ACF Fiorentina Itálie - ACF Fiorentina - Zprávy

Když čeští zástupci oblékali dres Fiorentiny: Kubík, Řepka, Ujfaluši, ale i ztracení talenti

Pouze čtyři čeští hráči v téměř stoleté historii klubu si dokázali vybojovat stálé místo v prvním týmu italské Fiorentiny. Není to mnoho, v kolébce renesance ale zanechali výraznou stopu. Vášniví fanoušci vzpomínají na skvělou levačku Luboše Kubíka, tvrdost Tomáše Řepky i vůdcovské schopnosti Tomáše Ujfalušiho. Nyní si libují při pohledu na střelce klíčových gólů Antonína Baráka. Právě ten se ve čtvrtek pokusí pomoci Viole k postupu do semifinále Evropské konferenční ligy přes Viktorii Plzeň.

Představení soupeře Plzně v EKL: Fiorentina sází na ofenzivní fotbal i nestárnoucího Bonaventuru

Florencie byla vždy považována za centrum renesance, umění a v určitých historických momentech dokonce jako protiváha k Římu. Toskánská metropole vždy hýřila kreativitou na všech úrovních a o něco podobného se snaží i její populární prvoligový klub.

Fiorentina pojede do Plzně s prohrou v zádech, Juventusu nezlomily vaz ani četné ofsajdy

Fotbalisté Juventusu dali zapomenout na špatnou ligovou formu a navzdory hned třem neuznaným trefám kvůli ofsajdu ve 31. kole Serie A porazili před vlastními fanoušky Fiorentinu 1:0. Proti čtyřzápasové šňůře bez vítězství nakročil už v 21. minutě Federico Gatti, jehož branka jako jediná platila a ukázala se jako vítězná. Fialky, které se po sezoně rozejdou s trenérem Vincenzem Italianem, ani s Antonínem Barákem v základní sestavě favorita nepřekvapily, a tak do Plzně, kde je čeká čtvrtfinálové utkání Konferenční ligy, nepojedou v nejlepším rozpoložení.

Juventus nemá jistotu Ligy mistrů a čeká ho houževnatá Fiorentina

Fotbalisté Juventusu si v minulých kolech zkomplikovali účast v základní skupině Ligy mistrů a stávající třetí místo v tabulce teď musí hájit proti pohárovému zástupci z Florencie. Fiorentina se připravuje na blížící se zápas Konferenční ligy proti Viktorii Plzeň a Juventus na Allianz Stadium je výbornou zkouškou. Také Viole jde o evropské poháry a v Turíně potřebuje bodovat.

Fiorentina se díky Mandragorově parádě přiblížila skládání finálového reparátu

Fotbalisté Fiorentiny zvítězili v úvodním semifinálovém duelu Coppa Italia nad Atalantou 1:0. Duel přinesl jedinou branku, když se ve 31. minutě trefil nádherně z dálky Rolando Mandragora.

Atalanta hraje o finále po víc než padesáti letech

Ve středu večer se na stadionu Artemia Franchiho utká domácí Fiorentina s velmi silným soupeřem. S toskánským týmem se popere Atalanta, která sem zavítá ve značně lepší formě a uvolněnějším duchu. Fialky se v prvním semifinálovém klání Coppa Italia pokusí využít domácího prostředí.

Gólová nadílka po změně stran byla štědřejší k Milánu, obranu Fiorentiny rozebral Leao

Hráči AC Milán potvrdili skvělou formu i ve 30. kole Serie A, v němž přehráli domácí Fiorentinu 2:1. Zatímco v prvním dějství Rossoneri nedokázali svou převahu zužitkovat, po výměně stran se v krátkém časovém okně s góly roztrhl pytel. Ve 47. minutě totiž elegantní patičkou přichystal Rubenu Loftusi-Cheekovi branku Rafael Leao, který hned v 53. minutě sám další přidal, přičemž mezitím se ještě stihl za Fialky prosadit Alfred Duncan. Tým Antonína Baráka, jenž na hřiště nastoupil až v 88. minutě, se již na více nezmohl.

Konfrontace pohárových zástupců: Fiorentina hostí AC Milán

Jedním ze sobotních taháků nejvyšší italské soutěže je bezesporu střetnutí Fiorentiny a Milána, tedy dvou pohárových zástupců. AC Milán je už ve čtvrtfinále Evropské ligy, Fiorentina zase hraje Konferenční ligu. V utkání na Stadio Artemio Franchi tak oba celky budou ladit formu na blížící se duely pohárové Evropy.

Fiorentina vyměnila fialovou barvu za černou, zemřel Joe Barone

Generální ředitel Fiorentiny Joe Barone (†57), jehož v neděli postihla srdeční zástava a byl hospitalizován v kritickém stavu, je po smrti. Úmrtí šéfa Fialek, jejichž barvy hájí Antonín Barák, a které se ve čtvrtfinále Evropské konferenční ligy střetnou s Plzní, potvrdil klub v oficiálním prohlášení.

Generální ředitel Fiorentiny Barone je hospitalizován v kritickém stavu

Generální ředitel Fiorentiny Joe Barone, jehož v neděli postihla srdeční zástava, je hospitalizován v kritickém stavu a napojený na přístroje. Italský klub, za který hraje český záložník Antonín Barák a jenž se ve čtvrtfinále Konferenční ligy střetne s Plzní, to uvedl v dnešním prohlášení.

Atalanta chce doma vrátit Fiorentině poslední porážku

Gewiss Stadium v Bergamu se stane dějištěm nedělního šlágru mezi dvěma mužstvy bojujícími o evropské poháry. Domácí Atalanta je držitelem poslední šesté příčky a chce zatlačit na AS, Fiorentina touží zmenšit ztrátu na Atalantu, která činí jen čtyři body.

Barák se stal klíčovým mužem při postupu Fiorentiny přes Maccabi Haifa

Fiorentina remizovala v odvetném utkání osmifinále Konferenční ligy s Maccabi Haifa 1:1 a oslavila postup do další fáze. Jediný gól domácích zaznamenal rozdílový střelec úvodního duelu Antonín Barák, jenž po delší době nastoupil do utkání od prvních minut. Na zásah odchovance Příbrami sice odpověděl chvíli před koncem Anan Khalaili, na výhru už ovšem Izraelci nedosáhli.

Maccabi doufá v zázrak ve Florencii, potřebuje otočit manko jedné branky

Při posledním měření sil mezi Fiorentinou a Maccabi Haifa padlo hned sedm branek a rozhodně se bylo na co dívat. Tentokrát má italský tým výhodu domácího prostředí a bude na stadionu Artemia Franchiho hájit jednogólové vedení.

Venkovní neporazitelnost pod De Rossim udrželo AS při životě v závěrečných vteřinách

Fiorentina remizovala ve 28. kole Serie A s AS Řím 2:2 a její manko na v tabulce průběžně pátého soupeře zůstalo pětibodové. Vlci do utkání vstupovali s působivou bilancí venkovních ligových duelů, když vyhráli všechny tři pod vedením Danieleho De Rossiho. Tentokrát však jejich plány narušil už v 18. minutě Luca Ranieri. Po změně stran se podařilo vyrovnat Houssemu Aouarovi, který se prosadil poprvé od začátku října. Přesto měly Fialky blíže k vítězství, jenže při jednobrankovém vedení pohrdly penaltou, a tak je v nastavení potrestal Diego Llorente. To už byl na hřišti střídající Antonín Barák.

Fiorentina hostí AS Řím v souboji o poháry

Stadion Artemia Franchiho v toskánské metropoli Florencii se stane dějištěm napínavého souboje dvou mužstev, která spolu svádí boj o místenku v pohárech pro příští sezonu. Domácí Viola potřebuje vylepšit svou ligovou formu, s níž naopak AS Řím nemá problém.