Bologna FC Itálie - Bologna FC - Zprávy

Trápící se Empoli otestuje v premiéře trenéra Mottu

Empoli už více než šest a půl let nedokázalo vyloupit stadion Dall’Ara a další šanci má v sobotu odpoledne. Jenže v kádru Felsinei až nečekaně dobře zafungoval šok z odvolání kouče Mihajloviće a minulé kolo předvedla Bologna skvělé představení.

Derby dell'Appennino po deviti letech vyznělo lépe pro Boloňu

Trenér Luca Vigiani zažil na lavičce Rossoblu ten nejlepší možný start - vyhrál totiž po devíti letech prestižní Derby dell'Appennino mezi Boloňou a Fiorentinou. Přitom to ale byli hosté, kdo prolomil bezgólový stav, nicméně branky Mussy Barrowa a Marca Arnautoviće znamenaly otočku.

Vigianiho čeká ostrá premiéra v podobě Derby dell'Appennino

Nového trenéra Lucu Vigianiho čeká na lavičce Boloni pořádně ostrá premiéra. Bologna FC totiž přivítá na stadionu Renato Dall'Ara svého rivala ACF Fiorentina. Tyto souboje jsou v Itálii známé jako Derby dell'Appennino. Oba celky od sebe dělí zhruba 100km a horský pás Apenin.

Trenér Motta se vrací do práce, zaměstnala ho Bologna

Jenom dva měsíce byl bez práce Thiago Motta. Čtyřicetiletý kormidelník byl v červenci odvolán z lavičky Spezie a nyní ho angažovala Bologna, která hledala náhradu za Sinišu Mihajloviće. Někdejší záložník se nových povinností ujme v pondělí...

Bologna potvrdila odvolání trenéra Mihajloviće

Siniša Mihajlović po třech a půl letech končí na lavičce Bologny. Srbský trenér doplatil na neuspokojivé výsledky, favoritem na uvolněné místo je Claudio Ranieri...

Spezia beze z domácího zápasu proti Boloni bod, za hosty se dvakrát trefil Arnautović

Marko Arnautović byl asi nejvýraznější postavou nedělního klání mezi Spezií Calcio a Boloňou FC. Klání, které vítěze nepoznalo. Marko Arnautović si vzal v 6. minutě úvodní slovo a byl to také on, kdo nakonec srovnával na konečných 2:2.

Bologna ještě nevyhrála. Dokáže to v La Spezii?

Bologna se pokusí vyhrát čtvrté utkání proti Spezii v řadě a zvednout se trochu ode dna. Momentálně šestnáctý celek tabulky zatím bodově dost strádá a do La Spezie pojede s jasným cílem konečně vyhrát.

Bologna vedení neudržela, Salernitanu opět spasil Dia

Sportovní ředitel Salernitany Morgan De Sanctis o útočníka Boulayeho Diu hodně stál a byl ochoten za něj na poměry skromného týmu hodně zaplatit. A dobře věděl proč. Dia dal ve třech zápasech dvě branky a dnes díky tomu zachránil Salernitanu před porážkou.

Schovala si Salernitana "munici" i na zápas v Boloni?

Ve čtvrtek večer půjde do akce i Salernitana, která o víkendu šokovala vysokou výhrou 4:0 nad Sampdorií. Svěřenci trenéra Davida Nicoly se na to pokusí navázat na Renato Dall'Ara proti Boloni, jenž na svojí první výhru v této sezoně stále čeká.

AC Milán porazil Boloňu o dvagóly

Obhájce titulu AC Milán si i po třech kolech udržel neporazitelnost. Na domácím San Siru přehrál o dvě branky Boloňu a minimálně do nedělního večera poskočil na první místo tabulky. Rossoneri si rozdělili branky rovnoměrně do obou poločasů. Nejprve skóroval Rafael Leão a ve druhém poločase pojistil výsledek Olivier Giroud.

AC Milan hostí Boloňu

Obhájce titulu AC Milán se po druhé v sezoně představí na vlastním stadionu a soupeřem mu bude Boloňa FC. První test na San Siru Rossoneri zvládli a tři body se očekávají i v sobotu večer. Drtivou většinu vzájemných zápasů vyhráli Milánští, ale ten poslední před vlastními fanoušky gól nenabídl.

Bologna si jen dělí body s Hellasem

Bologna sice nad Hellasem rychle vedla, ale na tři body to nakonec nestačilo. Ještě do konce první půle Hellas srovnal a Bologně moc nepomohlo ani vyloučení Riccarda Orsoliniho.

Boloňa a Hellas si to rozdají o první body

Po úvodních porážkách budou vyhlížet první body jak příznivci Boloni, tak i Hellasu Verona. Zatímco domácí Rossoblu ztratili slibně rozehraný zápas s Laziem, Hellas vůbec nestačil na tempo Neapole. Výkop na Renato Dall'Ara je na programu v neděli od 20:45 hodin.

Lazio otočilo výsledek v třaskavém utkání s Boloňou

Lazio začalo vítězně, byť tři body se proti Boloni nerodily vůbec snadno. Domácí brankář totiž hned v úvodu hrubě chyboval a svým vyloučením posadil Rossoblu do sedla. Boloňa také vstřelila vedoucí gól, ale po vyloučení Soumaora o náskok přišla a nakonec prohrála. Rozhodující trefu obstaral tradiční kanonýr Ciro Immobile.

Lazio hostí oblíbeného soupeře z Bologně

V neděli o půl sedmé se diváci dočkají také na zaplněném Stadio Olimpico. Do Říma k utkání s místním Laziem míří Bologna, která se pokusí napravit svoji tristní bilanci s biancocelesti. Do utkání ale rozhodně nepůjde jako favorit.