1. FC Köln Německo - 1. FC Köln - Zprávy

Stuttgart si chce proti Kölnu připsat šestnáctou výhru v sezoně

VfB by rádo využilo slabší formy Bayernu, který před týdnem prohrál s Bochumí, třebaže jí v minulosti víckrát nasázelo i sedm branek. Kozli se tváří býti příznivým soupeřem. I proto, že po dvaadvaceti kolech mají na kontě stejný počet porážek jako za celý minulý ročník.

Zraněný Pavlenka sledoval v Kolíně pomstu Brém za loňský debakl

Fotbalisté Brém porazili v předehrávce 22. kola Bundesligy domácí Kolín nad Rýnem 1:0. Diváci přítomní na stadionu se těšili na podobnou kanonádu jako v lednu roku 2023, kdy Jiří Pavlenka v brance Werderu lovil míč ze sítě hned sedmkrát. Český reprezentant tentokrát i kvůli zranění prstu v sestavě nefiguroval a jeho náhradník Michael Zetterer si vedl o poznání lépe, byť hned dvakrát mu zásadně vypomohl kapitán Marco Friedl. Kromě úspěšného obranného snažení se nakonec z pohledu hostů ujala i jedna ofenzivní akce, když o jejich první výhře na tomto stadionu od roku 2005 rozhodl Justin Njinmah.

Kolín přivítá Brémy. Zatančí si "Kozli" v rytmu karnevalu?

V Kolíně se za poslední dny mírně spravila nálada. Nemůže za to jen probíhající karneval, ale taky zlepšené výsledky tamních "Kozlů". Ti však na své konto pořád potřebují získávat body. Urvou další v utkání proti Brémám?

Zlepšené výkony Kolína stačily v Hoffenheimu pouze na bod, domácí spasil Kramarič

Hráči Hoffenheimu remizovali ve 21. kole Bundesligy s Kolínem nad Rýnem 1:1. Úvodní branku vstřelil v 79. minutě z přímého kopu Max Finkgräfe. Pro náctiletého obránce to byla premiérová trefa v nejvyšší německé soutěži. V nastaveném čase však srovnal střelou od tyče Andrej Kramarič. Domácí tak nevyhráli už sedmý ligový zápas v řadě, Kozlové se zase přiblížili nesestupové 15. příčce na pět bodů. Za modrobílé odehrál Pavel Kadeřábek 67 minut. David Jurásek nastoupil na trávník v 82. minutě.

Kolín nad Rýnem míní navázat na minulou výhru, venku vyzve neoblíbený Hoffenheim

Před týdnem získal Kolín nad Rýnem svoje třetí vítězství v této sezóně na ligové scéně. Pro svěřence trenéra Tima Schultze může být tohle velká vzpruha nejen před nynějším utkáním v Sinsheimu, ale i do budoucích týdnů. Pro hosty každopádně bude důležité, aby teď na úspěch navázali proti Hoffenheimu. Musejí co nejdříve uvěřit tomu, že dokážou bodovat pravidelně.

Orli znovu ztroskotali v Kolíně, recept na obranu Frankfurtu odhalil jeho kmenový hráč

Fotbalisté Kolína nad Rýnem skolili v zápase 20. kola Bundesligy favorizovaný Frankfurt 2:0 a udělali významný krok směrem k záchraně. Kozli úspěšně odolávali výpadům hostujícího celku, který se v případě vítězství mohl posunout na pátou příčku tabulky. Po pauze ovšem přišlo zbytečné vyloučení Nielse Nkounkoua a přesilovku zvládli domácí promptně zužitkovat díky Faridovi Alidouovi, který je na hostování právě z kádru soupeře. Kolín tak nad Frankfurtem v domácím ligovém klání vyzrál již ve třetím ročníku po sobě, přičemž z posledních 10 vzájemných duelů Orli vyhráli pouze jednou.

Köln by rád začal vyhrávat. Čeká jej však posilněný Frankfurt

Köln po Novém roce sbírá drobečky. Jestliže se však chce výrazněji přiblížit záchraně v nejvyšší německé soutěži, měl by dřív nebo později uzmout i větší sousto. Pochutná si na Frankfurtu? Nebo chod opět odmítne?

Třetí remízové utkání Wolfsburgu v novém roce zachránil amatérský fotbalista z tribuny

Fotbalisté Wolfsburgu remizovali v 19. kole Bundesligy na domácí půdě s Kolínem nad Rýnem 1:1. Na hřišti se od začátku zápasu pohyboval také Václav Černý, který byl svědkem nevídané situace. Po 15 minutách hry byl míčem do hlavy zasažen pomezní sudí, jehož musel v rozhodcovském týmu nahradit amatérský fotbalista sledující utkání z tribuny Tobias Krull. Po krátké vynucené pauze otevřel skóre hostující Faride Alidou, na jehož trefu odpověděl velmi rychle Kevin Paredes. Vlci tak v novém roce stále neokusili jiný soutěžní výsledek než právě remízu 1:1.

Dokáže Köln zaskočit Wolfsburg?

Kozli zatím sesbírali jedenáct bodů, tedy stejně jako poslední Darmstadt a šestnáctá Mohuč. Nutně tedy potřebují bodovat a ideálně taky odčinit týden starou porážku 0:4 s Dortmundem. Vlci se pro změnu budou chtít vyhnout třetí remíze 1:1 v řadě.

Aura kolínského stadionu proti BVB vyprchala díky skvělému představení Malena

Dortmund zvítězili v 18. kole Bundesligy na hřišti Kolína nad Rýnem 4:0. Přerušil tak sérii nezdarů na RheinEnergieStadionu, kde v posledních třech letech nevyhrál. Klíčovými se v duelu staly úvody obou poločasů. Nejprve se ve 12. minutě prosadil nakonec dvougólový Donyell Malen a po změně stran černožlutí slepenými trefami odpor "Kozlů", kteří se nadále sklání na předposledním místě tabulky, definitivně zlomili.

Dortmund míní navázat na minulou výhru, venku narazí na Kolín nad Rýnem

Vstup do nového roku vyšel Dortmundu velmi dobře. Nutno každopádně říci, že kdyby se proti nováčkovi z Darmstadtu konalo něco jiného než jeho vítězství, fanoušci by se začali hned ptát, zda pár změn uskutečněných během zimní přestávky byly správnými kroky. Nyní čeká na Borussii druhé venkovní bundesligové klání v řadě, zavítá do Kolínu nad Rýnem.

Čerstvý impuls na lavičce Kolína stačil proti Heidenheimu pouze k remíze

Kolín nad Rýnem remizoval v 17. kole Bundesligy s Heidenheimem 1:1. Zápas gólově otevřel šťastnou trefou ve 29. minutě Davie Selke, čímž jistě potěšil i nového kouče na domácí lavičce Tima Schultze. Ten se ovšem vítězné premiéry nedočkal. Celek z Bádenska-Württemberska totiž nesložil zbraně a po změně stran po zásluze vyrovnal přesnou ranou Adriana Becka.

Nový trenér Kölnu cítí mravenčení. Dovede "Kozly" k výhře nad Heidenheimem?

Po nepovedené podzimní části sezóny došlo v řadách kolínských "Kozlů" k trenérské změně. Oblíbeného, leč v poslední době neúspěšného Steffena Baumgarta nahradil Timo Schultz, jenž by hned při své premiéře rád dostal FC z předposledního místa v tabulce. Potřebuje k tomu porazit bundesligového nováčka z Heidenheimu.

Schultz se stal trenérem 1. FC Köln. Naším cílem je záchrana, vyhlásil

1. FC Köln našel nového trenéra, Steffena Baumgarta nahradil Timo Schultz. Porýnské mužstvo jde do zbytku sezony s úkolem zajistit si setrvání mezi německou elitou...

1. FC Köln bude hledat trenéra, v německém klubu končí Baumgart

1. FC Köln zažil prachbídný podzim a vše vyústilo v odchod trenéra Steffena Baumgarta. 51letý kormidelník doplatil na špatné výsledky, tradiční německý celek je na předposledním místě tabulky 1. Bundesligy.