssona, pod jeho velením naopak v minulých sezónách patřili Die Nullfünfer k nepříjemným soupeřům, a to i proti těm nejambicióznějším bundesligovým sokům. Příchod Jana Siewerta každopádně zastavil výsledkový propad. A pokračovat míní i proti Freiburgu.

Skvělý úvod posunul Freiburg do vyřazovací fáze. Ve městě studentů vyučoval Gregoritsch

Fotbalisté Freiburgu zvítězili v pátém kole skupiny A Evropské ligy nad Olympiakosem 5:0 a s předstihem si zajistili účast ve vyřazovací fázi. O osudu utkání napověděla už jeho osmá minuta, kdy na rozdíl dvou branek zvyšoval svou druhou trefou večera Michael Gregoritsch. Stejný hráč navíc krátce po půlhodině hry završil hattrick a ve městě, kde podstatnou část obyvatelstva tvoří studenti, tak bylo již v poločase rozhodnuto. Mimo jiné také o tom, že hosté z Řecka v závěrečném duelu zabojují pouze o Konferenční ligu.

Olympiakos hraje na půdě Freiburgu o všechno

Freiburg se na dálku přetahuje s anglickým West Hamem o prvenství ve skupině a zřejmě to bude boj až do samotného závěru. Klíčový krok k postupu může německý celek udělat ve čtvrtek, když na domácí půdě přivítá Olympiakos.

Freiburg se v repre pauze k lepším výkonům nenadechl. Darmstadt si z Bádenska odvezl remízu

Hráči Freiburgu remizovali ve 12. kole Bundesligy na vlastním stadionu s Darmstadtem 1:1. Trápícím se hostům dodal vzpruhu již v 18. minutě Mathias Honsak s výraznou pomocí teče, odpověď domácích se ale zdála být otázkou času a nastala ve 35. minutě, kdy po centru uklidil míč do sítě Lucas Höler. Bádenský celek však nemohl být se ziskem bodu příliš spokojený, jelikož se jednalo už o jeho čtvrtou ligovou ztrátu v řadě.

Freibug chce po těžším losu vyhrávat. Začít hodlá proti chatrné defenzivě Darmstadtu

Freiburg i Darmstadt stihly za jedenáct uplynulých bundesligových kol nastřílet 14 gólů. Oba týny se však odlišují v počtu inkasovaných branek, což se projevuje v tabulce soutěže. Bude obrana hesenských "Lilií" děravá taky v regionu Breisgau?

Lipsko využilo zaváhání Dortmundu a je v nejlepší čtyřce. V Red Bull Areně znovu pálil Openda

Hráči Lipska zvítězili v 11. kole Bundesligy nad Freiburgem 3:1. Domácí se ujali vedení krátce po úvodním hvizdu, kdy se ranou z dálky prosadil Xavi Simons. Bádenský celek však v nastavení první půle srovnal, a tak rozhodnutí přinesla až penalta Loïse Opendy ze 78. minuty. Vycházející hvězda belgického fotbalu se prosadila ve všech dosavadních ligových duelech hraných v Red Bull Areně s výjimkou bezbrankové remízy s Bochumí. Býci ziskem všech bodů zareagovali na sobotní zaváhání Dortmundu a reprezentační přestávku stráví na čtvrté příčce.

Lipsko může do top čtyřky, v cestě mu bude stát před reprezentační pauzou Freiburg

Jeden jediný bod dělí Lipsko od top čtyřky v bundesligové tabulce. A rozhodně by velmi rádo využilo sobotního zaváhání čtvrtého Dortmundu, který nestačil venku na Stuttgart, aby se do uskupení strategického umístění před reprezentační přestávkou vecpalo. Právě postavení na prvních čtyřech místech jistí postup do Ligy mistrů a o posun na ně se pokusí proti Freiburgu.

Freiburg podruhé zdolal srbské TSC a upevnil si pozici. Mladý Röhl oslavil vítězný gól

Freiburg splnil povinnost a ve čtvrtém kole skupiny A Evropské ligy porazil před vlastními fanoušky TSC jasně 5:0. Výraznou herní převahu dokázali Breisgauští Brazilci přetavit ve vítěznou branku už ve 24. minutě, kdy Merlin Röhl gólově zužitkoval precizní centr. Pro 21letého záložníka se jednalo o první přesný zásah v dresu bádenského celku. Po změně stran přidali domácí další čtyři trefy a jen kvůli horšímu vzájemnému zápasu s West Hamem zůstali na druhé příčce tabulky. Postup Bačky Topoly do jarní fáze soutěže už naopak zůstává pouze v teoretické rovině.

Freiburg si chce zajistit postup ze skupiny. Porazí Bačka Topola i podruhé?

Pokud Freiburg ve čtvrtek porazí Bačka Topola, zajistí si pokračování v evropských pohárech i na jaře. Breisgauer budou v zápase jasným favoritem, do karet jim hraje například špatná forma soupeře. Domácí se ovšem musí mít na pozoru - první vzájemný zápas před dvěma týdny si zbytečně zkomplikovali.

Gladbach se ani po dvou dekádách nedočkal. Heroická stíhací jízda vynesla Freiburgu bod

Fotbalisté Mönchengladbachu remizovali v 10. kole nejvyšší německé soutěže na hřišti Freiburgu 3:3. Hříbata přitom po třech gólech z úvodní půle sahala po první bundesligové výhře ze stadionu tohoto soupeře od roku 2002, jenže v 71. minutě nejprve snížil Noah Weisshaupt a v nastavení srovnal z penalty Vincenzo Grifo. Po snižující trefě prvního jmenovaného se na trávník dostal i Čech Tomáš Čvančara.

Čvančara asi začne na lavičce. Povzbuzený Mönchengladbach pocestuje do Freiburgu

Stabilní výkony zatím Freiburg prostě podávat neumí. A potvrdilo se to v podstatě v průběhu tohoto týdne v rámci Německého poháru, tým z Bádenska-Württemberska vypadl ze scény po domácí porážce s druholigovým Paderbornem. To naopak jeho nynější bundesligový sok z Mönchengladbachu si počínal vítězně a postoupil do dalšího kola soutěže přes Heidenheim.

Lék na Farmaceuty nenašel ani Freiburg. Dominanci Leverkusenu podtrhl elegantní gól Wirtze

Fotbalisté Leverkusenu zvítězili v devátém kole Bundesligy před vlastními fanoušky nad Freiburgem 2:1. Farmaceuti herně zcela dominovali, avšak bádenský celek se statečně bránil. Šikovnému Florianu Wirtzovi se nicméně podařilo po krásné individuální akci skórovat, ve druhé půli si navíc nešťastně srazil míč do vlastní sítě gólman Noah Atubolu, což stačilo Bayeru k návratu na vedoucí pozici v soutěži. Z českého trojlístku se na hřišti objevili ke konci utkání Adam Hložek i Patrik Schick.

Leverkusen chce zpátky do čela, doma musí uspět proti Freiburgu

Náročný program zatím Leverkusen do kolen nepokládá. Mužstvo šlape po celou sezónu ve vysokém tempu, pod velením kouče Xabiho Alonsa zná dobře barvu turistiských značek a k horám směle stoupá jako první. Když se zpátky vrátíme do sportovní terminoligie, v neděli se musí dobře zotavit po duelu Evropské ligy a uspět proti Freiburgu, aby ve vedení i nadále byl.