ACF Fiorentina Itálie - ACF Fiorentina - Zprávy

Maďarské zázemí Maccabi k další výhře nenabudilo, bláznivý duel rozhodl Barák

Fiorentina zvítězila v úvodním osmifinále Konferenční ligy v maďarské Budapešti nad Maccabi Haifa 4:3. Divoký průběh duelu odstartovala již druhá minuta, ve které se trefil hostující M’Bala Nzola. Zeleným se pak sice podařilo ještě v úvodním dějství stav otočit, po změně stran se však italský celek zvládl do duelu hned dvakrát vrátit. Rozhodující zásah obstaral až v samotném závěru Antonín Barák, který nastoupil na hřiště v 82. minutě.

Fiorentina nemá formu, čehož chce využít Maccabi Haifa

Boszik Aréna v Budapešti se stane dějištěm prvního duelu osmifinále Konferenční ligy mezi "domácím" Maccabi Haifa a Fiorentinou. Italský celek by si rád opět zahrál finále, ale k němu vede ještě hodně dlouhá cesta.

Belotti se na milovaném stadionu neprosadil, Turín byl po dlouhém oslabení rád za remízu

Fiorentina remizovala ve 27. kole Serie A na půdě Turína FC 0:0. Domácí museli odehrát celý druhý poločas v oslabení, těsně před přestávkou se totiž nechal za nemístné protesty vyloučit Samuele Ricci. Ten se přitom vůbec nenacházel v základní sestavě, avšak už v úvodu střídal zraněného spoluhráče. Obrana Býků ale předvedla solidní výkon a všechny útočníky soupeře včetně Andrey Belottiho, který v dresu Granaty nastřílel 113 soutěžních branek, uhlídala. Prolomit ji nedokázal ani Antonín Barák, jehož nasazením už o přestávce zareagoval kouč Fialek na nastalou početní převahu.

Turín nechce třetí porážku v řadě a proti Viole spoléhá na domácí prostředí

Turín prohrál už dva ligové duely za sebou a tenhle nešťastný hattrick by si Býci moc rádi odpustili. Jenže jejich sobotním soupeřem se stane Fiorentina, která má ty nejvyšší ambice a která hodlá navázat na nedávný úspěch s Laziem.

Lazio marně přihlíželo souboji Fialek s tyčemi. Orli letí do Říma s prázdnou po třech letech

Hráči Fiorentiny otočili vývoj utkání 26. kola Serie A a porazili na domácí půdě Lazio 2:1. Vedení se ve 45. minutě ujali Biancocelesti po zásahu Luise Alberta, a to navzdory tomu, že Fialky jen v první půli svými střeleckými pokusy třikrát rozezvučely brankovou konstrukci. Po pauze ale góly Michaela Kayodeho a Giacoma Bonaventury zápas otočily, nemusela je tak mrzet v mezičase neproměněná penalta, která neskončila nikde jinde než na tyči. La Viola tak prolomila negativní bilanci a nad Laziem zvítězila poprvé od roku 2021. Český reprezentant Antonín Barák se dostal na hřiště v 80. minutě.

Fiorentina versus Lazio. Střet pohárových účastníků vyplní pondělní dohrávku

K zajímavému měření sil dojde na stadionu Artemia Franchiho ve Florencii. Fiorentina totiž v rámci pondělní dohrávky přivítá Lazio. Pro oba celky je pohárová účast v příštím ročníku nutností, ale v tuto chvíli na tyto pozice ztrácejí. Lazio dělí od šesté příčky jeden bod, zatímco domácí Fiorentina už tři.

Trenér Nicola se první prohry nedočkal ani v bitvě o toskánskou řeku

Fiorentina remizovala ve 25. kole Serie A na hřišti Empoli 1:1. Derby toskánských měst, nimiž protéká řeka Arno, gólově odšpuntoval pohotovou otočkou Lucas Beltrán. Domácí se dočkali vyrovnání až před hodinou hry, kdy z penaltového puntíku pohodlně skóroval M'Baye Niang. Čerstvá posila z turecké ligy se prosadila i ve svém druhém startu za Empolesi, a kouč Davide Nicola tak zůstal v novém působišti neporažen. Antonín Barák sledoval celé utkání pouze z lavičky hostů.

V toskánskm derby změří síly Empoli a Fiorentina

Od sobotních tří hodin se na stadionu Carla Castellaniho v Empoli odehraje další z řady toskánských derby, mezi místními Azzurri a Fiorentinou. Trochu překvapivě to bylo Empoli, které poslední vzájemné měření sil ovládlo a Fiorentina tak má co napravovat.

Nespoutanou boloňskou jízdu za pohárovou Evropou nepřibrzdila ani Fiorentina

Hráči Bologni potvrdili výtečnou formu, když na svém stadionu porazili v souboji pohárových aspirantů Fiorentinu 2:0. Pohledný ofenzivní fotbal domácího celku okořenil rozhodující trefou Riccardo Orsolini, kterého navíc o další zásah obral těsný ofsajd. Rossoblu tak setřásli dotírající soupeře a upevnili si pátou příčku. Zato hosté bez Antonína Baráka v sestavě prohráli čtvrtý z posledních pěti soutěžních duelů.

Bologna se pokusí odrazit nápor Fiorentiny a sází při tom na domácí formu

V Serii A najdeme osm týmů, které ještě ze svého pohledu můžou s tabulkou něco udělat, protože mají odehráno o jedno utkání méně než většina ostatních. Mezi ně se řadí i Bologna s Fiorentinou a ty přijdou o tento bonus už ve středu navečer.

Strádající Fiorentinu vyprovodili z měsíční krize probuzení střelci, trefil se i Barák

Fiorentina porazila ve 24. kole Serie A Frosinone 5:1. Domácí o vítězství rozhodli dvěma góly už během prvních 19 minut. Nejprve rozvlnil síť nováčka host z Říma Andrea Belotti, jemuž na premiérový zásah ve fialovém dresu přihrával Jonathan Ikoné. Francouzský záložník, který dosud čekal na první "kanadský bod" v ročníku, vzápětí výhru toskánskému klubu tečovanou ranou pojistil. Fialky, za něž se krátce po svém příchodu na trávník prosadil i Antonín Barák, tak v soutěži triumfovaly poprvé od konce prosince.

Toskánsko uvidí souboj dvou trápících se mužstev. Fiorentinu navštíví Frosinone

Fiorentina se v neděli po obědě opět postaví proti Frosinone, jak už bývá dobrým zvykem u těchto dvou soupeřů. Bilanci na stadionu Artemia Franchiho mají ale vyrovnanou. Každopádně Viola je v jasně lepším postavení než nováček z Frosinone a bojuje o poháry.

Lecce v závěru snů prohloubilo výsledkovou mizérii Fiorentiny

Lecce předvedlo ve 23. kole Serie A nevídaný obrat v nastaveném čase a na vlastní půdě nakonec skolilo Fiorentinu 3:2. Domácí se díky výbornému startu dostali rychle do vedení a ačkoliv "Fialky" po změně stran dokázaly klání otočit, poslední slovo patřilo střídajícím hráčům Giallorossi. V 90. minutě nejprve srovnal na 2:2 Roberto Piccoli a ve druhé nastavené minutě dokonal otočku svým prvním gólem na seniorské úrovni teprve 19letý obránce Patrick Dorgu. Papriky tak proti favorizovanému soupeři, v jehož dresu se tentokrát nepředstavil Antonín Barák, přerušily šestizápasovou sérii bez vítězství.

Fiorentina chce zpátky čtvrté místo. Může se na něj posunout proti Lecce

Fiorentina je jedním z osmi týmů, které mají odehráno o jeden zápas méně. Minimálně na pár hodin se na číslo 22 ale dotáhne, protože už v pátek večer ji čeká předehrávka 23. kola Serie A na půdě Lecce. A domácí se hodně trápí.