Atalanta Bergamo Itálie - Atalanta Bergamo - Zprávy

Atalanta jede do Říma, kde se jí daří. AS se topí v krizi absencí

AS Řím stále sní o Lize mistrů a v neděli večer může udělat další krok v odklizení přímého konkurenta. Jen o jednu příčku nad Giallorossi se totiž nachází Atalanta, která má přirozeně stejné ambice. A k tomu navíc mnohem lepší formu než domácí AS.

Atalanta se napotřetí zaskočit nenechala. Venkovní trápení Lecce prohloubil Lookman

Fotbalisté Atalanty zvládli duel 18. kola Serie A, ve kterém doma porazili Lecce 1:0. Vyrovnaný zápas rozhodl po změně stran chirurgicky přesnou střelou k levé tyči Ademola Lookman, jenž se svým sedmým ligovým gólem v letošním ročníku skvěle naladil na nadcházející Africký pohár národů, kde bude reprezentovat Nigérii. Hosté se tak po dvou posledních překvapivých výhrách nad soupeřem z Bergama museli smířit s porážkou, čímž zároveň prodloužili své čekání na vítězství na hřištích soupeřů, které trvá od startu sezony.

Atalanta a Lecce mají z minulého kola co napravovat

Fotbalisté Atalanty zůstávají po sedmnácti kolech mimo pohárové příčky, ale mohou se na ně vrátit, pokud zvládnou domácí duel s Lecce. Také hosté naposledy prohráli, což chtějí v závěru roku napravit.

Z nedobytné tvrze Bologni znovu zněly vítězné salvy. Skorupski vynuloval rozstřílenou Atalantu

Bologna porazila v 17. kole Serie A Atalantu 1:0, a protáhla tak vítěznou šňůru před vlastním publikem na sedm soutěžních utkání. Ke třem bodům měli sice dlouho blíže spíše hosté z Bergama, proti jejich velkým šancím se ale vždy vyznamenal polský gólman Lukasz Skorupski. Domácí sice soupeřovu bránu neohrožovali tak často, v závěru zápasu ovšem zvedl fanoušky ze sedadel přesnou hlavičkou Lewis Ferguson, jenž vrátil Rossoblu na čtvrtou příčku tabulky. Lombarďané, kteří nepotvrdili střelecké obrození, když v předešlých třech soutěžních duelech skórovali hned 11krát, naopak zůstali pod pohárovými pozicemi.

Boloňa může strávit Vánoce na čtvrtém místě

Přímý souboj o čtvrté místo svedou v předvečer Vánoc Boloňa a Atalanta. Domácí patří k největšímu překvapení letošní sezony a Atalanta každoročně k obávaným soupeřům.

Povedený poločas byl na obrání favorita málo. Gólostroj Atalanty nastartoval probuzený Muriel

Atalanta se sice v 16. kole Serie A v první půli nečekaně trápila proti poslední Salernitaně, nakonec ji však na svém hřišti přehrála 4:1. Duel nabral v 10. minutě nečekaný spád, když se prosadil hostující mládežnický reprezentant Itálie Lorenzo Pirola. Bergamo si pak hledalo cestu k brance soupeře jen těžko a góly začalo střílet až po změně stran. Nejprve nádherným volejem srovnal Luis Muriel a vítězný zásah o chvíli později zaznamenal Mario Pašalič. Kolumbijský útočník zároveň zažívá střelecké obrození, neboť si za poslední dvě kola připsal stejný počet tref.

Atalanta má před sebou zdánlivě jednoduchý úkol – porazit poslední Salernitanu

Pondělní dohrávka 16. kola italské nejvyšší soutěže má jasného favorita. Atalanta Bergamo bojuje o evropské poháry a na její půdě se představí poslední tým ligy Salernitana. Orobici prožili výborný týden a po výhře nad AC Milán uspěli i v Evropské lize, kde postoupili z prvního místa.

Polský mistr se s poháry loučí už po podzimu. Razítko na jeho vyřazení dal mladík z Bergama

Raków nezvládl závěrečné utkání skupinové fáze Evropské ligy, když na domácí půdě padl s Atalantou 0:4. Jistý vítěz skupiny D o svém triumfu rozhodl už v prvním dějství, kdy na přesný zásah nakonec dvougólového Luise Muriela navázal premiérovou trefou mezi dospělými 20letý odchovanec celku z Bergama Giovanni Bonfanti. Polský mistr tak při svém debutu v hlavní fázi jakékoliv z kontinentálních soutěží skončil kvůli horšímu skóre s Grazem v tabulce poslední a vyřazovací fáze se na jaře nezúčastní.

Raków Częstochowa ještě hraje o naději, proti je Atalanta

Utkání prvního týmu tabulky s posledním by mělo mít příchuť jasně rozhodnutého duelu. Jenže polský Raków má rozhodně o co hrát, neboť na dálku soupeří se třetím Sturmem Graz o postup alespoň do Konferenční ligy. Domácí mužstvo ale narazí na Italy v dobrém rozmaru a formě.

Belgický talent asistoval při zdolání kmenového AC. Na listinu střelců se dvakrát podíval Lookman

Atalanta přerušila více než měsíční čekání na ligové vítězství, když v 15. kole Serie A zdolala na vlastním hřišti milánské AC 3:2. V základní sestavě Orobici se představil i Charles De Ketelaere, jenž po nepovedené minulé sezoně v dresu Rossoneri odešel na hostování do týmu lombardského rivala. Právě 22letý Belgičan přihrával v 55. minutě na trefu Ademoly Lookmana, pro Nigerijce přitom v tu chvíli šlo již o druhý zásah v utkání. Ve zbytku klání sice Miláňané stihli ještě jednou vyrovnat, ovšem v páté minutě nastavení rozhodl o triumfu domácích svým 102. gólem v nejvyšší italské soutěži velezkušený Luis Muriel.

Atalanta zkusí vylepšit bilanci proti AC Milán

Už to budou čtyři roky, co Atalanta doma zesměšnila AC Milán pěti góly, jenže přesně takhle dlouho trvá její čekání na další výhru před vlastními diváky. Atalanta bojuje o umístění v první čtyřce, kdežto Milán by se rád zapojil do závodu o Scudetto. Oba týmy čeká v týdnu další kolo evropských pohárů.

Atalantu srazil býk z její vlastní stáje. Znalosti bergamského prostředí dvakrát využil Zapata

Hráči Turína FC vyhráli ve 14. kole Serie A na domácí půdě nad Atalantou 3:0. O tříbodovém zisku Býků rozhodl ve 22. minutě Duván Zapata, který je na hostování v klubu z Piemontu právě z Bergama. Rodák z Cali dokonce stihl na začátku probíhajícího ročníku italské nejvyšší soutěže v dresu Nerazzurri i skórovat. Po změně stran pak pojistil vedení Granaty z pokutového kopu Antonio Sanabria, na něhož v závěrečném nastavení navázal dalším gólem kolumbijský útočník Zapata.

Atalanta tři kola nevyhrála, podaří se jí to v Turíně?

Už tři kola v řadě nedokázala Atalanta zvítězit, na čtvrtý pokus pocestuje do Turína. Granata ale nemá konzistentní výsledky a navzdory domácímu prostředí nebude favoritem. Ve prospěch Orobici ještě hraje lepší vzájemná bilance.

Bergamo si zajistilo postup z první příčky. Sporting do další fáze posunul výsledek z Rakouska

Sporting remizoval v pátém kole skupiny D Evropské ligy na hřišti Atalanty 1:1. Domácí se dostali do vedení již ve 23. minutě, kdy se prosadil Gianluca Scamacca, pro nějž šlo o první zásah v dresu Lombarďanů na evropské půdě. Urostlý útočník ale po změně stran trestuhodně spálil obrovskou tutovku, což vzápětí potrestal žolík Marcus Edwards. Týmu z Bergama však remíza stačila k jistotě postupu z první pozice. Z výsledku se radovali také Portugalci, jelikož výhra Rakówa v současně hraném duelu proti Sturmu Graz je posunula do další fáze ze druhé příčky.

Atalanta v přímé bitvě o první místo ve skupině přivítá portugalský Sporting

Skupina D letošního ročníku Evropské ligy měla dva velké favority a tyto prognózy se zatím naplňují, nicméně o postupujících do osmifinále ještě není rozhodnuto. Nejlépe si zatím vede italská Atalanta, která v dosavadních čtyřech zápasech ani jednou neprohrála a díky třem vítězství suverénně vede. Teď si může s předstihem zajistit přímý postup do osmifinálové fáze a to za předpokladu, že před vlastními fanoušky neprohraje s portugalským Sportingem.