Empoli FC Itálie - Empoli FC - Zprávy

Lecce věnovalo Empoli předčasný vánoční dárek. Kuriózní vlastní gól prodloužil dobu remíz

Lecce remizovalo v dohrávce 15. kola Serie A 1:1 na půdě Empoli, a připsalo si tak čtvrtý nerozhodný výsledek v řadě. Skóre otevřel i díky chybě domácího brankáře krátce po hodině hry Lameck Banda. Empolesi však v 71. minutě vyrovnali, když si Hamza Rafia vstřelil vlastní gól. Hosté nedokázali zvítězit v 10. ligovém utkání za sebou a na výhru proti Azzurri čekají dokonce od roku 2009.

Zastaví Lecce na stadionu Carla Castellaniho pád tabulkou?

Důležitý duel z hlediska záchranářských ambicí svedou v pondělí Empoli FC a US Lecce. Hostům se stále nedaří zvítězit a i když prohráli naposledy koncem listopadu, jejich pád tabulkou pokračuje. Empoli je dokonce v sestupovém pásmu, ale v případě úspěchu ho takřka jistě opustí.

Duely s Janovem zůstávají pro Empoli zakleté, radost Rossoblu zrušil Cancellieri

Fotbalisté Janova remizovali ve 14. kole Serie A před zraky vlastních fanoušků s Empoli 1:1. Bezgólový stav jako první narušil dalekonosným pokusem domácí záložník Ruslan Malinovskij, jenž se prosadil ve druhém po sobě jdoucím zápase. Na jeho trefu však pouze několik desítek vteřin po příchodu na trávník zareagoval střídající Matteo Cancellieri a stejně jako ve dvou předchozích případech se v duelu těchto celků zrodila remíza. Hosté navíc prodloužili čekání na triumf proti tomuto soupeři už na osm klání v řadě.

Janov hostí Empoli v souboji dvou trápících se mužstev

V sobotu odpoledne se proti sobě jako první dva kohouti postaví dva muži z různých trenérských generací. Domácí kouč Alberto Gilardino, který se trenérskému řemeslu mezi elitními kluby pořád spíš učí, vyzve matadora záchranářských prací Aurelia Andreazzoliho.

Nad sestupovým pásmem se střílelo ostošest. Empoli zasadil rozhodují ránu Berardi

Sassuolo si ve 13. kole Serie A odvezlo ze stadionu Empoli tři body za výhru 4:3. Po dramatické první půli ozdobené hned čtyřmi přesnými zásahy odcházeli hráči do šaten za nerozhodného stavu. Po přestávce se obraz hry změnil a další střelecký zápis přišel až v 66. minutě po úspěšné penaltě Domenica Berardiho. Domácí se v závěru zmohli na vyrovnání, ikona Neroverdi ovšem svým druhým gólem duel rozhodla povedeným volejem v nastavení.

Empoli hodlá po Neapoli skolit i Sassuolo, proti kterému hrát umí

Empoli minule dokázalo vyhrát nad aktuálním mistrem z Neapole a přispělo ke konci trenéra Rudiho Garcii. Tentokrát může využít domácího prostředí proti týmu, který rozhodně nemá takové renomé nebo formu. Do Toskánska zamíří Sassuolo.

Empoli dodalo náboje Garciovým kritikům. Nejhorší ofenziva ligy předčila mistra z Neapole

Fotbalisté Empoli šokovali italskou scénu, když ve 12. kole Serie A zvítězili v Neapoli 1:0. Úřadující mistr potvrdil nevalnou formu na vlastním stadionu, kde v aktuálním ligovém ročníku zvítězil pouze dvakrát. Rozhodující moment utkání přišel až v nastavení, kdy se prosadil Viktor Kovalenko, který vstřelil teprve pátou branku svého celku v sezoně. Klíčové však byly i zákroky jistého Etrita Berishy, jenž před měsícem nedovolil skórovat ani české reprezentaci. Opět se tak otřásla pozice trenéra Rudiho Garcii, jehož setrvání u Gli Azzurri bylo v médiích opakovaně zpochybňováno.

Tlak na Garciu roste, zvládne Neapol souboj s Empoli?

Rudi Garcia nemá v Neapoli na růžích ustláno a jeho budoucnost je u Partenopei hojně propírána. V tomto směru čeká francouzského kouče důležité utkání, protože jakákoliv ztráta Neapole proti Empoli může být fatální. O favoritovi jinak není pochyb, obhájce Scudetta má s Empoli výrazně lepší vzájemnou bilanci.

Na italských trávnících už zase řádí Ibrahimovič. Frosinone zásluhou mladíka udolalo Empoli

Hráči Frosinone odčinili v 11. kole Serie A poslední ligovou porážku s Cagliari, když na domácí půdě porazili Empoli 2:1. Úvodní trefu zaznamenal po změně stran Marvin Cuni, pro kterého to byla zároveň premiérová branka v dresu Giallazzurri. Ještě povedenější výkon však předvedl teprve 17letý kmenový hráč Bayernu Mnichov Arijon Ibrahimovič, jenž kromě asistence na první gól také sám skóroval. Hosté se sice s jednoznačně nejhorší ofenzivou v lize dokázali v závěru prosadit, na body to však nestačilo.

Frosinone hostí Empoli

Ve druhé polovině tabulky na sebe v rámci italské Serie A narazí Frosinone a Empoli. Domácí v týdnu oslavili postup do dalšího kola Coppa Italia a dobrou náladu chtějí přenést i do ligové soutěže. Frosinone je v tabulce dvanácté, kdežto Empoli až osmnácté.

Scamaccova show vrhla stín na zlepšené výkony Empoli, Atalanta si odvezla snadné vítězství

Atalanta v 10. kole Serie A nedopustila překvapení a na hřišti Empoli zvítězila 3:0. Zápas byl již od úvodních minut v jasné režii hostů, kteří o zisku tří bodů rozhodli ještě do konce první půle. V obou trefách před odchodem do šaten měl prsty skvěle hrající Gianluca Scamacca, jenž nejprve v páté minutě sám skóroval a poté asistoval u přesné trefy Teuna Koopmeinerse. Italský útočník navíc po změně stran přidal další gól a potvrdil vizitku jednoznačného muže zápasu.

Empoli je při chutí a věří si i na Atalantu

Fotbalisté Empoli před týdnem zvládli derby s Fiorentinou a věří si i na dalšího pohárového aspiranta Atalantu. Hosté jsou favoritem, hovoří pro ně jednak pozitivní vzájemná bilance, ale také výrazně lepší postavení v tabulce.

Fiorentina se zalekla přepisu klubové kroniky. Empoli ztrojnásobilo dosavadní střelecký účet

Fotbalisté Empoli v devátém kole italské Serie A dokázali zaskočit Fiorentinu, kterou na její půdě porazili 2:0. Vítězné, a zároveň teprve druhé týmové branky v sezoně, se ve 21. minutě chopil Francesco Caputo, na nějž v závěru druhé půle navázal i Emmanuel Gyasi. Fialky tak přišly o klubový rekord, případnou výhrou totiž mohly v úvodních devíti kolech nasbírat nejvyšší počet bodů v historii. Český záložník Antonín Barák zápas sledoval pouze z pozice náhradníka.

Toskánské derby proti sobě postaví Fiorentinu a Empoli

Pondělní dohrávka italské nejvyšší soutěže nabídne zajímavé regionální derby mezi favorizovanou Fiorentinou a provinčním Empoli. Na Apeninském poloostrově je tento duel známý jako "derby dell'Arno".

Empoli FC - Udinese Calcio 0:0

Empoli remizovalo v úvodním zápase osmého kola Serie A na svém hřišti s Udinese 0:0. Fanoušci domácího celku se sice radovali ve 39. minutě z trefy Francesca Caputa, ta však byla po zásahu videorozhodčího odvolána, podobně jako před hodinou hry původně nařízená penalta. V kolonce vstřelených gólů v rámci této sezony tak na straně Empolesi zůstala svítit jednička. Tým ze severu Itálie si z Toskánska odvezl už pátý smírný výsledek v ročníku a na tříbodový zisk stále čeká.