Bayer Leverkusen Německo - Bayer Leverkusen - Zprávy

Leverkusen již nevyžaduje drama. Užije si doma poklidnou výhru nad Gladbachem?

Momenty plné euforie po dvou dramatických koncovkách si fanoušci Leverkusenu jistě užili. Tentokrát by ale možná přece jen uvítali poklidnější průběh zápasu. Poradí si Werkself bez větších potíží s regionálním rivalem z Mönchengladbachu?

Alonso se soustředí na práci v Leverkusenu, na otázku ohledně Liverpoolu nemá odpověď

Na Anfield Road po sezoně skončí jedna výjimečná éra. Jürgen Klopp (56) vrátil Liverpool na fotbalový piedestal, s předstihem však oznámil, že mu dá vale. Kdo se stane jeho nástupcem? Rozum velí, že by Reds měli upřít zrak do Německa.

Leverkusenu vynesl výhru další drtivý finiš. Schicka v dějišti Eura zastoupili góloví beci

Fotbalisté Leverkusenu brankou z nastavení porazili v ostře sledovaném duelu 18. kola Bundesligy Lipsko 3:2 a upevnili si pozici v čele tabulky. Atraktivní utkání načal už v sedmé minutě ve výborné formě hrající Xavi Simons, a ačkoliv se Býci vrátili po soupeřově vyrovnání zpět do vedení, poslední slovo měli Die Werkself, konkrétně pak jejich obránci. Nejprve se po rohovém kopu prosadil Jonathan Tah a v nastaveném čase zařídil Farmaceutům po stejné standardní situaci další vítězství Piero Hincapié. Z českých reprezentantů se v dějišti jednoho ze zápasů národního týmu na blížícím se Euru od úvodních minut představil jen Patrik Schick.

Ztratí v sobotu vedoucí Leverkusen? Čeká ho nepříjemný duel v Lipsku

Šlágr druhého kola nového roku je naplánovaný na sobotní podvečer. Leverkusen zůstane na první příčce tabulky, ať už v Red Bull Areně dopadne jakkoli. Samozřejmě si ale bude chtít zachovat svůj současný čtyřbodový náskok na druhý Bayern. Aby nicméně udržel odstup od mnichovského velikána bez jakýchkoliv pochybností, bude muset Lipsko bez příkras porazit.

Titul není jenom sen, naše sebevědomí roste s každým úspěchem, hlásí Schick

Bayern Mnichov je neomezeným vládcem Německa a v minulé sezoně utrhl jedenáctý titul za sebou, nyní je ale jeho série ohrožena. Novým vyzyvatelem je Bayer Leverkusen, tým útočníka Patrika Schicka sází i na sebevědomí, které nechybí ani českému reprezentantovi.

Našlapaný útok Lipska se utopil v pastech frankfurtského brankáře Trappa

Frankfurt se postaral v 17. kole Bundesligy o překvapení a zvítězil v Lipsku 1:0. Eintracht šokoval favorita hned v sedmé minutě, kdy bleskovou akci přesně zakončil Ansgar Knauff. Zaskočení domácí dlouho nemohli zachytit tempo duelu, postupem času však přece jen pevně přebrali jeho taktovku, avšak vyrovnání se nedočkali. Bylo tomu tak i kvůli spáleným šancím Loïse Opendy, jehož hned několikrát vychytal Kevin Trapp. Vůbec poprvé v historii tak vzájemné střetnutí ovládl tým vedený jako hostující.

Leverkusen cílí na titul z Hinrunde, první soutěžní duel nového roku podstoupí v Augsburgu

Podzimní část sezóny ještě není u konce, alespoň tedy ne, co se počtu kol týče. A pokud se chce Leverkusen stát mistrem Hinrunde, musí ještě učinit poslední krok. V prvním lednovém soutěžním zápase se představí na půdě Augsburgu, který pod vedením kouče Jesse Thorupa dostal výkony na stabilnější úroveň, poslední tři klání před vánočními svátky mu ale nevyšly.

Leverkusen má obrovskou kvalitu, myslím, že Bayern sesadí, říkal Kadeřábek

Pavla Kadeřábka těší návrat útočníka Leverkusenu Patrika Schicka po dlouhém zranění. Myslí si, že by jeho tým mohl v této sezoně německé ligy sesadit z trůnu obhájce titulu Bayern Mnichov.

Boniface musí na operaci, Leverkusenu bude k dispozici až v dubnu

Další nepříjemné zprávy si od lékařů vyslechli zástupci a také fanoušci Leverkusenu. Útočník Victor Boniface si poranil třísla a problém je vážný, kanonýra čeká operace a na trávníky se vrátí až v dubnu.

Nepříjemná zpráva pro Leverkusen: Boniface se před Africkým pohárem národů zranil

Vedoucí tým bundesligové tabulky z Leverkusenu bude nejspíš postrádat svého nejlepšího střelce Victora Boniface déle, než očekával. Spoluhráč Patrika Schicka a Adama Hložka si podle médií při tréninku s nigerijskou reprezentací vážně poranil třísla a bude Bayeru chybět i po skončení afrického šampionátu v Pobřeží slonoviny, jenž vyvrcholí 11. února.

Tři góly ze čtyř. Hložek s Schickem režírovali výhru Leverkusenu v přípravě

V české galapředstavení se proměnil nedělní přípravný zápas Bayeru Leverkusen s italským druholigovým týmem z Benátek. Bundesligový lídr vedl už v poločase vysoko 3:0, když dvě branky vstřelil Adam Hložek a zbývající zásah obstaral Patrik Schick. Po pauze pak německý tým náskok udržel a zápas vyhrál 4:1.

Hložkovo nelíbivé vysvědčení: Boj o minuty i nálepka útočníka na poloviční úvazek

Když dostane šanci, snaží se ukázat, že si zaslouží další. Adam Hložek (21) ale nemůže být s dosavadním angažmá v Leverkusenu spokojený. Zatímco trio Victor Boniface, Patrik Schick a Florian Wirtz je gólově potentní, někdejší sparťanský klenot sbírá herní praxi po minutách. I proto jej německý magazín Kicker označil za "útočníka na poloviční úvazek".

Schick po hattricku: Pořád mi něco chybí, mohu hrát mnohem lépe

Reprezentační útočník Patrik Schick, který hattrickem pomohl Leverkusenu k bundesligové výhře 4:0 nad Bochumí, během zimní přestávky příliš odpočívat nebude. Sedmadvacetiletý střelec má v plánu hodně trénovat, protože cítí, že po vleklém zranění ještě není ve stoprocentní formě a může hrát mnohem lépe.

Schick rozehnal obavy Leverkusenu z Afrického poháru. Bochum sestřelil hattrickem do půle

Fotbalisté Leverkusenu porazili v 16. kole Bundesligy na svém stadionu Bochum 4:0. Kouč lídra soutěže Xabi Alonso se rozhodl nenasadit do základní sestavy opory mužstva, které od ledna čeká až měsíční zápolení v Poháru afrických národů. Místo Victora Boniface ukázal na Patrika Schicka a ten se mu odvděčil už v prvním poločase třemi góly, v ligovém utkání se přitom od úvodního hvizdu představil poprvé od 15. října 2022. Ze Schickových kolegů z české reprezentace zasáhl do duelu také Adam Hložek, jenž nastoupil v 73. minutě.

Překoná Leverkusen letitý rekord Hamburku? Doma jen nesmí prohrát s Bochumí

Leverkusen se stal podzimním mistrem. O takové výsadě rozhodl minulou neděli pohotovou výhrou nad Frankfurtem, jeho ocenění přitom nesnižuje ani fakt, že druhý Bayern má o jeden odehraný zápas méně a že do Rückrunde zbývá odehrát v lednu ještě jedno kolo. Úspěšnou pouť domácí zakončí bitvou o Severní Porýní-Vestfálsko, na jejich hřiště přicestuje Bochum.