Borussia Dortmund Německo - Borussia Dortmund - Zprávy

Dortmund doma na Wolfsburg umí. Využije případné absence kanonýra soupeře?

Dortmund má sice v Bundeslize dlouhodobě větší jméno než Wolfsburg, avšak podle aktuální formy jej nelze považovat za jednoznačného favorita duelu. Borussia nicméně v domácím prostředí na VfL umí. Potvrdí to také v sobotu?

Mbappého gólové sérii neunikl ani Dortmund. Partii v Parku princů rozhodla penalta

Hráči PSG porazili v prvním duelu skupiny F Ligy mistrů na domácím hřišti Dortmund 2:0. Les Parisiens si sice vytvořili výraznou převahu střeleckých pokusů už v úvodní půli, ale skóre otevřeli až ve 49. minutě, kdy se z penalty nemýlil Kylian Mbappé. Hvězdný útočník se prosadil již v pátém utkání za pařížský klub v řadě. Výhru francouzského mistra pak ještě pojistil Achraf Hakimi, který skóroval v milionářské soutěži popáté v kariéře, přičemž všechny předchozí trefy si připsal právě v dresu BVB.

PSG se ve skupině „smrti“ střetne s Dortmundem

Hlavní tahák prvního hracího dne Ligy mistrů se odehraje v pařížském Parku princů. Les Parisiens přivítají po třech a půl letech Borussii Dortmund a pokusí se probít z těžké skupiny F a následně dojít co nejdále. Francouzský celek sice prochází změnami, na druhou stranu jeho ambice zůstávají jen ty nejvyšší.

Obávaný hlavičkář znovu dostál své pověsti. Dortmund se do ligového kolotoče vrátil vítězně

Hráči Dortmundu vyhráli ve čtvrtém kole Bundesligy na půdě Freiburgu 4:2. Hostující fanoušci nečekali na gólovou radost příliš dlouho, neboť už v 11. minutě poslal Borussii do vedení důraznou hlavičkou urostlý stoper Mats Hummels. Bádenský celek ještě před ochodem do šaten ukázal, že centry má také natrénované, když duel v dlouhém nastavení první půle otočil. Po změně stran však utekl obráncům Donyell Malen, který svou čtvrtou soutěžní brankou v probíhající sezoně vystřelil hostům naději. V závěru utkání dohrával Freiburg s červenou kartou, čehož využil hrdina Hummels a svým druhým střeleckým zápisem rozhodl.

Dortmund chce po dvou plichtách konečně vyhrát, zavítá na půdu Freiburgu

Poněkud nevalně vstoupil do této sezóny Dortmund, který se po úvodní výhře nad Kolínem nad Rýnem následně prezentoval remízou v derby na půdě Bochumi a následně doma neuměl porazit ani nováčka soutěže z Heidenheimu. Chuť si tak určitě bude chtít napravit v duelu na půdě Freiburgu. Ten naopak po reprezentační pauze míní odčinit tvrdý debakl ve Stuttgartu.

Thorgan Hazard přestoupil z Dortmundu do Anderlechtu

Belgický reprezentant Thorgan Hazard přestoupil z Dortmundu do Anderlechtu, kde podepsal tříletou smlouvu. Podle magazínu Kicker dostane Borussia za třicetiletého křídelního hráče čtyři miliony eur (97 milionů korun), před čtyřmi lety ho z Mönchengladbachu koupila za 25 milionů eur (tehdy 657 milionů korun).

Raketový nástup vystřídala údržba. Heidenheim vytěžil z laxního výkonu BVB historický bod

Fotbalisté Dortmundu dali korunu svým rozporuplným výkonům z úvodu sezony, když ve třetím kole Bundesligy doma remizovali s Heidenheimem 2:2. Klub z Vestfálska měl skvělý vstup do utkání a díky dvěma gólům do čtvrthodiny to pro hosty vypadalo na první debakl mezi německou smetánkou. BVB se ovšem vedením nechalo ukolébat, čehož v 61. minutě využil ke snížení Eren Dinkci. Srovnat skóre se pak z pokutového kopu povedlo dlouholeté opoře klubu Timu Kleindienstovi, který se tak postaral o první bod hostů v historii nejvyšší německé soutěže.

Dortmund hledá herní tvář. Nalezne ji proti nováčkovi z Heidenheimu?

Dortmund do nové bundesligové sezóny moc přesvědčivě nevstoupil a dosud získané čtyři body jsou možná víc, než by si zasloužil. Proti Heidenheimu, který bude v páteční předehrávce jasným outsiderem, se Borussia hodlá dostat do herní pohody. V jejím dresu může na trávník vyběhnout i čerstvá posila.

Dortmund získal překvapivou posilu do útoku, přivedl Füllkruga z Brém

Niclas Füllkrug před uzavřením přestupového okna přece jen odchází z Werderu Brémy, nově bude střílet góly za Borussii Dortmund. Třicetiletý německý reprezentant, za něhož může BVB i s bonusy zaplatit 15 milionů eur, podepsal tříletou smlouvu...

Bochum v derby nepříjemně kousala. Dortmund uchránil od porážky produktivní Malen

Hráči Bochumi ve druhém kole Bundesligy remizovali s Dortmundem v malém Revierderby 1:1. Na nádhernou jedovku Kevina Stögera z první půle našel odpověď pouze Donyell Malen, jenž v roce 2023 zaznamenal již svůj 11. ligový gól. VfL však bylo druhému celku loňského ročníku minimálně vyrovnaným soupeřem, a odhalilo tak nevalnou formu BVB na začátku sezony. Zároveň se potvrdilo, že se černožlutým proti lokálnímu rivalovi vůbec nedaří - od postupu Bochumi mezi elitu si s tímto soupeřem zapsali v celkovém součtu již čtvrtou ligovou ztrátu bodů z pěti utkání.

Odolá zase Vonovia-Ruhrstadion? Dortmund se v derby konečně chystá vyloupit Bochum

Schalke se v loňské sezóně poroučelo zase z nejvyšší soutěže, a tak se bundesligoví fandové musejí smířit s faktem, že pro letošek spatří pouze Ein kleines Revierderby. Pochopitelně že taková skutečnost by na každý pád neměla nikterak znehodnotit prestiž tohoto střetnutí. A je jasné, že outsider z Bochumi hodlá favoritovi z Dortmundu život co nejvíce znepříjemnit.

Dortmund téměř doplatil na profesorský výkon. Oblibu BVB v zahajovacích kláních potvrdil Malen

Borussia Dortmund zvítězila v prvním kole Bundesligy na svém hřišti nad Kolínem 1:0. Vyprodaný Signal Iduna Park si zřejmě představoval jiný průběh, ale domácí si dlouho až na šanci Juliana Brandta ze 29. minuty nevytvořili nic, čím by Marvina Schwäbeho ohrozili. To změnila až 88. minuta a nizozemský útočník Donyell Malen, který trochu šťastným způsobem rozhodl o třech bodech pro černožluté. Nadále tak platí jejich úctyhodná bilance zahajovacích ligových duelů sezony, když v úvodním kole nevyhráli naposledy v roce 2014.

Vicemistra z Dortmundu čeká Kolín nad Rýnem. Odpoví správně na páteční výhru Bayernu?

Tak blízko titulu dlouhá léta Dortmund nebyl. Pokažený úplný závěr sezóny ale znamenal, že se na trůn usadil Bayern. Zase a znovu. Nový ročník BVB přináší další šanci, jak se pokusit sesadit krutovládce Bundesligy. Určitě je pasováno do role toho, kdo to může dokázat. Své první ligové vystoupení podnikne proti Kolínu nad Rýnem, který loni končil ve středu pořadí.

Zpátky do ochozů: Preview Bundesligy 2023/24 (3/3)

Už tento víkend se zaplní ochozy v soutěži, jejíž atmosféře nekonkuruje snad žádná jiná evropská liga. Řeč je pochopitelně o německé Bundeslize, která má sice roky totožného vítěze, avšak děním na tribunácch zvládne tento nedostatek do značné míry vykompenzovat. Stejně tak v ní ale zůstává zajímavé i sportovní dění. Proto EuroFotbal postupně představuje všechny účastníky nejvyšší německé soutěže.

Sabitzer bleskově opustil Bavorsko, z Bayernu zamířil do konkurenčního Dortmundu

Možná až nečekaně rychle se uskutečnil přesun Marcela Sabitzera z Bayernu do Dortmundu. Sebastian Kehl, sportovní ředitel klubu ze Severního Porýní-Vestfálska, jednal zprvu opatrně, ostatně jak je jeho zvykem, a nedělní večerní schůzka mezi všemi zainteresovanými stranami byla pro dokončení transferu tou zásadní. Rakouský záložník sepsal smlouvu do roku 2027.