Bologna FC Itálie - Bologna FC - Zprávy

Do Boloně přijíždí Inter. Já mám svědomí čisté, říká Mihajlovič

Siniša Mihajlovič se o víkendu potká s důvěrně známým týmem. Do Boloně zavítá Inter, kde čtyřicetiletý Srb uzavřel hráčskou kariéru a poté působil jako asistent trenéra Manciniho. Oba byli v létě po zisku třetího titulu v řadě odvoláni.

SSC Neapol - Bologna FC 1:1

Výsledková mizérie Neapol nezná konce ani po zápase s Bolognou. Partenopei sice na domácí půdě vedli zásluhou branky Maggia, ale poté využil chyby v obraně soupeře Marco Di Vaio a vystřelil pro Bolognu bod.

Preview: SSC Neapol - Bologna FC

Kdo by si po podzimu pomyslel, že bude mít Bologna v novém roce lepší bilanci než Neapol. Jenomže je to tak. V roce 2009 se zatím odehrálo šest zápasů, přičemž Bologna v nich získala 7 bodů, Neapol pouze čtyři.

Udinese Calcio - Bologna FC 1:0

Boloňa hrála s Udinese na Stadio Friuli takřka celý zápas bez branek, jenomže nakonec si neodváží ani bod. Ve druhé minutě nastavení totiž o vítězství domácích rozhodl Alexis Sanchez.

Preview: Udinese Calcio - Bologna FC

Zajímavý duel bude k vidění na Stadio Friuli v Udine, kde se tamní Udinese Calcio střetne s nováčkem z Bologně. Domácí zatím zůstávají za očekáváním, když jsou až dvanáctí. Bologna je o pět bodů pozadu na 16. místě.

Preview: Bologna FC - ACF Fiorentina

Těžké utkání čeká ambiciózní Fiorentinu, ta zajíždí na horkou půdu do Boloni. Domácí celek se zlepšuje a jeho vyhlídky na záchranu vypadají dobře. Černou sérii utnula Fiorentina, výhrou nad Neapolí se dostala na šesté místo a i nyní bude chtít bodovat.

Atalanta BC - Bologna FC 0:1

Bologna šokovala Atalantu, když si ze Stadio Azzurri d'Italia odváží tři body za výhru 1:0! Tu hostům zařídil trefou z trestného kopu Sergio Volpi. Rosoblu se v Bergamu podařilo vyhrát poprvé za 25 let.

Preview: Atalanta BC - Bologna FC

Prohry z minulého kola budou chtít odčinit ve středečním duelu na Stadio Atleti Azzurri d'Italia celky Atalanty a Bologny. Zatímco Orobici jsou jedenáctí, Rosoblu jsou až šestnáctí a mají pouze tříbodový náskok na prvního sestupujícího, Turín.

Bologna FC - AC Milán 1:4

AC Milán zvládl utkání na půdě Boloni, kde vyhrál vysoko 4:1. Rossoneri sice prohrávali zásluhou proměněné penalty Marca Di Vaio, jenomže pak dokázali rychle otočit. Premiérovou trefu v barvách AC zaznamenal David Beckham. Utkání hodně ovlivnila červená karta, kterou obdržel domácí Gaby Mudingayi.

Preview: Bologna FC - AC Milán

Další body do boje o záchranu si bude chtít připsat Bologna, jenomže to nebude mít vůbec jednoduché, na domácím stadionu Renata Dall'Ara hostí favorizovaný AC Milán. Rossoneri si do Bologni jedou pro tři body a budou doufat v zaváhání svých konkurentů v boji o Scudetto.

Boloňa koupila z Fiorentiny útočníka Osvalda

Boloňa získala útočníka Pabla Osvalda z Fiorentiny, o kterého měly zájem také AS Řím a West Ham. Třiadvacetiletý rodák z Argentiny s italským pasem podepíše v novém působišti smlouvu na čtyři a půl roku.

Calcio Catania - Bologna FC 1:2

Sestupem ohrožená Bologna si konečně připsala tři body, ale málokdo čekal, že to bude na půdě Catanie, kde se body sbírají velice těžce. O výhře hostů rozhodli během pěti minut Marco Di Vaio a Adaílton. Konečnou podobu výsledku dal pět minut před koncem Paolucci. Utkání hodně ovlivnilo vyloučení Izca.

Preview: Calcio Catania - Bologna FC

Sestupem ohrožená Bologna zajíždí na horkou půdu Catanie, kde potřebuje nutně bodovat. Bude to mít ale hodně těžké, sicilský klub má doma vynikající bilanci a navíc se chce poprat o evropské poháry.

Bologna FC - Chievo Verona 1:1

Remíza se zrodila na stadiónu Renato Dall’Ara mezi domácí Bolognou a Chievem Verona. Hosté sice vedli, ale tento stav si neužili ani minutu. Na zásah Sergia Pellissiera totiž reagoval z penalty nejlepší střelec Serie A - Marco Di Vaio.

Preview: Bologna FC - Chievo Verona

V rámci osmnáctého kola Serie A se na stadionu Renato Dall’Ara střetnou dva letošní nováčci. Domácí FC Bologna přivítá beznadějně poslední Chievo. Domácí se pokusí navázat na velmi úspěšnou řadu sedmi neprohraných utkání v řadě.