ACF Fiorentina Itálie - ACF Fiorentina - Zprávy

Na výlet do Prahy se Fiorentina naladila výhrou. Barák generálku na finále vynechal

Hráči Sassuola přivítali v závěrečném kole Serie A na domácí půdě Fiorentinu, se kterou padli 1:3. Úvodní branku zápasu vstřelil Arthur Cabral, jenž si našel míč nepřesvědčivě vyražený Alessandrem Russem. Domácí sice vyrovnali zásluhou penalty zaviněné střelcem první trefy, v 79. minutě však utkání zpět na stranu finalisty Evropské konferenční ligy převrátil dalekonosnou ranou Riccardo Saponara. Neroverdi se tedy museli rozloučit se sezonou nepříjemnou šňůrou šesti duelů bez výhry. Antonín Barák, který se nedočkal pozvánky na nadcházející reprezentační sraz kvůli chování, vynechal vinou horečky i klání Fialek.

"Fialky" ještě před Prahou navštíví Mapei Stadium

Fiorentina se pečlivě připravuje na finále Evropské Konferenční ligy, ale ještě předtím jí zbývá odehrát jedno utkání. Cestuje na půdu Sassuola, kterému už dávno nic nejde. Svou kůži ale nedá zadarmo.

Fiorentina během dvou minut otočila utkání s nesoustředěným AS Řím

Fiorentina nezvládla první poločas utkání s AS Řím a prohrávala po brance Stephana El Shaarawyho o jednu branku. Jenže v závěru, kdy už se AS vidělo v šatně s výhrou, mu během pouhých dvou minut dala dvě branky! Tím AS opět ztrácí v boji o poháry a dává šanci svým pronásledovatelům.

Ve Florencii se utkají dva týmy očekávající pohárové finále

Fiorentina musela v poslední době spolknout jednu hodně hořkou pilulku a její sen o dvou trofejích v sezoně se rozplynul. Ještě než odletí do Prahy a pustí se do anglického West Hamu v Konferenční lize, musí vyrovnat dluhy s AS Řím. Vlci si totiž s Fialkami minule snadno poradili.

Inter obhájil Coppu, dvěma góly se o obrat postaral Lautaro Martínez

Inter může děkovat Lautaru Martínezovi, který v rozmezí osmi minut smazal náskok Fiorentiny a zajistil milánskému gigantovi další trofej v sezoně. "Fialky" se sice po změně stran zlepšily, ale brankář Handanovič se už překonat nenechal.

Pohároví přeživší Fiorentina s Interem svedou souboj o Coppu

Serie A je sice ještě v plném proudu a několik míst na pohárových i sestupových příčkách ještě zbývá obsadit, ale ve středu večer bude jasno o majiteli další trofeje. Po Scudettu se totiž bude bojovat o vítězství v Coppa Italia a protivníky se stanou Fiorentina s Interem.

Finále Konferenční ligy v Praze odřídí španělský rozhodčí Del Cerro Grande

Finále Evropské konferenční ligy mezi Fiorentinou a West Hamem, které se uskuteční 7. června v Praze, povede jako hlavní rozhodčí Španěl Carlos del Cerro Grande. Souboj Manchesteru City s Interem Milán ve finále Ligy mistrů dostal na starosti polský sudí Szymon Marciniak. Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) nominaci zveřejnila na svém webu.

Duel sousedů z tabulky skončil plichtou

Remízou 1:1 skončilo utkání mezi Turínem a Fiorentinou a vzhledem k umístění obou celků v tabulce to není žádné překvapení. Branky začaly padat až po změně stran a nejprve se prosadil hostující Luka Jović a po něm srovnal Antonio Sanabria.

Přímý souboj o první polovinu tabulky: FC Turín versus Fiorentina

Na Stadio Olimpico v Turíně se představí letošní finalista Konferenční ligy Fiorentina a pomalu může ladit formu na finálový duel v pražském Edenu. V tabulce Serie A se oba aktéři nedělního klání pohybují ve středu tabulky a mají i shodný počet bodů.

Krásné emoce, věřil jsem, že Basilej porazíme, řekl Barák po vítězném gólu

Antonín Barák prožil krásné emoce poté, co v odvetě semifinále Evropské konferenční ligy v Basileji zařídil Fiorentině gólem v prodloužení vítězství 3:1 a postup do pražského finále. Reprezentační záložník, který navzdory domácí porážce 1:2 pevně věřil v obrat italského týmu, touží uspět i v Edenu proti londýnskému West Hamu.

Barák hrdinou Fiorentiny! Rozhodl o jejím postupu přes Basilej

Fiorentina sehrála v Basileji nervy drásající utkání, které muselo rozhodnout až prodloužení. V něm ale byl šťastnější italský celek. A díky rozhodující trefě Antonína Baráka se může chystat na finále Konferenční ligy s West Hamem!

Fialky potřebují otočit skóre, Basilej je ale doma velmi silná

Basilej prohrála jen dvakrát za posledních 14 utkání v evropských pohárech a našla skvělou formu v ten nejvhodnější čas. Na stadionu St. Jakob-Park bude navíc strážit jednogólové vedení, které si přivezla z Florencie.

Fiorentina se před cestou do Švýcarska naladila výhrou nad Udinese

Odveta semifinále Konferenční ligy se blíží a Fiorentina se v generálce naladila výhrou 2:0 nad nebezpečným Udinese. Kaňkou na tříbodovém vítězství je vyloučení Bonaventury za závěrečnou potyčku s Becaem.

"Fialky" touží zapomenout na Basilej, Udinese si s nimi ale ví rady

V neděli odpoledne se do boje v rámci 35. kola Serie A zapojí taky Fiorentina. Pohárový účastník má za sebou hrubě nezvládnuté semifinále Konferenční ligy a proti Udinese si bude chtít lízat rány. "Zebry" ale mají pro strach uděláno.

Arthur Cabral bývalý klub na kolena nedostal, Basilej ve Fiorentině otočila nepříznivý stav

Play-off Konferenční ligy letos procházela Fiorentina suverénním způsobem. Lépe řečeno k postupu do dalších fází měla vždy daleko blíže než soupeř. Domácí porážku každopádně na své konto zapsala v možná nejhorší možnou chvíli, tedy před branami finále. Určitě ale proti Basileji nemusí skládat zbraně, čeká ji ještě odveta, v níž bude dohánět jednogólovou ztrátu.