ACF Fiorentina Itálie - ACF Fiorentina - Zprávy

Fialky opět nepřesvědčily a s maďarským Ferencvárosem pouze remizovaly

Fiorentina byla před zahájením skupiny F považována za největšího favorita na postup do osmifinále Konferenční ligy, jenomže teď ani ve svém druhém zápase nezvítězila a s podceňovaným maďarským Ferencvárosem uhrála stejně jako před čtrnácti dny v belgickém Genku jen nerozhodný výsledek 2:2. Zápas pro ní navíc mohl dopadnout ještě hůře, jelikož z kraje druhého dějství dokonce prohrávala o dvě branky.

Fiorentinu čeká těžký test. V domácím prostředí přivítá rozjetý Ferencváros

Po finálové účasti v uplynulé sezóně je s Fiorentinou v Evropské konferenční lize opět třeba počítat. V prvé řadě ovšem musí postoupit ze skupiny F, což vůbec nebude snadné. Vyhlídky "Violek" totiž ohrožují silní protivníci, mezi něž se řadí také Ferencváros, jenž se momentálně může pyšnit skvělou formou.

Fiorentina kontrolovala duel s nováčkem od úvodu. Cagliari podlomily kolena vlastní chyby

Fotbalisté Fiorentiny splnili povinnost a zvítězili v sedmém kole Serie A před vlastními fanoušky nad posledním Cagliari 3:0. Fialky nakročily k zisku tří bodů od samého začátku, když se už ve třetí minutě prosadil jejich nejlepší střelec Nicolás González po velké chybě brankáře Borise Radunoviče. Domácí využili nechtěné pomoci sardinského klubu i při druhém zásahu, a to po vlastním gólu Alberta Desseny. Ani jeden z českých reprezentantů se na hřišti nepředstavil.

Souboj Fiorentiny s Cagliari uzavře 7. kolo

Čtyři soutěžní zápasy Fiorentina neprohrála a pomalu se škrábe tabulkou směrem nahoru. Další přilepšení může přijít v pondělí večer proti nováčkovi z Cagliari. Sardinský celek se naopak trápí a po svém návratu do Serie A ještě nevyhrál.

Polevení v tempu vyšlo Fiorentinu draho. Bodovou šňůru nováčka prodloužil host z Juventusu

Frosinone v šestém kole Serie A navázalo na předchozí nadějné výkony a na vlastním stadionu remizovalo s Fiorentinou 1:1. Domácí čelili v úvodním dějství převaze soupeře, z mnoha příležitostí Fialek se však ujala pouze hlavička Nicoláse Gonzáleze. Canarini po změně stran svůj herní projev zlepšili a v 70. minutě se dočkali vyrovnání, když se rovněž hlavou prosadil Matías Soulé. Pro forvarda hostujícího z turínského Juventusu se jednalo o první trefu v dresu Giallazzurri. Český záložník Antonín Barák do duelu naskočil na závěrečných 20 minut.

Fialky chytly slinu, uspějí i na hřišti Frosinone?

Finalista posledního ročníku Konferenční ligy se dostává do zajímavé formy a ve Frosinone bude usilovat o třetí ligovou výhru v řadě. Fialky si o víkendu poradily s Udinese a ještě předtím doma přetlačily Atalantu. Daří se i Frosinone, které je na dostřel evropským pohárům.

Kouzelník Terracciano udržel střelce Udinese na uzdě. Fialky uhájily na severu země vítězství

Fiorentina zvítězila v pátém kole Serie A na půdě trápícího se Udinese 2:0. V hostující brance přímo čaroval Pietro Terracciano, díky kterému se mohly Fialky dostat do vedení. Ve 32. minutě totiž skvělou akci zakončil argentinský stoper Lucas Martínez Quarta, jenž navázal na úspěšný zásah z minulého týdne. Celek z Toskánska, jehož lavičku zahříval po celý zápas i Antonín Barák, tak udržel kontakt s čelem soutěže, naopak domácí Bianconeri na první tříbodový zisk nadále čekají.

Udinese narazí v neděli odpoledne na Fiorentinu

Bez vítězství zůstává v probíhajícím ročníku Serie A Udinese a zlomit tuto negativní bilanci se pokusí proti Fiorentině. Finalista posledního ročníku Konferenční ligy střídá dobré výsledky se špatnými a navíc má za sebou pohárové vystoupení s Genkem.

Fiorentina veze z Genku jen bod

Fiorentina bude z Belgie odjíždět zklamaná, protože rozhodně měla na víc. Nad domácím Genkem dokonce dvakrát vedla, ale ani to jí na výhru nestačilo. Pět minut před koncem utkání se totiž prosadil domácí obránce Mark McKenzie gólem na konečných 2:2.

Fiorentina startuje další pouť Konferenční ligou, skupinu zahájí v Belgii

Fiorentina loni dokráčela až do finále Konferenční ligy a letos si účast v této soutěži zopakuje. V předkole dokázala vyřadit Rapid Vídeň, v základní skupině budou jejími soupeři Ferencváros, Čukarički a hned na úvod belgický Genk.

Bonaventura neměl s bývalým zaměstnavatelem slitování. Atalantu srazil školácký kiks obrany

Fiorentina zvládla utkání čtvrtého kola Serie A, když po několika zvratech zdolala Atalantu 3:2. Domácím výrazně pomohl k odčinění debaklu z posledního duelu proti Interu bývalý hráč klubu z Bergama Giacomo Bonaventura, jenž se prosadil také v pražském finále Konferenční ligy proti West Hamu. Definitivní úder však zasadil soupeři až v 76. minutě Christian Kouamé, jenž využil nepochopitelného zaváhání defenzivy hostů. Antonín Barák se dostal po několikatýdenní absenci na hrací plochu až o 12 minut později.

Oslabená Fiorentina bude čelit oblíbené Atalantě

Atalanta se po nečekaném zaváhání s nováčkem z Frosinone zvládla vrátit na vítěznou vlnu a bude chtít na tři body navázat i v prvním klání po reprezentační pauze. Jenže proti bude Fiorentina, která to s Atalantou umí jako málokdo v lize. Potíž je v tom, že Fialkám se zrovna moc nedaří.

Rivalové z mundialu jako ofenzivní parťáci. Inter přejel Fiorentinu po trase Thuram–Martínez

Inter Milán zvítězil ve třetím kole Serie A na domácí půdě 4:0 nad Fiorentinou. Úvodní gól utkání obstaral již v první půli útočník Marcus Thuram, jenž se trefil poprvé od svého příchodu z německé Borussie Mönchengladbach. Po změně stran navíc poprvé zafungovala Francouzova spolupráce s Lautarem Martínezem, proti kterému nastoupil ve finále loňského mistrovství světa. Svému novému útočnému kolegovi totiž nahrál na jeden z jeho dvou přesných zásahů ve druhém poločase. Antonín Barák se v sestavě kvůli virové nákaze opět neobjevil.

Nejlepší obrana ligy se doma pokusí ustát příval Fialek

Milánský gigant z modročerné části města módy je mnohými považován za hlavního favorita na zisk mistrovského titulu a Inzaghiho parta by si Scudetto od Neapole moc ráda vzala. Zatím sice vykročila tou správnou nohou, ale faktem je, že Fiorentině se na San Siru proti ní daří jako málokomu jinému.

Manchester United přeci jenom dotáhl Amrabata, k hostování má i opci

Jméno Sofyana Amrabata se v posledních dnech často skloňovalo ve spojení s Manchesterem United, ten nakonec příchod marockého středopolaře v závěrečných minutách přeci jen dotáhl. Sedmadvacetiletý hráč bude na Old Trafford zprvu hostovat.