Parma Calcio Itálie - Parma Calcio - Zprávy

Na Cittá del Tricolore zavítá Parma

Sassuolo chytlo formu a za jistých podmínek se může dostat do první poloviny tabulky. První z nich je porazit Parmu, ta letos nehraje vůbec špatně a dokonce pošilhává po evropských pohárech.

Lazio vyhrálo i v Parmě a na Juventus ztrácí bod

Je tomu už dvacet let, co Lazio slavilo mistrovský titul a vzpomínky na něho v letošní sezoně ožívají. Lazio válí, tři body zapsalo i v Parmě a na vedoucí Juventus už ztrácí pouhý bod. Zápas na Ennio Tardini rozhodl jediný gól, o který se ještě v prvním poločase postaral Felipe Caicedo.

Lazio cestuje na sever do Parmy, dokáže si přivézt tři body?

Sedmnáct zápasů v řadě Lazio neprohrálo a úctyhodnou sérii bude chtít prodloužit i na stadionu Ennio Tardini v Parmě. Ducali patří k nepříjemným soupeřům pro kterýkoliv celek Serie A. Lazio má ale se severoitalským celkem dobré zkušenosti, od roku 2012 s ním neprohrálo!

Parma bude postrádat Gervinha, který byl vyřazený z kádru

Gervinho nebude až do dalšího upozornění nastupovat za Parmu. Italský klub zkušeného ofenzivního hráče za pokus o vynucení přestupu do Al Saddu vyřadil z kádru...

Parma veze cenný bod z Cagliari, dvakrát dotáhla soupeře

Další zápas, který Cagliari nevyhrálo, se udál na jeho domácím stadionu. Ze tří bodů se Cagliari neraduje ani přesto, že v zápase dvakrát vedlo. Konečnou podobu výsledku na 2:2 dal hostující útočník Andreas Cornelius ve čtvrté minutě nastavení.

Cagliari cítí šanci. Hostí svého souseda z Parmy

Na Stadio Sant'Elia nás v sobotu večer nejspíš čeká pořádně ostrý a vyhrocený zápas. Ligové kolo s pořadovým číslem 22 totiž svedlo dohromady dva týmy se stejným bodovým ziskem. A aby toho nebylo málo, tak Cagliari myslí stejně jako Parma na evropské poháry.

Alves na vrcholové úrovni nekončí, prodloužil smlouvu s Parmou

Bruno Alves je rovněž v osmatřiceti letech důležitou součástí zadní řady Parmy a dnes se mu dostalo odměny. Zkušený portugalský obránce už nemá smlouvu jen do konce sezony, obě strany se dohodly na prodloužení spolupráce o dalších dvanáct měsíců...

Parma dvakrát udeřila v prvním poločase a s Udinese získala tři body

První poločas na Stadio Ennio Tardini nakonec rozhodl o tom, že tři body zůstanou doma. Parma se v průběhu dějství prosadila dvakrát, čímž v podstatě z minima vytěžila maximum. Herně Udine nebylo horší, ale zkrátka nebylo tolik efektivní.

Parma i Udinese chtějí dát zapomenout na poslední nezdary

V neděli odpoledne se na Estadio Ennio Tardini potkají Parma a Udinese, přičemž oba celky si vedly v posledním týdnu shodně - prohrály minulé kolo na hřišti favorita a poroučely se z Coppa Italia. V roli mírnějšího favorita však budou Ducali a to nejen díky domácímu prostředí, ale i vzájemné bilanci.

Juventus odskakuje Interu, díky Ronaldovým brankám porazil Parmu

Hráči Juventusu zvládli večerní duel proti Parmě a díky zaváhání druhého Interu mají na čele soutěže už čtyřbodový náskok. Obě branky vítěze vstřelila portugalská hvězda Cristiano Ronaldo.

Juventus chce proti Parmě potvrdit vedení v soutěži

V neděli večer odehraje svůj zápas 20. kola i Juventus, který bude mít před sebou povinnost v podobě výhry nad Parmou. Poslední roky ale ukázaly, že to nemusí být nic jednoduchého, loni si Parma přivezla z Turína remízu 3:3.

Parma v dohrávce odčinila debakl a vyhrála nad Lecce

Pětibrankový výprask od Atalanty je alespoň pro tuto chvíli zapomenut. Parma v dohrávce 19. kola italské nejvyšší soutěže porazila trápící se Lecce 2:0 a díky dalšímu zaváhání se přiblížila evropským pohárům už na rozdíl jediného bodu. Všechno podstatné se událo až po změně stran, kdy se prosadili Iacoponi a Cornelius.

Parma chce odčinit debakl, Lecce zase potřebuje body pro záchranu

Jak starý rok skončil, tak ten nový začal. V případě Lecce bohužel porážkou. Svěřenci Fabia Liveraniho se ocitli nebezpečně blízko sestupu a pokud se po 19. kole nechtějí na posledních třech místech octnout, měli by přivézt body z Parmy a to nebude nic jednoduchého. Parma prožila velmi dobrou první polovinu sezony, ve které porážka 0:5 z minulého kola je jen nepříjemnou výjimkou.

Atalanta znovu nadělovala, „bůra“ schytala i Parma

Nejen AC Milán, ale také Parma musela v Bergamu skousnout hodně těžkou porážku 0:5. Atalanta navázala na fantastickou formu ze závěru roku a svého soupeře vyřídila už v prvním poločase. Dvě branky vstřelil Josip Iličić a po jednom zásahu si připsali Gómez, Freuler a Gosens.

Atalanta na první čtyřku ztrácí a potřebuje porazit Parmu

Fotbalisté Atalanty vstupují do nového roku a doufají, že bude minimálně stejně úspěšný, jako ten předchozí, který zakončili drtivou výhrou nad AC Milán. Bergamaschi teď čeká méně slavnější soupeř, zato však houževnatější a odhodlanější na Gewiss Stadium uspět, Parma se totiž nenápadně přiblížila evropským pohárům a nehodlá vyklízet pozice.