Atalanta Bergamo Itálie - Atalanta Bergamo - Zprávy

Mazzarriho zpátky na lavičce Neapole přivítá Atalanta

Už třikrát v řadě se musela Atalanta poklonit před silou Neapole. Na čtvrtý pokus už Orobici hodlají vyhrát a využít k tomu mohou i domácí prostředí. Na Gewiss Stadium se Neapol dostaví v sobotu navečer se starým známým koučem a s vědomím, že má rozhodně co napravovat.

Remízový král italské sázkaře nepřekvapil. Povzbuzené Udinese si s Atalantou body rozdělilo

Fotbalisté Udinese již tradičně remizovali ve 12. kole Serie A s Atalantou 1:1. Vyrovnanému úvodu dal gólovou tečku ke konci prvního dějství Brazilec Walace, na jehož tečovanou ránu nedosáhl Marco Carnesecchi. Talentovaný brankář jen chvíli předtím přihlížel pokutovému kopu Isaaca Successe, který orazítkoval jen tyč. V nastaveném čase se však trefil záložník Atalanty Ederson, a body se tak dělily.

Zebry si po Milánu brousí zuby i na Atalantu

Udinese se v minulém kole konečně dočkalo vítězství a trenér Cioffi věří, že jeho tým si poradí i s dalším favoritem Atalantou Bergamo. Ta naopak před týdnem prohrála a v Dacia Aréně nechce ztratit kontakt s první čtyřkou.

Atalanta vzala průchod skupinou šturmem. Defenzivní blok Grazu prostřelil obránce

Atalanta ve čtvrtém kole skupiny D Evropské ligy potvrdila roli favorita a doma porazila Sturm Graz 1:0. Rakušané přijeli do Bergama především bránit, což jim ale bezchybně vycházelo jen do 50. minuty, kdy strhl vedení na stranu domácího celku albánský stoper Berat Djimsiti, jenž se prosadil z dorážky. Lombarďané tak zůstali po výhře s tříbodovým náskokem v čele tabulky a zajistili si postup do jarní fáze soutěže.

Sturm Graz je venku silný. Zvládne to i v Bergamu?

Až se ve čtvrtek navečer otevřou brány stadionu Gewiss v Bergamu, bude mít domácí Atalanta jasný cíl - udržet si svou sérii pohárové neporazitelnosti. S úplně opačnými úmysly sem ale dorazí Sturm Graz, který potřebuje uspět, aby si udržel blízkost druhého postupového místa.

Pevná obrana nezůstala bez poskrvny, přesto Inter vyhrál. Calhanoglu vyrovnal mistra rohů

Inter uštědřil Atalantě v 11. kole Serie A premiérovou domácí porážku sezony, když vyhrál 2:1. V hustém dešti se jako první prosadil Hakan Calhanoglu, jenž se úspěšnou penaltou dotáhl na experta na skórování přímo od rohového praporku Sükrüho Gülesina, s 36 góly dosud nejlepšího tureckého střelce v historii italské nejvyšší soutěže. Autorem vítězné branky však byl až Lautaro Martínez, Orobici totiž po změně stran rovněž zaznamenali jeden zásah, kterým vedoucí celek ligy připravili o páté venkovní čisté konto v řadě.

Modro-černý podvečer aneb Atalanta přivítá Inter

Dva týmy vyznávající modro-černé barvy spolu svedou důležitou bitvu, ve které půjde o hodně. Atalanta je čtvrtá a v případě výhry může stáhnout manko na vedoucí Inter na tři body. Pro oba je to zároveň generálka na vystoupení v evropských pohárech.

Scamaccova show vrhla stín na zlepšené výkony Empoli, Atalanta si odvezla snadné vítězství

Atalanta v 10. kole Serie A nedopustila překvapení a na hřišti Empoli zvítězila 3:0. Zápas byl již od úvodních minut v jasné režii hostů, kteří o zisku tří bodů rozhodli ještě do konce první půle. V obou trefách před odchodem do šaten měl prsty skvěle hrající Gianluca Scamacca, jenž nejprve v páté minutě sám skóroval a poté asistoval u přesné trefy Teuna Koopmeinerse. Italský útočník navíc po změně stran přidal další gól a potvrdil vizitku jednoznačného muže zápasu.

Empoli je při chutí a věří si i na Atalantu

Fotbalisté Empoli před týdnem zvládli derby s Fiorentinou a věří si i na dalšího pohárového aspiranta Atalantu. Hosté jsou favoritem, hovoří pro ně jednak pozitivní vzájemná bilance, ale také výrazně lepší postavení v tabulce.

Bouřlivé publikum dohnalo oslabený Sturm k remíze. První ztrátu Atalanty zapříčinila penalta

Sturm Graz ve třetím kole skupiny D Evropské ligy remizoval na vlastním hřišti s dosud suverénní Atalantou 2:2. Hosté v utkání kráčeli k dalšímu vítězství, když na úvodní zásah soupeře svými prvními trefami v sezoně odpověděl Luis Muriel. Krátce po změně stran byl navíc vyloučen Stefan Hierländer, domácí se však za hlasité podpory fanoušků vzepřeli osudu a v 80. minutě vyrovnali díky penaltě Tomiho Horvata.

Dobrou formu Sturmu prověří zkušená Atalanta

Atalanta se pokusí zachovat si dobrou formu a dál předvádět stoprocentní výkony v Evropské lize. V jejím třetím kole se podívá do Rakouska, kde na ni už netrpělivě čeká domácí Sturm Graz. A domácí mužstvo ale zná chuť vítězství a momentálně má dobrou formu.

Atalanta odmítla další janovské prokletí. Klasickou dělbu bodů odvrátil Lookman

Hráči Atalanty porazili v devátém kole Serie A FC Janov 2:0 a vrátili se na příčku zaručující účast v pohárové Evropě. Domácí se podobně jako ve dvou předešlých duelech proti Grifone, ve kterých nepadla ani jedna branka, trápili, v 68. minutě však prolomil střelecké trápení týmu z Bergama Ademola Lookman. Jeho gól zároveň odvrátil hrozící pátou remízu mezi oběma celky z posledních šesti vzájemných duelů.

Atalanta chce odpovědět na prohru s Laziem doma proti Janovu

Nedělní podvečer bude ve znamení souboje mezi domácí Atalantou a Janovem. Pohárový účastník chce dát doma zapomenout na jeho poslední vystoupení před reprezentační přestávkou a minule se nedařilo ani janovskému nováčkovi.

Liga mistrů dodala Orlům víru ve zdolání Atalanty. Lazio nezlomila ani ztráta pohodlného vedení

Cennou výhrou v milionářské soutěži povzbuzené Lazio zdolalo v osmém kole Serie A hostující Atalantu 3:2. K tříbodovému úspěchu nasměroval římský celek výborný start do utkání, když už v 11. minutě vedl o dva góly. Bergamo ovšem po hodině hry dorovnalo stav díky Seadu Kolašinacovi. V závěru tak musel přispěchat na pomoc střídající Matías Vecino. Nerazzuri zaznamenali na hřišti Biancocelesti vůbec první prohru od ledna 2017.

Lazio přivítá v souboji pohárových zástupců Atalantu

V nedělní nabídce italské nejvyšší soutěže vyčnívá souboj vicemistra s Atalantou. Laziu se v Serii A zatím nedaří, nicméně trenér Maurizio Sarri věří, že jeho družina přenese vítězství z Ligy mistrů i na domácí scénu. Atalanta je však ve výborně formě a navíc na Stadio Olimpico naposledy vyhrála.