Bayer Leverkusen Německo - Bayer Leverkusen - Zprávy

Ozvěny z Bundesligy: V Porýní to vře. Především v Gladbachu až moc

V Mönchengladbachu se po delší době objevil Max Eberl. Ovací ve stoje se ale ani náhodou nedočkal. Naopak to pořádně schytal, možná až příliš. Také další dva porýnské kluby měly v minulých dnech co řešit. Zatím si účty vyřizovaly pouze na dálku, již brzy je však čeká střet přímo na hřišti. Jak se na západě Německa projevuje nenávist?

Leverkusen se opět dotáhl na čelo. Naděje nováčka zmrazil ledově klidný Boniface

Rozjetý Leverkusen zvítězil v pátém kole Bundesligy na domácí půdě nad Heidenheimem 4:1. Na výhře Bayeru měl lví podíl Victor Boniface, jenž na gól z první půle navázal proměněnou penaltou po změně stran, která dala domácím dostatečný komfort k pohodovému zisku tří bodů. Adam Hložek nastoupil do utkání za rozhodnutého stavu až v závěru duelu, Matěj Kovář sledoval utkání z lavičky a zraněný Patrik Schick v sestavě stále scházel.

Leverkusen nemíní polevovat, doma přivítá nováčka z Heidenheimu

Leverkusen zatím letos navazuje na poměrně úspěšnou loňskou sezónu, jež hlavně dopomohl zachránit příchod kouče Xabiho Alonsa, a po třech výhrách a jedné remíze v Bundeslize by si velmi nerad kazil reputaci proti nováčkovi německé nejvyšší soutěže z Heidenheimu. Ten na každý pád cestuje do Severního Porýní-Vestfálska osvěžený o minulou premiérovou výhru.

Debutující Kovář se na nulu s Häckenem nenadřel. Bayer zničil obranu vedenou slávistou

Švédský Häcken se nedokázal vzepřít prognózám a v prvním kole skupiny H Evropské ligy prohrál na hřišti Leverkusenu 0:4. Obrana hostů, v jejímž srdci nastoupil kmenový hráč Slavie Aiham Ousou, nezachytila start zápasu a v úvodních 16 minutách hned dvakrát inkasovala. Rychlým zásahům přes celé hřiště přihlížel i Matěj Kovář, jenž se mezi třemi tyčemi Bayeru objevil poprvé a svůj debut oslavil takřka bezproblémovým čistým kontem. Adam Hložek se na trávník dostal v 73. minutě v čase čtyřgólového vedení domácích a k jeho dalšímu navýšení nepřispěl.

Rozjetý Bayer nehodlá zpomalit ani proti švédskému Häckenu

Bayer Leverkusen vstoupil do sezony fantasticky a svou formu z bundesligových trávníků bude chtít napodobit i v Evropské lize. Využít může domácího prostředí a role favorita, protože BayArenu navštíví švédský BK Häcken.

V předvečer Oktoberfestu se v Mnichově oslavoval fotbal. Kane při remíze napodobil legendu

Mnichovský Bayern remizoval ve čtvrtém kole Bundesligy na vlastním hřišti s rozjetým Leverkusenem 2:2. Diváci v Allianz Areně, z nichž většina se na tribuny přišla naladit na o den později startující Oktoberfest, byli už v úvodu svědky zásahu Harryho Kanea, na nějž ovšem rychle odpověděl parádní ranou z přímého kopu Alejandro Grimaldo. Anglický kanonýr čtvrtým gólem z úvodních čtyř utkání v dresu Bavorů vyrovnal počin Miroslava Kloseho, jemuž se to stejné povedlo v roce 2007. V závěru se pak oba týmy prosadily ještě jednou, přičemž hrdinou hostů byl Exequiel Palacios, jenž v nastavení proměnil penaltu. Tomu už z trávníku přihlížel i střídající Adam Hložek.

Šlágr kola v Mnichově. Bayern bude vzdorovat rozjetému Leverkusenu

Dost možná nejzajímavější podzimní duel se v pátek odehraje v Mnichově. Tamní hegemon celého německého fotbalu přivítá Leverkusen, jenž stejně jako domácí Bayern vstoupil do sezony na výbornou. Ukáže jejich vzájemné střetnutí favorita na zisk mistrovského titulu?

Rozjetá ofenziva Bayeru opět nadělovala. Střídající Hložek se přihlásil o šanci pozdním gólem

Leverkusen potvrdil ve třetím kole Bundesligy povedený vstup do sezony, když si poradili na vlastním hřišti s Darmstadtem 5:1. Hosté drželi s favoritem krok pouze v první půli, po změně stran však čtyřikrát inkasovali a zůstali bez bodu na chvostu tabulky. Adam Hložek s Matějem Kovářem duel začali na lavičce náhradníků, přičemž minimálně pro prvního z nich, který nakonec naskočil v 80. minutě a stihl jednou skórovat, bude cesta do základní sestavy velmi trnitá. Jeden z jeho konkurentů Victor Boniface totiž zazářil dvěma góly a asistencí.

Leverkusen chce proti Darmstadtu udržet stoprocentní bilanci

Leverkusen a Darmstadt vstoupily do bundesligového ročníku dost odlišně. Zatímco Bayer zvládl oba své duely, nováček z Hesenska své dvě utkání prohrál. Zůstane vše při starém i po sobotním vzájemném střetnutí?

Další konkurent pro Hložka, Leverkusen posílil Tella ze Southamptonu

Nathan Tella přestoupil ze Southamptonu do Leverkusenu, který podle nepotvrzených zpráv zaplatí kolem 20 milionů eur. Čtyřiadvacetiletý křídelník se Bayeru upsal do roku 2028...

Obrana Gladbachu si vzala proti Leverkusenu volno. "Hříbata" rozcupoval Hložkův konkurent

Leverkusen ve druhém kole Bundesligy přehrál Mönchengladbach 3:0 a potvrdil skvělý vstup do sezony. Nevýrazného Tomáše Čvančaru v útoku domácích zastínil na druhé straně Victor Boniface, který využil jednu z mnoha šancí v první půli a druhý zásah přidal po pauze. Kvůli skvělému výkonu svého konkurenta se tak Adam Hložek na hřiště podíval až v 81. minutě, Matěj Kovář strávil celý zápas mezi náhradníky.

Leverkusenu zbyli čtyři útočníci, Azmoun zamířil na hostování do AS Řím

AS Řím ohlásilo krátce před vypuknutím celého víkendového dění novou posilu do útoku. Po osmnácti měsících z Leverkusenu přestoupil do Serie A íránský reprezentant Sardar Azmoun. Kluby se dohodly na ročním hostování, italská strana pak na konci sezóny bude mít možnost hráče trvale vykoupit na základě opce. Ta má podle kuloárních zpráv činit 12,5 milionů eur.

Ze čtyř Čechů ani jeden? Mönchengladbach přivítá v lokálním derby Leverkusen

Bitva o Severní-Porýní Vestfálsko zakončí sobotní program druhého bundesligového kola. A mohlo by se jednat o utkání, jež nabídne spoustu gólů, ostatně jako v nedávných vzájemných střetech obou těchto rivalů. Především pak Mönchengladbach i Leverkusen ve svých prvních vystoupeních na ligové scéně ukázaly, že by nemusely mít větší problém se střílením branek.

„Nový“ Leverkusen poslal Lipsko zpět na zem. Z Čechů se představil na pár minut jen Hložek

Leverkusenu s mnoha novými tvářemi v sestavě přivítali novou sezonu německé Bundesligy výhrou 3:2 na domácí půdě s Lipskem. Po celou dobu strhujícího utkání tahali za delší konec domácí a hosté stačili pouze dotahovat. O rozhodující branku se nakonec postaral Florian Writz, jemuž v 64. minutě asistoval na perfektní zásah Jeremie Frimpong, autor úvodní branky zápasu. Z trojice českých reprezentantů byli v nominaci Bayeru pouze Adam Hložek a Matěj Kovář, přičemž první jmenovaný se v závěrečných sekundách dostal i na trávník.

Potvrdí Lipsko proti Leverkusenu skvělý vstup do sezony?

Die Roten Bullen v Allianz Areně naprosto zaskočili domácí Bayern, když si po třígólovém vítězství odvezli zpět do Saska Superpokal a soupeři tak oplatili rok starou porážku. Leverkusen zatím může těšit hladký postup v DFB-Pokalu přes Ottensen z Regionální ligy. Obhajoba šesté bundesligové příčky však nebude při tradiční vyrovnanosti konkurence jednoduchá.