1. FSV Mainz 05 Německo - 1. FSV Mainz 05 - Zprávy

Augsburg v dohrávce urval důležité vítězství nad Mohučí díky žolíkovi Vargasovi

Poprvé v sezóně se podařilo Augsburgu ulovit dvě výhry v řadě. Zlepšující se bavorský výběr uzmul již svůj třetí tříbodový výsledek z posledních čtyř ligových kol a rázem se odpoutal od šestnácté barážové příčky na rozdíl šesti bodů. Utkání s Mohučí rozsekl náhradník. Do hry se Rubén Vargas dostal zkraje druhého poločasu, aby pár chvil poté zapisoval klíčovou branku.

Augsburg může v dohrávce s Mohučí zásadněji poodskočit od hrozby sestupu

V březnu znemožnila sehrání tohohle střetnutí nákaza koronaviru v týmu Mohuče, náhradní termín se přitom našel do doby, kdy v Lize mistrů planou čtvrtfinálové boje. A především pro Augsburg představuje tohle měření sil důležitý artikl v pranici o záchranu. Pakliže by se mu zdařilo urvat vítězství, odpoutal by se od barážové šestnáctce příčky již na rozdíl šesti bodů.

Ozvěny z Bundesligy: Má Hříbata mi rozumějí. Alespoň občas

Dvě výhry v řadě a jeden povedený poločas k tomu vyvolaly zdání o tom, že se Mönchengladbach konečně dostává do formy. Avšak první vítězství přišlo proti ještě horší Hertě, druhé daroval neukázněný fanoušek Bochumi a potřetí už se body dělily. V Gladbachu se možná hnuli správným směrem a sestup zde již není tématem. Nervózní pohled na počínání trenéra Adiho Hüttera ovšem přetrvává.

Gladbach remizovala s Mohučí 1:1

Boj o střed tabulky skončil smírem. Borussia sice ovládla první poločas brankou Embola, ale po změně stran vyrovnal na konečných 1:1 Karim Onisiwo. Mohuč dokonce v závěru sahala po vítězství, ale její šance pochytal švýcarský brankář Sommer.

Boj o střed tabulky obstarají Mönchengladbach s Mohučí

Borussia Mönchengladbach by se jistě ráda viděla v tabulce výše, ale průběh sezony jí to zkrátka nedovolil. Před reprezentační přestávkou se ale Hříbata nadechla k dobrým výsledkům a porazila jak Herthu, tak i Bochum. O třetí výhru v řadě budou usilovat v Borussia-Parku proti desáté Mohuči.

Mohuč duel s Bielefeldem zvládla a po dvou porážkách naplno bodovala

Není pochyb, že Svenssonovu týmu hodně pomohla brzká trefa Jonathana Burkardta, který na ni potřeboval pouhých 28 sekund! Stejný hráč se prosadil z penalty i po změně stran. A protože jeho dva spoluhráči svoje pokutové kopy také proměnily, skórovali die Nullfünfer hned čtyřikrát, což se jim naposledy povedlo v polovině prosince proti Herthě. Arminia po dvanácté porážce klesla na předposlední příčku.

Mainz bude hostit Bielefeld, roli může hrát únava

Mainz se v sobotu odpoledne utká s Bielefeldem. Zatímco domácí se pohybují v klidném středu tabulky, hosté jsou pouhou jednu příčku nad sestupovým pásmem.

Dortmund narušil skvělou bilanci Mohuče na domácím stadionu. Náskok Bayernu se ztenčil

Dortmund zvítězil v utkání 25. kola Bundesligy v Mohuči 1:0 a stáhl náskok prvního Bayernu na čtyři body. Borussia se dlouho trápila s pevnou obranou domácích, která však závěrečný nápor nevydržela. Vítězství BVB vystřelil v 87. minutě Axel Witsel, který tak ukončil domácí soutěžní neporazitelnost hráčů v červených dresech, jež trvala od začátku října.

Dortmund má proti Mainzu šanci zdramatizovat boj o mistrovský titul

Stačilo několik nečekaných zakopnutí běžně suverénního Bayernu a Borussia Dortmund je devět kol před koncem letošního ročníku ve hře o mistrovský titul. K tomu potřebuje až do konce sezóny vyhrávat. Tentokrát čeká Borussii výlet na půdu Mainzu, jenž doma rozdával body naposledy v listopadu.

Union zdolal Mohuč rozdílem třídy a po třech porážkách se vrátil na vítěznou vlnu

V bundesligovém duelu 24. kola uspěli fotbalisté Unionu Berlín, kteří porazili Mohuč 3:1, a po více než měsíci se mohli radovat z ligové výhry. O vítězství svého týmu rozhodl v 56. minutě krásnou ranou zpoza vápna Sheraldo Becker. O třetí trefu domácích se zasloužil svou 10. brankou v sezoně Taiwo Awoniyi.

Union chce proti Mohuči zastavit sérii porážek

Třikrát za sebou svěřenci Urse Fischera nezískali ani bod. Velká škoda, protože měli velmi dobře našlápnuto. Nicméně do konce sezony zbývá pořád jedenáct kol a během nich se může stát cokoli. Vědí to i v Mohuči, která dosud sesbírala stejný počet bodů, jako její berlínský soupeř.

Leverkusen si z Mohuče odváží těsnou porážku

Ani jubilejní dvacátá branka Patrika Schicka nestačila jeho týmu ve 23. kole na bodový zisk. Svěřenci Bo Svenssona v závěru dokázali otočit skóre a v tabulce se nadále drží ve hře o poháry. Bayer nemusí nad šestou prohrou v sezoně příliš smutnit, jelikož mu zůstane minimálně čtyřbodový náskok.

Mohuč doma září. Uspěje i proti ofenzivně rozparáděnému Leverkusenu?

V novém roce odehrál Leverkusen dohromady pět utkání, čtyřikrát za sebou zvítězil, jednou remizoval. A pokud se mu podaří navázat na dobrou formu i na půdě Mohuče, může se, aspoň dočasně, přiblížit natěsno druhému Dortmundu. Perfektně se mu zatím daří v ofenzívě, jenže obranné činnosti poněkud váznou. Naštěstí pro Bayer však ne na úkor pozitivních výsledků.

Freiburg a Mohuč se ve 22. kole rozešly znovu smírně

Ani jedno ze vzájemných klání tohoto ročníku tedy vítěze nepoznalo, neboť v září se v MEWA Areně hrálo bez branek. Dělba bodů o něco více vyhovuje skvadře kouče Svenssona. Oproti tomu jeho protějšek Christian Streich počítá spíše další ztrátu, ačkoli post zaručující Ligu mistrů je stále na dohled.

Freiburg chce poskočit do elitní čtyřky proti nevyzpytatelné Mohuči

Freiburg již třetím rokem po sobě bojuje o pohárovou Evropu a nyní si konečně chce splnit svůj sen. Před dvěma lety těsně obsadil osmou pozici a loni skončil desátý, naopak momentálně se nachází na vynikajícím pátém místě se ziskem třiatřiceti bodů a za čtvrtou pozicí Unionu Berlín, která by dokonce zajišťovala základní skupinu Ligy mistrů, zaostává pouze o bod. Nyní bude plnit úlohu mírného favorita proti houževnaté Mohuči.