SS Lazio Itálie - SS Lazio - Zprávy

Střet trenérských bardů ovládla Gasperiniho Atalanta. Parádní ranou rozhodl Zappacosta

V duelu týmů bojujících o příčky zaručující účast v Lize mistrů uspěla Atalanta, která na stadionu Lazia zvítězila ve 22. kole Serie A 2:0. Výraznou převahu hostů v první půli využil Davide Zappacosta, který povedeným pokusem vymetl šibenici a rozhodl o cenné výhře svého klubu. Zkušený krajní bek si v prvním zápase po zranění připsal premiérový přesný zásah v této sezoně. Sobotní zápas proti sobě svedl dva nejstarší trenéry italské ligy. Posun do nejlepší trojky tabulky slavil 65letý Gian Piero Gasperini, který předčil o rok mladšího Maurizia Sarriho.

Lazio bude doma strážit čtvrté místo proti páté Atalantě

Sobotní program uzavře šlágr celého kola, ve kterém se bude hrát o Ligu mistrů. Zuby si na ni brousí obou rivalové - jak Lazio, tak Atalanta, která nutně potřebuje zabrat. V Římě se ale týmu z Bergama zase tak moc nedaří.

Hellas plichtil s Laziem, ve Veroně padlo po jedné brance na obou stranách

Na čtvrtém místě tabulky se osamostatnilo Lazio, ale spokojené být nemůže. Biancocelesti očekávali ve Veroně přísun tří bodů, ale na úvodní branku Pedra nikdo z věčného města nenavázal a Hellas prostřednictvím Cyrila Ngongeho vyrovnal.

Hellas hostí Lazio, může se znovu přiblížit sedmnáctému místu

Ještě před měsícem to vypadalo s Hellasem přímo katastrofálně. S pouhými pěti body se krčil na posledním místě tabulky, jenomže počínajícím únorem se šance na záchranu zvýšily a další krok může domácí tým učinit v souboji s favorizovaným Laziem. Římský celek usiluje o postup do Ligy mistrů a body ze severu Itálie potřebuje.

Juventus se stal posledním semifinalistou Coppa Italia

Semifinálová čtveřice Coppa Italia je už kompletní. Juventus ve čtvrtek večer udolal Lazio 1:0 a zvýšil své šance na vítězství v této soutěži. Jediný gól zápasu vstřelil před koncem prvního poločasu obránce Gleison Bremer. Juventus se o postup do finále střetne s Interem.

Trio semifinalistů Coppa Italia doplní buď Juventus nebo Lazio

O posledním semifinalistovi Italského poháru se rozhodne v zápase mezi Juventusem a Laziem. Oba týmy se v této soutěži potkaly naposledy ve finále v roce 2017 a úspěšnější byla "Stará dáma". Tehdy byla považována za velkého favorita, jenomže o šest let později tomu tak není.

Lazio tentokrát plichtilo s Fiorentinou 1:1

Pouze remízu zapsalo v neděli v podvečer Lazio. Římský celek šel sice proti Fiorentině do vedení, jenomže po zbytek zápasu byl iniciativnější toskánský celek. Hosté na Stadio Olimpico vyrovnali a v závěru sahali po otočce.

Lazio si i bez Immobileho věří. "Fialky" jsou v útoku bezradné

Lazio má po minulém skvěle zvládnutém kole sebevědomí na rozdávání a formu by rádo potvrdilo na domácí půdě s Fiorentinou. Toskánský celek naopak zase znepokojivě upadá a jeho střelci míří stále častěji nepřesně.

Lazio deklasovalo Milán 4:0

Špatná forma obhájců titulu pokračuje, AC Milán prožil v Římě doslova noční můru. Na Laziu dostal vypráskáno čtyřmi góly a má o čem přemýšlet. Lazio se díky vysoké výhře bodově dotáhlo na městského rivala AS Řím i Inter Milán. Biancocelesti si rozdělili porci gólů rovnoměrně do obou poločasů, postupně se trefili Sergej Milinković-Savić, Mattia Zaccagni, Luis Alberto a Felipe Anderson.

Netradičně úterý přinese šlágr kola mezi Laziem a AC Milán

Kvůli finále domácího Superpoháru se některé zápasy musely odložit na pozdější den a jedním z nich je i souboj Lazia s AC Milán. Obhájce italského titulu se poslední dobou trápí a jeho ztráta na první místo výrazně vzrostla. Před Rossoneri nyní stojí obtížný úkol vyhrát na Stadio Olimpico v Římě. Biancocelesti také nemají za sebou kdovíjaké výsledky, nicméně zůstávají ve hře o Ligu mistrů a doma jednoznačně cílí na tři body.

Lazio zabralo a tři body veze ze Sassuola

Už poměrně dlouho čekali hráči Lazia na přísun tří bodů a dočkali se na Mapei Stadium proti Sassuolu. Domácí celek sestřelili v závěru obou poločasů Mattia Zaccagni a Felipe Anderson. Výsledková krize Neroverdi se prohlubuje.

Sassuolo vyzve krátce po poledni Lazio

Nedělní program italské Serie A započne v tradičních 12:30 soubojem Sassuola s Laziem. Ani jeden tým není v optimální formě a potřeboval by zvítězit. Neroverdi čekají na vítězství od 24. října loňského roku, Lazio pro změnu od 10. listopadu.

Lazio zaznamenalo další ztrátu, doma ho v závěru obralo o body Empoli

Už to vypadalo, že se Laziu podaří napravit porážku v Lecce, ale všechno bylo nakonec jinak. Dvoubrankový náskok, který ještě šest minut před koncem drželo, prohospodařilo. Z pohledu Empoli se stal hrdinou autor vyrovnávací trefy Răzvan Marin.

Empoli chce vylepšit venkovní bilanci v Římě proti Laziu

Lazio vůbec nezvládlo první kolo nového roku podle svých plánů a na chvíli muselo opustit čtvrté místo. Pokud Sarriho hráči nechtějí zapisovat tři porážky v řadě, musí zabrat. Naštěstí pro ně se jejich toskánskému protivníkovi daří ještě méně než jim.

Fanoušci Lazia rasisticky uráželi Umtitiho, klub má částečně uzavřený stadion

Středeční zápas Serie A mezi Lecce a Laziem byl na několik minut přerušen kvůli rasistickým projevům příznivců hostujícího římského klubu. Urážky byly namířeny na domácí hráče Samuela Umtitiho a Lamecka Bandu. Rozhodčí zápas, který domácí tým vyhrál 2:1, v jednu chvíli ve druhém poločase zastavil a hlasatel vyzval fanoušky, aby se skandováním přestali.