SSC Neapol Itálie - SSC Neapol - Zprávy

Ve jménu Maradony. V Neapoli se utkají dva bývalé kluby legendárního Argentince

Po téměř čtyřech letech se proti sobě opět postaví Neapol a Barcelona, aby dopřály stadionu Diega Armanda Maradony další show. Vykoupit se potřebuje především domácí mužstvo, které se v tomto ročníku oproti minulosti abnormálně trápí. A Barcelona toho hodlá naplno využít i díky nové tváři na domácí lavičce.

Neapol potvrdila změnu trenéra: Mazzarriho nahradil Calzona

Walter Mazzarri končí na lavičce Neapole, kterou ve zbytku sezony povede Francesco Calzona. Pětapadesátiletý Ital souběžně s tím zůstává trenérem slovenské reprezentace.

Calzona by mohl vést Slovensko i Neapol. Svaz s tím údajně souhlasí

Slovenský fotbalový svaz (SFZ) údajně souhlasil s tím, aby Francesco Calzona (55) vedl vedle tamního národního týmu i italský klub SSC Neapol. V pondělí o tom informovali novináři Matteo Moretto a Fabrizio Romano.

Frendrup si pod Vesuvem přátele nenadělal. Janov přišel o léta vyhlíženou výhru v závěru

Fotbalisté Neapole ve 25. kole Serie A remizovali na vlastním stadionu s Janovem 1:1. Ukončení 15letého čekání Grifone na tříbodový zisk z horké půdy Partenopei málem ukončil svým prvním gólem v sezoně Morten Frendrup, v poslední minutě řádné hrací doby ovšem vyrovnal Cyril Ngonge. Ten ke svému premiérovému zásahu v dresu Gli Azzurri využil asistence Giovanniho Di Lorenza, jenž nastoupil ke 200. utkání v nejvyšší italské soutěži.

Neapol potřebuje probudit útok, povede se to proti Janovu?

Prvním sobotním duelem 25. kola Serie A se stane utkání domácí Neapole s Janovem. Oba týmy v minulém kole prohrály a mají tedy co napravovat. Zároveň by se diváci mohli dočkat zajímavého průběhu utkání, jelikož ve střetnutích těchto dvou celků tradičně padá dost branek.

AC využilo rozpoložení Neapole ke zlomení domácího prokletí

Hráči milánského AC uspěli ve šlágru 24. kola Serie A, když na San Siru zdolali mistrovskou Neapol 1:0. První domácí vítězství v nejvyšší soutěži nad Partenopei od roku 2014 vystřelil červenočerným již v první půli Theo Hernández. Jeho trefa znamenala pro Rossoneri mimo jiné upevnění náskoku na třetím místě již na 10 bodů, zato trápící se obhájce titulu zůstal na nelichotivé deváté příčce.

AC Milán vyzve na souboj mistrovskou Neapol

O hlavní šlágr bude postaráno na milánském San Siru. AC Milán vyzve v neděli večer na souboj úřadující šampiony z Neapole a bude chtít udržet kontakt s druhým místem. Neapol by potřebovala ve městě módy vyhrát, protože zdaleka nemá jistou účast v Lize mistrů pro příští rok a po dvaadvaceti kolech je až sedmá. Pro Rossoneri je to zároveň generálka na utkání Evropské ligy, zatímco Neapol sehraje zápas s Barcelonou v Lize mistrů až další týden.

Zieliński je na odchodu z Neapole, o smlouvě s ním úspěšně jedná Inter

Hned na několika frontách bude v nadcházejících měsících bojovat Neapol. Italského šampiona čeká osmifinále Ligy mistrů, co dohánět má v tabulce Serie A a práci bude mít i vedení, které bude hledat náhrady za důležité hráče stávajícího kádru.

Podzimní opora pomohla Veronu připravit o čtvrtý bodový zisk z Neapole v řadě

Neapol zvítězila ve 23. kole Serie A na domácí půdě s Veronou 2:1. Nadějné ofenzivní výpady domácích dlouho odrážel skvěle chytající Lorenzo Montipó. Hellas se navíc v 72. minutě dočkal úvodního zásahu, když se po nenápadném přímém kopu prosadil premiérovou trefou v italské nejvyšší soutěži Diego Coppola. S hořkou odpovědí přispěchal chvíli nato Cyril Ngonge, jenž v zimě přestoupil právě z kádru Mastini. V závěrečných minutách zvrátil výhru na stranu Neapolitánců skvěle hrající Khvicha Kvaratskhelia.

Neapol je v proti Hellasu favoritem

Od tří hodin se na stadionu Diega Armanda Maradony představí SSC Neapol v souboji s Hellasem. Obhájcům loňského prvenství se nadále nedaří, ale případná výhra nad Veronou ho posune na pohárová místa.

Politano dal košem nabídce ze Saúdské Arábie a prodloužil smlouvu v Neapoli

V Neapoli se budou rovněž v dalších sezonách spoléhat na služby Mattea Politana. Třicetiletý křídelník patří do kádru italské reprezentace a pokračování pod Vesuvem upřednostnil před lukrativnějším kontraktem v Saúdské Arábii.

Absence útočných es zapříčinila v Římě bezbrankovou remízu

Bitva 22. kola Serie A mezi domácím Laziem a Neapolí vyústila v remízu 0:0. Jedním z mála pohledných ofenzivních momentů zápasu byly přesné nůžky Tatyho Castellanose, jehož radost však zmrazil fakt, že se při startu akce nacházel v ofsajdovém postavení. Nízký počet nebezpečných příležitosti se dal svést na citelné absence na obou stranách. Římanům totiž scházeli Ciro Immobile s Mattiou Zaccagnim a v dresu úřadujícího mistra se nepředstavili Khvicha Kvaratskhelia či Victor Osimhen.

Obhájce titulu míří do věčného města, čeká ho Lazio

Přímý souboj o čtvrté místo svedou na Stadio Olimpico domácí Lazio s obhájcem prvenství Neapolí. Oba celky kvůli finiši italského Superpoháru do ligových soubojů minulý týden nezasáhly, a i proto jsou v tabulce až na sedmém, respektive devátém místě. Podle aktuálního průběhu to vypadá, že oba týmy budou bojovat o klíčové čtvrté místo, které jako poslední zaručí start v Lize mistrů.

Bude se Osimhen po sezoně stěhovat? De Laurentiis tvrdí, že ano

Nejlepší střelec minulého ročníku italské Serie A Victor Osimhen po sezoně odejde z Neapole. Prohlásil to šéf úřadujícího mistra Serie A Aurelio De Laurentiis. V prosinci nigerijský útočník prodloužil s Neapolí smlouvu do roku 2026. Kontrakt obsahuje podle italských médií výstupní klauzuli ve výši 130 milionů eur (3,2 miliardy korun).

Inter podruhé obhájil italský Superpohár, finálový apetit potvrdil Martínez

Milánský Inter zvítězil ve finále italského Superpoháru hraném v saúdskoarabském Rijádu nad Neapolí 1:0, a získal tak již potřetí v řadě trofej z této soutěže. Povedené obhajobě, ke které poprvé v historii musel šampion projít skrze semifinálový souboj, nechtěně pomohl útočník Partenopei Giovanni Simeone, jenž stihl ve druhé půli během pěti minut obdržet dvě žluté karty. Půlhodinovou přesilovku pak dokázal zužitkovat v první minutě nastavení Lautaro Martínez, který se gólem podílel i na dvou minulých ziscích Superpoháru.