ACF Fiorentina Itálie - ACF Fiorentina - Zprávy

Belotti stráví jaro ve Fiorentině. Opce na přestup není součástí dohody

Italský útočník Andrea Belotti bude ve zbytku sezony hostovat z AS Řím ve Fiorentině, ve které působí i český záložník Antonín Barák. Celek z Florencie o tom informoval na webu. Podle italských médií neobsahuje dohoda mezi kluby opci na přestup.

Martínez dovedl Inter po vítězství v Superpoháru i zpět do čela ligy

Fotbalisté Interu navázali na úspěch ve finále Superpoháru, když po návratu na ligovou scénu porazili ve 22. kole Serie A Fiorentinu 1:0. O vítězství Nerazzurri rozhodli už během úvodní čtvrthodiny, když nejprve přežili dvě obrovské příležitosti soupeře a následně se prosadili zásluhou nejlepšího střelce celé soutěže Lautara Martíneze. Kapitán hostů, jenž jako jediný skóroval i v nedávném souboji o cennou trofej proti Neapoli, tak rozhodl i o již čtvrtém venkovním vítězství nad Fialkami v řadě, čehož milánský celek dosáhl poprvé v historii.

Fiorentina se ve šlágru kola pokusí zastavit Inter

Inter se v poslední době dostal do skvělé formy a do situace, ve které se tento tým zastavuje jen velmi obtížně. Přesně takovýto úkol ale teď stojí před toskánskou Fiorentinou, kterou Inter navštíví v neděli večer. A pokud to "Fialky" myslí s útokem na Ligu mistrů opravdu vážně, teď mají šanci to dokázat.

Finále v novém hávu okusí Neapol. Barák si proti svému obdivovateli zahrál jen pár minut

Neapol si špatnou ligovou formu nepřivezla do Saúdské Arábie a v semifinále italského Superpoháru, o který poprvé bojovaly čtyři celky, porazila Fiorentinu 3:0. Na málo zaplněném stadionu se rozhodující momenty odehrály už v úvodním dějství, když nejprve otevřel skóre bývalý útočník "Fialek" Giovanni Simeone a následně tým z Toskánska neproměnil pokutový kop. Konečnou podobu dal výsledku v samém závěru dvěma slepenými trefami Alessio Zerbin...

Dokáže Fiorentina proti Neapoli napravit loňská finálová selhání?

V Itálii se snaží napodobit Španělsko a italský svaz proto nově udělal ze Superpoháru turnaj čtyř účastníků, rovněž hraný v Saúdské Arábii. Jen pár dní poté, co se zde odehrály tři duely španělských gigantů, se místnímu publiku představí italská čtveřice. Jako první Neapol s Fiorentinou.

Povadlé Fialky postavil na nohy až strádající rebel z Angoly

Hráči Udinese remizovali ve 20. kole Serie A na hřišti Fiorentiny po sympatickém výkonu 2:2. Bianconeri vstoupili do utkání velmi dobře a z gólu se radovali už po 10 minutách, když se po hezké akci prosadil Sandi Lovrič. Slovinský záložník navíc zhruba čtvrthodinu před koncem nahrál na branku Floriana Thauvina, která se jevila být vítěznou. V 87. minutě však proměnil pokutový kop M’Bala Nzola, jenž i kvůli špatné střelecké formě odmítl účast na Africkém poháru v dresu podceňované Angoly a dal přednost klubu.

Udinese umí vystrčit růžky, Fiorentina ale málokdy šlápne vedle

Udinese minulé kolo nezvládlo a po delší době opět prohrálo. Na porážku od Lazia bude chtít tým trenéra Cioffiho reagovat v neděli navečer, kdy se vypraví do Florencie. Tamní "Fialky" mají taky co napravovat, ale je otázka, jak na tom budou fyzicky.

Změna angažmá u Baráka? Neapol podle médií jedná s Fiorentinou o přestupu

Antonín Barák by mohl v lednu odejít z Fiorentiny do Neapole. Úřadující italští mistři podle médií jednají o přestupu devětadvacetiletého českého záložníka.

Fiorentina zahájila nový rok neslavně. Sassuolo nezastavily ani přísné verdikty rozhodčích

Sassuolo zvládlo nad očekávání dobře duel 19. kola Serie A, v němž porazilo Fiorentinu 1:0. Hosté, v jejichž dresu se na konci střetnutí představil i Antonín Barák, usilovali o dotažení třetího AC Milán, na hřišti ovšem jejich ambice nebyly vůbec znát. Neroverdi poslal do vedení už v deváté minutě Andrea Pinamonti, na což nedokázali hosté v první půli odpovědět ani jednou střelou na branku. Po změně stran navíc rozhodčí odhalil sporný ofsajd po trefě Kristiana Thorstvedta a následně odpískal přísnou penaltu ve prospěch hostů. První výhru pro domácí celek od 26. listopadu však vychytal gólman Andrea Consigli.

Sassuolo má s Fiorentinou problém, teď ho čeká další kolo

Sobotní program italské Serie A završí duel mezi Sassuolem a Fiorentinou. Zápas, ve kterém tradičně padá větší množství branek a v němž nebývá nouze o dramata. Sassuolo jedno takové drama právě prožívá a nutně potřebuje zabrat, aby nespadlo do zóny sestupu.

Fiorentina zakončila rok sérií těsných výher. Terracciano oslavil 100. zápas čistým kontem

Turín FC prohrál v 18. kole Serie A na půdě Fiorentiny 0:1. Ve Florencii úřadoval především domácí brankář Pietro Terracciano, jenž ve svém 100. vystoupení v nejvyšší italské soutěži předvedl umění hned několikrát, jednou z toho i proti kanonýrovi Duvánu Zapatovi. Ten se důraznou hlavičkou neprosadil a gólově si nevzpomněl na dva a půl roku staré utkání, v němž dvěma zásahy "Fialky" sestřelil ještě v dresu Atalanty. Kolumbijského útočníka navíc neproměněná šance mrzela dvojnásob v 83. minutě, kdy o třetí nejtěsnější možné výhře domácích v řadě rozhodl Luca Ranieri. Antonín Barák zůstal pouze na lavičce náhradníků, David Zima se neobjevil ani v zápasové nominaci "Býků".

Fiorentina cílí na Ligu mistrů, Turín se nevzdává pohárů

"Fialky" letos překvapují velmi solidní kampaní a ambiciózní tým z Toskánska aspiruje na Ligu mistrů. K ní mu chybí ještě pár kroků, nicméně jeho konkurenti neoplývají zrovna jistou formou, takže před Fiorentinou se otevírá cesta k pohárům i díky duelu s Turínem.

"Fialky" potvrdily formu a vyhouply se mezi smetánku. Di Gregorio zabrzdil Monzu fatální chybou

Hráči Fiorentiny porazili v 17. kole Serie A domácí Monzu 1:0, a prodloužili tak sérii neporazitelnosti již na sedm soutěžních střetnutí v řadě. Už v sedmé minutě se dostali hosté do vedení po velké chybě v rozehrávce Michela Di Gregoria, kterou nekompromisně potrestal Lucas Beltrán. Lombarďané tak museli skousnout teprve druhou domácí porážku v aktuálním ročníku italské nejvyšší soutěže, hosté se naopak triumfem posunuli alespoň prozatím do top čtyřky. Český záložník Antonín Barák odehrál za Fialky 56 minut, poté se odebral ke střídání.

Monza chce napravit poslední týdny, Fialky jsou ale ve formě

Fiorentina cílí na příčky, které znamenají Ligu mistrů. Přiblížit ji k tomuto snu může další kolo, v němž se někteří její konkurenti utkají mezi sebou. Viola samotná začne svůj souboj už v pátek večer, když se podívá do Monzy.

Fialky našly recept na oblíbeného soupeře až v závěru. Veronu mrzela zahozená penalta

Fiorentina zvládla v 16. kole Serie A porazit na domácím hřišti Veronu 1:0, čímž využila šanci posunout se v tabulce na pohárové příčky. Svěřenci trenéra Vincenza Italiana si i přes herní převahu příliš šancí nevytvořili, výrazně nebezpečnější byli o udržení bojující hosté, kteří ve třetí minutě utkání zahodili penaltu. Rozhodující zásah obstaral až v 79. minutě Lucas Beltrán. Antonín Barák začal duel svého předešlého zaměstnavatele s tím aktuálním na lavičce a odehrál celou druhou půli.