Janov CFC Itálie - Janov CFC - Zprávy

Cagliari jako pokropené živou vodou, proti Janovu naladil spoluhráče na vítěznou notu Viola

Janov prohrál v 11. kole Serie A na půdě Cagliari 1:2. Útočným akcím obou mužstev scházela v prvním poločase přesnost, změna přišla však prakticky okamžitě po absorbování přestávkových pokynů trenérů. Domácí totiž rychle po návratu z kabin poslal do vedení Nicolas Viola, nicméně už v 51. minutě srovnal Albert Gudmundsson. Následně se prosadil i druhý fotbalista domácích, který nastoupil až do druhé půle, a to Gabriel Zappa. Na jeho zásah již Grifone nezareagovali a prohráli vzájemný duel poprvé od roku 2019.

Potvrdí Cagliari vzestupnou formu proti Janovu?

Až v 10. kole se dočkali prvního vítězství v sezoně fotbalisté Cagliari a navíc na to úspěšně navázali i v Coppa Italia. Do třetice chtějí být vítězní v nedělním zápase proti dalšímu nováčkovi. FC Janov si v uplynulém týdnu vedl stejně.

Salernitana v Janově prohloubila své trápení. Domácí při výhře ukončili kratší ofenzivní půst

Fotbalisté Salernitany prohloubili nekončící krizi i na půdě Janova, kde v 10. kole Serie A prohráli 0:1. Domácí byli již od prvních minut jednoznačně lepším týmem na hřišti, což po dvou nastřelených tyčkách přetavil ve vítězný gól Albert Gudmundsson. Rossoblu se tak po dvou prohrách bez vstřelené branky mohli radovat ze zisku tří bodů. Granata si naopak bude muset s nejhorší defenzivou v celé soutěži na první triumf od startu ročníku ještě počkat.

Janov hostí v předehrávce Salernitanu, na lavičkách se potkají Gilardino s Inzaghim

Zvláštní páteční večer prožijí trenéři obou celků Alberto Gilardino a Filippo Inzaghi. Společně jako útočníci získali v roce 2006 titul mistrů světa a třeba s AC Milán vyhráli i Ligu mistrů. Kdysi skvělí kanonýři teď budou stát proti sobě, protože Janov hostí Salernitanu.

Atalanta odmítla další janovské prokletí. Klasickou dělbu bodů odvrátil Lookman

Hráči Atalanty porazili v devátém kole Serie A FC Janov 2:0 a vrátili se na příčku zaručující účast v pohárové Evropě. Domácí se podobně jako ve dvou předešlých duelech proti Grifone, ve kterých nepadla ani jedna branka, trápili, v 68. minutě však prolomil střelecké trápení týmu z Bergama Ademola Lookman. Jeho gól zároveň odvrátil hrozící pátou remízu mezi oběma celky z posledních šesti vzájemných duelů.

Atalanta chce odpovědět na prohru s Laziem doma proti Janovu

Nedělní podvečer bude ve znamení souboje mezi domácí Atalantou a Janovem. Pohárový účastník chce dát doma zapomenout na jeho poslední vystoupení před reprezentační přestávkou a minule se nedařilo ani janovskému nováčkovi.

AC Milán pozdním gólem poskočil do čela. Nedohrál ani jeden z brankářů, chytat musel Giroud

Janov po domácích bodových ziscích proti Neapoli a římskému AS sahal na svém hřišti po dalším překvapení, nakonec však v osmém kole Serie A prohrál s AC Milán 0:1. Grifone drželi s tempem hostů prakticky po celé utkání krok a když už v defenzivě zaváhali, podržel je jistě chytající Josep Martínez. To ale přestalo platit v 87. minutě, kdy se trefil Christian Pulisic. V dlouhém nastavení pak rozhodčí vytáhl hned dvě červené karty, obě přitom pro gólmany. Brankářské rukavice musel v barvách Rossoneri natáhnout útočník Olivier Giroud, navzdory tomu ale hosté udrželi vedení a díky předchozímu zaváhání Interu poskočili na první příčku tabulky.

Janov už doma překvapil, dokáže to i s AC Milán?

O velké překvapení se v 6. kole postaral FC Janov, když doma přehrál AS Řím 4:1. I tentokrát zavítá na Stadio Luigi Ferraris velký favorit, nováček by každopádně chtěl výkon zopakovat. Rossoneri však začali dobře a s Interem se přetahují o průběžnou první příčku.

Střelec Janova ze Serie B začal úřadovat i o patro výš. Vítězný punc jeho gólům sebral spoluhráč

Janov remizoval v sedmém kole Serie A na půdě Udinese 2:2. V dresu hostů zářil Albert Gudmundsson, který dva góly vstřelil a o další jej obral VAR. Ani velké ofenzivní představení nejlepšího kanonýra Rossoblu z minulého ročníku druhé nejvyšší soutěže však nováčkovi na tříbodový zisk nestačilo. Domácí totiž pokaždé dokázali odpovědět, přičemž o vyrovnávací trefu se postaral vlastním gólem Alan Matturro.

"Zebry" hostí v neděli odpoledne FC Janov

Na půdu Udinese zavítá v rámci 7. kola nováček z Janova. Pro fanoušky byly před dvěma lety vzájemné souboje spíše utrpením, protože za 180 minut neviděli jediný gól. Především Udinese potřebuje zabrat, protože dosud se v nové sezoně nedočkalo vítězství.

Posila z Argentiny katem Římanů. Janov si po devíti letech vyšlápl na AS

AS Řím pokračoval v nepovedených výkonech i v šestém kole Serie A, když si ze hřiště Janova odvezl porážku 1:4. Na brzkou trefu nováčka ještě Vlci zásluhou hlavičky Bryana Cristanteho odpověděli, na zásah Matea Reteguiho už však zareagovat nedokázali, a sami naopak ještě dvakrát inkasovali. Italský útočník, který do července patřil argentinské Boce Juniors, tedy po zápase proti Laziu rozhodl také střetnutí s druhým velkoklubem z hlavního města. Grifone se tak dočkali prvního domácího vítězství v sezoně, hosté se naopak nadále trápí a v tabulce jim patří až 16. příčka.

Janov chce konečně znovu tři body, s AS se mu ale nedaří

Janovské CFC to myslí s záchranou vážně, alespoň dl představitelů. Ligová realita ale pro mužstvo z přístavního města není tak přívětivá a Grifové se potácejí ve spodní části tabulky dost blízko pádu. Napraví si reputaci proti AS Řím, které na tom taky není zrovna slavně?

Lecce si z vlastního hřiště staví pevnost, proti Janovu rozhodla božská střela Oudina

Fotbalisté Lecce zvítězili v pátém kole Serie A na domácí půdě proti Janovu 1:0. Giallorossi dokázali téměř hodinu trvající početní převahu, když byl po druhé žluté kartě ve 36. minutě vyloučen španělský obránce Aarón Martín, využít až v 83. minutě, kdy se parádní dělovkou prosadil Rémi Oudin. Papriky tak udržely neporazitelnost a stále mohou prohánět špičku italské nejvyšší soutěže, jelikož se posunuly na druhou příčku. Grifone navíc zdolaly po dlouhých 17 letech.

US Lecce se daří, vyzraje i na Janov?

V krasojízdě hodlá pokračovat v páteční předehrávce US Lecce. Jihoitalský celek drží po čtyřech kolech čtvrtou příčku, a navíc se představí doma proti nováčkovi z Janova. Získají D'Aversovi hoši další důležité body? Janov není radno podceňovat, ztratili s ním týmy jako Neapol či Lazio.

Sladký příběh janovského nováčka nevydržel věčně. Neapol v závěru smazala dvougólové manko

Hráči Janova remizovali ve čtvrtém kole Serie A na domácím hřišti s Neapolí 2:2. Výsledek byl však pro příznivce týmu z Ligurie po závěrečném hvizdu lehkým zklamáním, neboť v 56. minutě vedl nováček soutěže o dva góly po trefách Mattii Baniho a Matea Reteguiho. Partenopei se však nevzdali a díky dvojici krásných branek dokázali klání alespoň zremizovat. Zklamáním pro trenéra aktuálního ligového mistra byl ale výkon neviditelného Victora Osimhena, jenž nenavázal na povedený reprezentační duel proti Svatému Tomáši a Princovu ostrovu, v němž nigerijský útočník zaznamenal hattrick.