Bayer Leverkusen Německo - Bayer Leverkusen - Zprávy

Leverkusen se i díky asistenci Schicka dostal už do 10bodového trháku

Fotbalisté Leverkusenu zvítězili ve 23. kole Bundesligy na půdě Kolína nad Rýnem 2:0 a navýšili svůj náskok v čele tabulky na 10 bodů před Bayernem. Naděje domácího celku výrazně snížil ve 14. minutě Jan Thielmann, jenž si po tvrdém šlapáku vysloužil vyloučení. Bayer využil početní výhodu už v první půli, když šikovné přiťuknutí Patrika Schicka proměnil v rozhodující gól Jeremie Frimpong. Ostatní Češi sledovali duel pouze z lavičky.

Leverkusen může navýšit náskok. Zvládne derby v Kolíně?

Po pátečním zaváhání Bayernu má Leverkusen velkou šanci navýšit svůj náskok. Dle formy i pohledu na bundesligovou tabulku bude v Kolíně favoritem. Jenže jde o derby a domácí Kozli jistě udělají vše pro zdolání regionálního rivala.

Hradecky: Bylo by zklamáním nemít na konci května trofej v rukách

Pro kapitána Bayeru Leverkusen Lukase Hradeckeho by cokoli jiného než zisk titulu na konci sezony bylo nesmírně frustrující. "Nezajímá mě, co dělají ostatní. Ale z dnešního pohledu by bylo zklamáním nemít na konci května trofej v rukách. Buďme upřímní," řekl brankář v rozhovoru pro časopis Kicker.

Hlavou jsem v Leverkusenu, máme ještě dost práce, odmítl spekulace Alonso

Už 33 zápasů v řadě nepoznal porážku. Leverkusen sebevědomě kráčí za bundesligovým titulem a o jeho kouče je stále větší a větší zájem. Xabi Alonso (42) ale v pátek označil spojování svého jména s Liverpoolem či Bayernem Mnichov za "spekulace" a ujistil fanoušky Bayeru, že "hlavou je stále tady".

Mohuči proklouzl senzační bodový zisk s Leverkusenem mezi prsty

Bayer Leverkusen ve 23. kole Bundesligy zvítězil nad Mohučí 2:1, čímž navýšil svůj náskok na čele na 11 bodů. Domácí poslal do vedení již ve třetí minutě Granit Xhaka. Na první zásah švýcarského reprezentanta v ligové sezoně ale hosté pět minut nato zareagovali vyrovnáním. Rozhodující gól ovšem padl až v 68. minutě po obrovské chybě Robina Zentnera, jemuž mezi prsty propadl dalekonosný nástřel Roberta Andricha. Tomu již přihlížel Patrik Schick, jenž se dostal na trávník před hodinou hry, Adam Hložek jej doplnil pouze na nastavení.

Leverkusen přivítá oslabený Mainz. Prodlouží sérii neporazitelnosti?

Neporažený Leverkusen dál sebevědomě pokračuje ve svém tažení vstříc mistrovskému titulu. Další krok k vysněnému cíli hodlá učinit proti druhému nejhoršímu celku Bundesligy. Mainz se na cestu do Porýní posílil vítězstvím, v BayAreně jej ale bude limitovat početná marodka.

Mašinu z Leverkusenu nevykolejila ani výborná forma Heidenheimu

Bayer Leverkusen vyhrál ve 22. kole německé Bundesligy na hřišti Heidenheimu 2:1. V souboji dvou ve formě hrajících celků měl navrch lídr soutěže, který zvýšil náskok na druhý Bayern už na osm bodů. Střelcem úvodní branky se stal Jeremie Frimpong, jehož v závěru doplnil nakonec vítěznou trefou Amine Adli. V základní sestavě hostů se objevil také Patrik Schick, který odehrál 74 minut, zatímco další čeští reprezentanti, Adam Hložek a Matěj Kovář, sledovali utkání z lavičky.

Klopp vyjádřil pochvalu Alonsovi: Už když hrál, byl trenérem

Xabi Alonso je podle Jürgena Kloppa z Liverpoolu hvězdou nastupující trenérské generace. "Už jako hráč byl světovou třídou," pronesl na adresu úspěšného kouče Leverkusenu.

Heidenheim se pokusí zaskočit lídra, Leverkusen zaváhání nechce připustit

Pět bodů, takový je náskok Leverkusenu na čele tabulky před druhým Bayernem. A jestli se někdy v Německu opravdu hovořilo nahlas, že letos už mnichovský velikán titul nezíská, je tomu rozhodně právě nyní. Bayer naposledy skolil bavorského velikána a jasně naznačil, že se ziskem cenné trofeje to opravdu myslí vážně. Dobrý výsledek z minulého kola nyní hodlá potvrdit na půdě Heidenheimu.

Ozvěny z Bundesligy: Žerty stranou. Tak silného vyzyvatele Bayern dosud nepotkal

Ještě se nerozhodne o titulu, už ale vyložíme karty na stůl. Tak nějak hovořili trenéři Bayernu i Leverkusenu o sobotním šlágru Bundesligy. Nu, karty jsou obráceny lícem nahoru. Co ukazují? Jednoho opravdu vážného uchazeče o trofej, který své sídlo nemá v mnichovské Säbener Straße, nýbrž nedaleko břehu Rýna.

Neuvěřitelný zážitek, radoval se Hradecky z triumfu nad Bayernem

Lukas Hradecky (34) byl nedílnou součástí velkého vítězství (3:0) Leverkusenu nad Bayernem a po zápase si to náležitě užil. Poté, co kapitán Bayeru předstoupil před fanoušky a vedl oslavy, netajil plány na sobotní večer.

Bundesligový šlágr ovládl Leverkusen a odskočil Bayernu na pět bodů

Fotbalisté Bayeru Leverkusen přesvědčivým způsobem ovládli nejočekávanější duel jarní části Bundesligy, když v jejím 21. kole zdolali mnichovský Bayern 3:0, čímž si na svého rivala vytvořili už pětibodový náskok. První a nakonec i rozhodující ránu zasadil bavorskému gigantovi jeho kmenový hráč Josip Stanišič, jenž do Leverkusenu zamířil v létě na roční hostování. Dost možná klíčovou výhru v boji o titul pak po změně stran stvrdil ve výtečné formě hrající Alejandro Grimaldo. Na hřišti se z Čechů představil chvíli před závěrečným hvizdem Adam Hložek.

Tradiční favorit, nebo štika ligy? Sobotní večer napoví hned o dvou mistrech

Obdobný scénář si pro svou jarní část přichystala německá Bundesliga a španělská LaLiga. Tradičně úspěšný klub a rekordman v počtu tamních titulů dostal nečekaného vyzyvatele, pro něhož může jít o vůbec první mistrovskou korunovaci.

Leverkusen i Bayern vyloží karty. Uhájí domácí vedení v tabulce?

Bayern versus Dortmund? Nikoliv. Oproti zvyklostem z posledních let neodehrají Mnichované největší zápas jarní části ročníku proti BVB. Představí se sice na západě Německa, avšak v Leverkusenu. Právě "Werkself" totiž vévodí bundesligové tabulce. A pokud SVB v sobotu neprohraje, setrvá na čele i nadále.

Hložek při výhře Leverkusenu zlomil bundesligový rekord

Leverkusen porazil ve 20. kole Bundesligy Darmstadt 2:0. O výhře hostů rozhodl dvěma góly napříč poločasy Nathan Tella, díky němuž Bayer zůstal na první pozici v tabulce. Z českého tria nastoupil v základní sestavě pouze Adam Hložek, jenž po vystřídání v nastaveném čase stanovil nový rekord soutěže, jelikož ani ve svém 46. startu mezi německou elitou neodehrál celý zápas.