Atalanta Bergamo Itálie - Atalanta Bergamo - Zprávy

Maehle zavařil Atalantě brzkým vyloučením. Sassuolo pokořilo dalšího lombardského giganta

Sassuolo ve 21. kole Serie A porazilo na domácí půdě silnou Atalantu těsně 1:0. Neroverdi se prezentovali velmi aktivní hrou a fotbalisty z Bergama několikrát zachraňoval až brankář Juan Musso. Ve 30. minutě obdržel Joakim Maehle červenou kartu, což hosty výrazně oslabilo. Přesilovku využil po změně stran Armand Lauriente, jenž se prosadil ve druhém zápase v řadě. Nerazzurri tak v novém roce poprvé prohráli, zatímco Sassuolo si po triumfu nad milánským AC připsalo druhý cenný skalp za sebou.

Sassuolo si po AC brousí zuby i na Atalantu

Sobotní program jednadvacátého kola Serie A zakončí atraktivní duel mezi domácím Sassuolem a Atalantou. Zatímco návštěva z Bergama se zase dostává do formy, tak Neroverdi jsou jen stínem ambiciózního týmu. Občas ale dokážou překvapit.

Inter jde dál, gólem Darmiana udolal Atalantu

Do semifinále Coppa Italia postoupil Inter a to na úkor Atalanty. Utkání na milánském San Siru přineslo jediný zásah v 57. minutě a postaral se o něj křídelník Matteo Darmian. Postup Nerazzurri je vzhledem k dění na hřišti naprosto zasloužený, Atalanta si totiž nedokázala vytvořit tolik šancí, kolik by potřebovala.

Překážka pro aktuálního vítěze Coppy. Na San Siru se objeví Atalanta

O své místo v semifinále Coppa Italia se poperou dva velmi ambiciózní týmy, jejichž střet slibuje dostatečně atraktivní podívanou. Aktuální držitel trofeje Inter se doma na San Siru postaví Atalantě, která v lichých ročnících zpravidla dojde hodně daleko.

Atalanta podle očekávání porazila Sampdorii, znovu se trefil Lookman

Fotbalisté Atalanty Bergamo si proti sestupem ohrožené Sampdorii připsali tři body a minimálně do neděle se posunuli na třetí místo tabulky. Bergamaschi poprvé udeřili před koncem prvního poločasu, kdy se trefil dánský reprezentant Joakim Maehle a druhou branku si schovali na začátek druhého dějství. Stejně jako proti Juventusu navázal na střelecké představení Ademola Lookman.

Atalanta se těší na nejhorší útok ligy z Janova

Byly doby, kdy se janovské Dorii poměrně často dařilo uspět na půdě Atalanty a obírala je zde klidně i o všechny tři body. A na ty doby by si Blucerchiati teď potřebovali nutně vzpomenout. Což se ale vzhledem k formě obou týmů nejeví moc pravděpodobně.

V Turíně padlo šest branek, oba soupeři si ale dělí po bodu

Šlágr kola mezi domácím Juventusem a jeho návštěvou z Bergama skončil velmi atraktivním a divácky přitažlivým skóre 3:3. Postupně jsme se dočkali dvou obratů, na nichž měli enormní zásluhu dva hráči na opačných stranách barikády. Domácí eso Di María a hostující tahoun Lookman.

Rozjetou Atalantu bude v Turíně zastavovat nejlepší obrana ligy

Další šlágr kola je tady. Juventus po odečtu patnácti bodů potřebuje vyhrát a v neděli večer narazí na další těžkou překážku. Do Turína totiž zavítá Atalanta se svým hyperaktivním útokem. Stará dáma bude určitě hodně spoléhat právě na domácí prostředí, v němž se Atalantě vůbec nedaří.

Atalanta zostudila Salernitanu osmi góly

Na cestu do Bergama fotbalisté Salernitany dlouho nezapomenou. Domácí fotbalisté je totiž zostudili osmi góly, což je na této úrovni málo vídaný jev a zvláště, když máte v brance Guillerma Ochou. Mexický fantom měl i dost smůly. Drtivé vítězství Atalanty je ale zasloužené a o to cennější, že se prosadilo hned sedm různých střelců.

Atalanta chce druhou výhru v řadě. Dočká se proti Salernitaně?

Atalantě se v minulém kole konečně povedlo znovu nastartovat plyn naplno a po čtyřech utkáních znovu vyhrála. Nedělní podvečer by mohl skončit podobně, protože Orobici budou doma hostit Salernitanu. A ta je za posledních 30 let neporazila ani jednou.

Atalanta díky střídajícímu Bogovi otočila duel s Bolognou

První poločas vyzněl jasně pro Bolognu, která se trefila už po šesti minutách. Jenže po změně stran už si Mottovi svěřenci nedokázali vytvořit další šanci a naopak dvakrát kapitulovali.

Malinovskyj odchází z Atalanty, jeho novým působištěm bude Marseille

Olympique Marseille posílí Ruslan Malinovskyj z Atalanty Bergamo. Ukrajinský reprezentant přichází na půlroční hostování s opcí...

Atalantě se nedaří, zlomí v Boloni nepříznivou sérii?

Ještě loni Atalanta bojovala v Lize mistrů a v italské lize obsadila třetí příčku, jenomže letos se jí zdaleka tolik nedaří. Orobici jsou aktuálně na sedmém místě na čelo už vydatně ztrácejí. Pondělní dohrávka je zavede na stadion Renato Dall'Ara v Boloni.

Spezia zaskočila Atalantu, ale v závěru přišla o výhru

Překvapivý výsledek se zrodil v La Spezii, kde domácí fotbalisté zaskočili favorizovanou Atalantu Bergamo. Ještě v nastavení vedli, ale o tři body přišli, protože se trefil Mario Pašalić. Konečná remíza 2:2 je tak ztrátou pro oba celky.

Spezia chce nad Atalantou vyhrát poprvé po více než devadesáti letech

Atalanta už se nemohla dočkat pauzy, protože před začátkem mistrovství světa naprosto vypadla z rytmu. Ten budou Orobici hledat ve středečním vloženém kole na půdě Spezie. Domácí se naposledy díky zlepšeným výkonům vyškrábali těsně nad sestupovou propast.