Paris Saint-Germain Francie - Paris Saint-Germain - Zprávy

Nejdřív tělo a potom ruka? To není penalta, tvrdí UEFA. Ve šlágru Ligy mistrů sudí chybovali

Běžela pátá minuta nastavení jednoho z nejdůležitějších zápasů základních skupin. Míč trefil zadáka Newcastlu Valentina Livramenta do těla a následně do paže, která byla v přirozeném pohybu. Rozhodčí Szymon Marciniak nechal hru běžet dál, po protestech domácích hráčů dokonce vytáhl i žlutou kartu. Jenže mezitím ho zavolali kolegové od videa.

Enrique přirovnal zápas s Newcastlem k hororu, Howe nesouhlasil s penaltou

Po utkání Ligy mistrů mezi Paris St. Germain a Newcastlem (1:1) neskrývali oba trenéři zklamání. Domácí Luis Enrique byl přesvědčený, že si Pařížané v duelu 5. kola skupinové fáze zasloužili zvítězit, doplatili ale na slabou produktivitu.

PSG uteklo ve skupině smrti hrobníkovi z lopaty. Newcastle přišel o výhru kvůli přísné penaltě

Fotbalisté Newcastlu dlouho sahali po cenné výhře, nakonec však v pátém kole skupiny F Ligy mistrů pouze remizovali s PSG 1:1. Navzdory své úvodní aktivitě inkasoval francouzský gigant ve 24. minutě zásluhou dorážejícího Alexandera Isaka.

Přituhuje. Získá PSG v Lize mistrů i třetí domácí výhru? V Paříži se představí Newcastle

Už po samotném losu skupiny F se očekávalo, že boj o první postupové příčky do osmifinále může být velmi tvrdý. A úvodní čtyři kola jasně potvrdila právě tyto predikce. Všechny čtyři celky, a to včetně PSG a Newcastlu, mohou proklouznout do osmifinále Ligy mistrů z první příčky v tabulce, avšak zároveň také úplně vypadnout z pohárové Evropy pro letošní ročník.

Knížata z prozatímního trůnu PSG nesesadila. Dembélé si schoval první trefu na šlágr Ligue 1

PSG nezaváhalo v úvodním duelu 13. kola Ligue 1, v němž skolilo Monako 5:2. Oku lahodící podívanou gólově odšpuntoval v 18. minutě Goncalo Ramos, jenž se přesným zásahem odvděčil svému zaměstnavateli za prodloužení smlouvy do roku 2028. Hosté sice záhy dokázali vyrovnat, utkání však překlopil na stranu Pařížanů svou 14. trefou v ligovém ročníku Kylian Mbappé a rozhodující branku přidal ve druhé půli Ousmane Dembélé, jenž si v hlavním městě Francie konečně otevřel střelecký účet.

Bez Marquinhose a Zaïreho-Emeryho. PSG bude proti Monacu hájit vedení v Ligue 1

Reprezentační boje pro rok 2023 definitivně skončily, naplno se tak rozbíhají ligové soutěže a hodně zostra se začne v Ligue 1. V páteční předehrávce totiž na sebe narazí PSG, čili nynější lídr, a Monaco, třetí celek tabulky, který je pozadu o pouhé tři body. A jenom vítězství zaručí domácím, že i po tomto víkendu budou stále v samém popředí před svými pronásledovateli.

Ramos zůstane hráčem PSG, podepsal smlouvu do roku 2028

Paris Saint-Germain využilo opci na Gonçala Ramose, za něhož může Benfice celkem zaplatit 80 milionů eur. Portugalský reprezentant podepsal smlouvu do roku 2028...

Henry o Mbappém: Neuvěřitelné, 300 gólů nedají někteří ani na tréninku

Bývalý nejlepší střelec francouzské reprezentace Thierry Henry ocenil současnou hvězdu národního týmu Kyliana Mbappého za překonání hranice 300 soutěžních branek. Kanonýr Paris St. Germain na tuto metu dosáhl ve věku 24 let a 333 dní, což se nepodařilo ani nejlepším hráčům tohoto tisíciletí Lionelu Messimu a Cristianu Ronaldovi.

Reims si další překvapení nepřichystalo. Mbappé hattrickem posadil PSG zpět na výsluní

PSG zvítězilo ve 12. kole Ligue 1 na půdě Reims 3:0. Do role hlavní hvězdy se znovu pasoval Kylian Mbappé, který se prosadil třikrát napříč oběma poločasy. Francouzský tahoun tak zajistil pařížskému celku posun na první příčku tabulky, o kterou po bodové ztrátě přišlo Nice. Překvapivě čtvrtý celek soutěže z Remeše tak s ligovým mistrem nevyhrál již posedmé v řadě a vůbec poprvé v sezoně odešel z utkání bez vstřelené branky.

Remeš už nechce hrát jen o střed tabulky. Dokáže se vzepřít mistrovi z PSG?

Po sérii pěti vítězství v řadě, včetně toho na poli Ligy mistrů, PSG v úterý zapsalo nezdar. Ten vlastně jen poukázal na fakt, že nově tvořené mužstvo pod vedením kouče Luise Enriqueho se ještě má co učit. Před reprezentační přestávkou úřadující mistr Ligue 1 vyzve venku Remeš a souboj by to neměl být v žádném případě snadný. Domácí jsou totiž ve velmi slušné formě.

Zaïre-Emery dostal pozvánku k Les Bleus. Je ohromně vyspělý, vysvětloval Deschamps

Sedmnáctiletý záložník Warren Zaïre-Emery dostal premiérovou pozvánku do francouzské fotbalové reprezentace. Talent z Paris Saint-Germain je podle agentury AFP nejmladším hráčem v národním týmu od roku 1911, kdy za Francii nastoupil ve věku 17 let a dvou měsíců Félix Vial. Další starty nepřidal, protože v roce 1915 padl v první světové válce v bitvě v Champagne.

Obrat proti PSG vrátil AC do hry o postup, Donnarumma při prohře skousával ostré přijetí

AC Milán zvítězil ve čtvrtém utkání skupiny F Ligy mistrů nad PSG doma 2:1. Pařížané sice v utkání udeřili jako první, Milánští ale vývoj duelu otočili. Akrobatickým zakončením nejprve vyrovnal Rafael Leao a po změně stran uvedl ochozy do euforie razantní hlavičkou Olivier Giroud. Rossoneri tak důležitou výhrou opustili poslední místo tabulky. Pozornost byla upřena mimo jiné i na Gianluigiho Donnarummu, jemuž příznivci červenočerných vhozením falešných bankovek na hrací plochu připomněli, že jejich klub před dvěma lety opustil jako volný hráč. Italský brankář pak sice předvedl řadu skvělých zákroků, nicméně porážce nezabránil.

Milánská vendeta? Na San Siro dorazí PSG

Úterní večer Ligy mistrů má na programu střet dvou evropských velikánů. AC Milán přivítá na svém slavném svatostánku PSG, a pokud si chce uchovat šance na postup, musí bezpodmínečně zvítězit. Forma Rossoneri není na přelomu října a listopadu zrovna povzbudivá, což koneckonců znovu potvrdila víkendová porážka s Udinese.

PSG opět přejelo oblíbeného soupeře z jihu. Domácí hvězdy obdivovaly první gól Leeho

Hráči PSG zvítězili v předehrávce 11. kola Ligue 1 před vlastními fanoušky nad Montpellierem 3:0. Úvodním střelcem zápasu se stal Kang-In Lee, jenž se prosadil již v 10. minutě. Jihokorejcovi na první trefu ve francouzské nejvyšší soutěži přihrával Achraf Hakimi, který asistoval i u závěrečné branky. Tato dvojice tak výrazně přispěla již k devátému ligovému triumfu Pařížanů v řadě nad La Paillade.

Montpellier trvale bez Sakha. Zaskočí hosté v páteční předehrávce PSG?

V posledních týdnech získává PSG přece pevnější půdu pod nohama a začíná napravovat na poli Ligue 1 předchozí zaváhání. V páteční předehrávce proti Montpellieru může dočasně z čela tabulky sesadit Nice, samozřejmě že nejen kvůli této skutečnosti bude chtít v tomto mači pařížský velikán naplno uspět. Zároveň se totiž potřebuje dobře naladit na úterní Ligu mistrů.